On se vitun väärin kun Suomen köhälistö ryöstetään kenelle nää Suomalaisten miljoonia maksavat vero eurot menee kun mikään euromäärä ei riitä kyllä ne ennen riitti kun oli viisaat miehet eduskunnassa 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Hallitus Suomi
2
180
Vastaukset
- Anonyymi
Rahat menevät veroihin ja AY-lle eläkemaksujen muodossa. Ay-kommarit tarvii köyhälistöä ja jos joku ihmettelee miten sotken kommarit tähän niin eläkerahoista päättää ammattiyhdistysliike suurimmalta osin. Kommarit tarvii köyhiä äänestäjiä. Jos verot ja veronomaiset maksut olisivat pienemmät ja palkansaajien tulot suuremmat kommarit menettää äänestäjiä. Kirveelle on töitä.
- Anonyymi
Maahanmuuton nettokustannus on hollantilaisen tutkijan laskelmien mukaan Suomeen suhteutettuna 10 miljardia ja siitä voi jokainen laskeskella paljonko kukin maksaa veroa tuon rahareijän täyttämiseen.
Vapaa maahanmuutto ja hyvinvointi-valtio on mahdoton yhtälö. Punavihreät ajavat ensin mainittua ja nykyinen hallitus jälkimmäistä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791482
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431071No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall187795Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38755- 14680
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21670Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä29653- 37653
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17603