Hallitus Suomi

Anonyymi-ap

On se vitun väärin kun Suomen köhälistö ryöstetään kenelle nää Suomalaisten miljoonia maksavat vero eurot menee kun mikään euromäärä ei riitä kyllä ne ennen riitti kun oli viisaat miehet eduskunnassa 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

2

180

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Rahat menevät veroihin ja AY-lle eläkemaksujen muodossa. Ay-kommarit tarvii köyhälistöä ja jos joku ihmettelee miten sotken kommarit tähän niin eläkerahoista päättää ammattiyhdistysliike suurimmalta osin. Kommarit tarvii köyhiä äänestäjiä. Jos verot ja veronomaiset maksut olisivat pienemmät ja palkansaajien tulot suuremmat kommarit menettää äänestäjiä. Kirveelle on töitä.

    • Anonyymi

      Maahanmuuton nettokustannus on hollantilaisen tutkijan laskelmien mukaan Suomeen suhteutettuna 10 miljardia ja siitä voi jokainen laskeskella paljonko kukin maksaa veroa tuon rahareijän täyttämiseen.
      Vapaa maahanmuutto ja hyvinvointi-valtio on mahdoton yhtälö. Punavihreät ajavat ensin mainittua ja nykyinen hallitus jälkimmäistä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      107
      1346
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      131
      1002
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      33
      907
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      713
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      96
      708
    6. 32
      665
    7. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      19
      606
    8. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      23
      600
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      543
    10. Lautturin poliisipiiritys

      Mitä Lautturilla yöllä tapahtui
      Huittinen
      11
      508
    Aihe