EK-äärioikeistomediat eivät uutisoi veroparatiisianarkian kustannuksista

Anonyymi-ap

Pörssivarkaiden aiheuttamat kustannukset, Suomen kansalle ja valtiolle, sekä luonnollemme, ovat laskettavissa biljoonissa. Siinä ei yhden punajuurimehun hinta tunnu missään.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18644330/veroparatiisianarkia-on-pahempi-uhka-ihmisille-ja-luonnolle-kuin-punajuurimehu

Koska Suomessa ei ole enää sananvapauksia, eikä riippumattonta tiedonvälitystä, ek-medoitten otsikoissa ei kerrota, paljonko isoin talous-pörssirikollisuus, veroparatiisiterrorismia ja pörssivarasanarkia, tulee kansallemme kustantamaan, vaikka hinta on jo pitkään maksettu ihmiselämien kustannuksella.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18644389/porssipopulistien-aarioikeiston-valheisiin-uskominen

PetosKokPersRkpKd:n tekopyhä ja kaksinaamainen parku, muka demokratian uhkaamisesta, on VALHETTA, mitään aitoa demokratiaa ei Suomessa, ole enää vuosikymmeniin ollut, ex-ex-äärioikeistohallituskin oli täysin laiton, sitä ei ollut yksikään Suomen kansalainen, missään demokraattisissa vaaleissa, koskaan äänestänyt, kuten ei sen AutokratiaUsan hyökkäysliittoon pakkoliittämisiä, rappiovaltion kansalaisiksi kansalaisuuden vaihtaneiden, isoimpien talous-pörssirikollisten sota-sote-hävittäjä-ym rahoittamisia biljoonilla verokeitaisiin.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18564270/oikeusvaltio-ja-demokratia-eivat-ole-mikaan-quotkulttuuriquot-tiedoksi-ek-hslle

Katsokaa peiliin pörssianarkistit veroparatiisiterroristit korruptiopoliitikoinenne, te olette se jo todentunut, vakavin uhka aidolle demokratialle, oikeusvaltiolle, kansalaisoikeuksille.

3

430

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pörssirikollisanarkistit veroparatiisitöhrijät on aika laittaa verotukseen ja aitoon yhteiskunta-luonto-ilmastovastuuseen. Suomen kansan rahoilla verokeitaissa biljoonilla mässäileminen, on loputtava. Valtiolta ja eläkerahastoista varastetut jättivarallisuudet, on palautettava Suomeen, samoin aito demokratia jossa kaikkien kansalaisten taloudellinen ym oikeusturva on kaiken päätöksenteon etusijalla.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18386249/suursiivous-isoimman-talous-porssirikollisuuden-rikostutkinnat-aloitettava-eduskunnassa

    • Anonyymi

      Suursiivous tehtävä isoimpaan talous-pörssirikollisuuteen ja korruptioon, valtion virkojen väärinkäyttämisiin, joiden kustannukset lasketaan biljoonissa kansallemme.

      Kehtaavat vielä terrorikapitalistit vinkua, jostain vesiliukoisen värin "kustannuksista", kun eivät osaa edes siivota eduskunnassa, varsinkaan isointa talous-pörssirikollisuutta.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18645991/taloudellinen-vakivalta-kerjuuttamisjonot-normalisoitiin-aarioikeistohallituksessa

      Ihmiset on pakotettu osoittamaan mieltään ihmisten ja luonnon puolesta, aidommissa demokratioissa ja oikeusvaltioissa ei tarvitse. Esim. Sveitsissä valtion julkisen talouden kulut n. 25%, ovat suoraa seurausta modernista hienosta eläkeratkaisusta 2 500€/kk minimieläkkeistä.

      Suomessa äärioikeistohallitus ei osaa tehdä tulosta, 55%n valtion julkisen talouden kulut, kun energiaa tärvätään väkivaltaan ja alistamiseen, vihaan eläkeläisväestöä kohtaan, osaamattomaan talouspolitiikkaan.

    • Anonyymi

      EK-IL märisee kustannuksista, jotka ovat mitättömät ja tekemällä tehdyt kun pörssivarkaiden yksipuoluejärjestelmässä, eivät osaa edes siivota, kun muut ovat sen niiden edestä aina tehneet.

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/f078af4c-0d09-4094-a46a-90416a078b4c

      Missä EK-IL:n toimituksen uutiset, biljoonien verovuodoista, järkyttävistä valtavista menetyksistä valtiolle, eli kansalle, joita isoin talous-pörssirikollisuus, äärioikeiston järjestäytynyt veroparatiisiterrorismi aiheuttaa ? Niinpä, sitä ei ole, ei ole tiedonvälitystä, vaan EK-töhertelymediaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      365
      12317
    2. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      255
      5387
    3. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      212
      3918
    4. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      196
      2588
    5. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      15
      1962
    6. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      19
      1824
    7. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      167
      880
    8. Martina Aitolehti

      Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      271
      842
    9. No kolahtaako kukaan

      Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak
      Ikävä
      74
      752
    10. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      59
      716
    Aihe