Pörssivarkaiden aiheuttamat kustannukset, Suomen kansalle ja valtiolle, sekä luonnollemme, ovat laskettavissa biljoonissa. Siinä ei yhden punajuurimehun hinta tunnu missään.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18644330/veroparatiisianarkia-on-pahempi-uhka-ihmisille-ja-luonnolle-kuin-punajuurimehu
Koska Suomessa ei ole enää sananvapauksia, eikä riippumattonta tiedonvälitystä, ek-medoitten otsikoissa ei kerrota, paljonko isoin talous-pörssirikollisuus, veroparatiisiterrorismia ja pörssivarasanarkia, tulee kansallemme kustantamaan, vaikka hinta on jo pitkään maksettu ihmiselämien kustannuksella.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18644389/porssipopulistien-aarioikeiston-valheisiin-uskominen
PetosKokPersRkpKd:n tekopyhä ja kaksinaamainen parku, muka demokratian uhkaamisesta, on VALHETTA, mitään aitoa demokratiaa ei Suomessa, ole enää vuosikymmeniin ollut, ex-ex-äärioikeistohallituskin oli täysin laiton, sitä ei ollut yksikään Suomen kansalainen, missään demokraattisissa vaaleissa, koskaan äänestänyt, kuten ei sen AutokratiaUsan hyökkäysliittoon pakkoliittämisiä, rappiovaltion kansalaisiksi kansalaisuuden vaihtaneiden, isoimpien talous-pörssirikollisten sota-sote-hävittäjä-ym rahoittamisia biljoonilla verokeitaisiin.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18564270/oikeusvaltio-ja-demokratia-eivat-ole-mikaan-quotkulttuuriquot-tiedoksi-ek-hslle
Katsokaa peiliin pörssianarkistit veroparatiisiterroristit korruptiopoliitikoinenne, te olette se jo todentunut, vakavin uhka aidolle demokratialle, oikeusvaltiolle, kansalaisoikeuksille.
EK-äärioikeistomediat eivät uutisoi veroparatiisianarkian kustannuksista
3
400
Vastaukset
- Anonyymi
Pörssirikollisanarkistit veroparatiisitöhrijät on aika laittaa verotukseen ja aitoon yhteiskunta-luonto-ilmastovastuuseen. Suomen kansan rahoilla verokeitaissa biljoonilla mässäileminen, on loputtava. Valtiolta ja eläkerahastoista varastetut jättivarallisuudet, on palautettava Suomeen, samoin aito demokratia jossa kaikkien kansalaisten taloudellinen ym oikeusturva on kaiken päätöksenteon etusijalla.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18386249/suursiivous-isoimman-talous-porssirikollisuuden-rikostutkinnat-aloitettava-eduskunnassa - Anonyymi
Suursiivous tehtävä isoimpaan talous-pörssirikollisuuteen ja korruptioon, valtion virkojen väärinkäyttämisiin, joiden kustannukset lasketaan biljoonissa kansallemme.
Kehtaavat vielä terrorikapitalistit vinkua, jostain vesiliukoisen värin "kustannuksista", kun eivät osaa edes siivota eduskunnassa, varsinkaan isointa talous-pörssirikollisuutta.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18645991/taloudellinen-vakivalta-kerjuuttamisjonot-normalisoitiin-aarioikeistohallituksessa
Ihmiset on pakotettu osoittamaan mieltään ihmisten ja luonnon puolesta, aidommissa demokratioissa ja oikeusvaltioissa ei tarvitse. Esim. Sveitsissä valtion julkisen talouden kulut n. 25%, ovat suoraa seurausta modernista hienosta eläkeratkaisusta 2 500€/kk minimieläkkeistä.
Suomessa äärioikeistohallitus ei osaa tehdä tulosta, 55%n valtion julkisen talouden kulut, kun energiaa tärvätään väkivaltaan ja alistamiseen, vihaan eläkeläisväestöä kohtaan, osaamattomaan talouspolitiikkaan. - Anonyymi
EK-IL märisee kustannuksista, jotka ovat mitättömät ja tekemällä tehdyt kun pörssivarkaiden yksipuoluejärjestelmässä, eivät osaa edes siivota, kun muut ovat sen niiden edestä aina tehneet.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/f078af4c-0d09-4094-a46a-90416a078b4c
Missä EK-IL:n toimituksen uutiset, biljoonien verovuodoista, järkyttävistä valtavista menetyksistä valtiolle, eli kansalle, joita isoin talous-pörssirikollisuus, äärioikeiston järjestäytynyt veroparatiisiterrorismi aiheuttaa ? Niinpä, sitä ei ole, ei ole tiedonvälitystä, vaan EK-töhertelymediaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t655756Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin
Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset253983Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo1103661Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel593477Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021
vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti663132Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"
Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L992724SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa
SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral732568IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!
"Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k232522Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi891990Persut palkkaavat verorahoilla
avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei3451946