Veroparatiisianarkia on pahempi uhka ihmisille ja luonnolle kuin punajuurimehu

Anonyymi-ap

YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN äärioikeistotrollit ovat aivan kauhuissaan, kun ruotsalaiset luonnonsuojelijat ovat ilmaisseet kantansa, Suomen ihmisten ja luonnon tuhoamiseen perustuvaan, isoimpien talous-pörssirikollisten politiikkaan, eduskunnan yksipuoluejärjestelmässä.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18580068/quotvihollinen-ei-tule-laivalla-vaan-limusiinillaquot--kyltti-britannian-vastamielenilmauksessa

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18303058/tarkea-kansalaisaloite-luonnonsuojelualueitten-suojaaminen-kaivostoiminnalta

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18383695/suomen-valtionjohdossa-jarjestaytynytta-porssirikollisuutta#comment-128051669

Käykää ihmiset allekirjoittamassa kansalaisaloite, jossa vaaditaan kaivoslakien muuttamista siten, etteivät monikansalliset kaivosyhtiöt pääse ryöstämään ja raiskaamaan, tuhoamaan Suomen luontoa kaivoksilla, joissa käytetään ulkomaista halpatyövoimaa, ja joista ei makseta veroja, eikä kanneta aitoa yhteiskunta-luonto-ilmastovastuuta mihinkään valtioon.

https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/13216

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18511777/elokapinan--kansalaisten-hatahuuto-ilmaston-puolesta-estetty-raaasti

20

2431

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

        ELOKAPINA-liike on Lakkautettava ja Kiellettävä Kokonaan Suomessa !

        Sen Kannattajia ovat Vain ;

        SDP:n ja ÄäriVasemmisto ja MYRKYN-Vihreät PUNIKKI-Kommunistit !

        oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kertoo erittäin vakavia asioita Suomen oletetun demokratian tilasta, kansalaisten viedyistä oikeuksista, ihmisten ja luonnon tuhoamisesta, kun oman kotimaan kansalaiset, eivät enää uskalla osoittaa mieltään, sitäkin varten pitää tulla jo laivalla naapurimaasta.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17988528/veroparatiisisosialismi-porssirikollisuus-on-kriminalisoitava

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18386249/suursiivous-isoimman-talous-porssirikollisuuden-rikostutkinnat-aloitettava-eduskunnassa

    • Anonyymi
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Kakaroista ei ole kuin harmia, abortti on aina oikea ratkaisu


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kakaroista ei ole kuin harmia, abortti on aina oikea ratkaisu

        Tai mahdollinen jälkiabortti koko perheen voimalla. Pääsevät lampaat taas kauhistelemaan perhesurmaa


    • Anonyymi
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Vasemmisto ja juutalaiset ovat aina rahoittamassa sananvapautta ja sensuroimassa


    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Veroparatiisivarkaat niitä todellisia töhrijöitä ovat, vaikka EK-medioitten toimituslampaat äärioikealla, kansalaisia jälleen syyttävät, eivätkä kykene edes alkeelliseen analyysiin saati tiedonvälitykseen, isoimmista talous-pörssirikoksista, Suomen kansan valtion ja eläkerahastojen, ym biljoonavarallisuuksien ryöväämisestä ja kavaltamisesta, loputtoman ahneille pörssipsykopaatti-TÖHRIJÖILLE verokeitaisiin.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17843059/aarifasismin-ja-porssirikollisuuden-vastakohta-ei-ole-antifa-vaan-demokratia-ja-oikeusvaltio#comment-120645708

      • Anonyymi

        Ei rikkaimpien talousrikollisten touhuja saa tutkia, menee aika antisemitistiseksi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei rikkaimpien talousrikollisten touhuja saa tutkia, menee aika antisemitistiseksi.

        Niin, ei saa unohtaa kuutta ziljoonaa jotka Adolf kaasutti ja poltti


    • Anonyymi

      Terrorikapitalismin, isoimman talous-pörssirikollisuuden kustannukset valtiolle eli Suomen kansalle, lasketaan jo biljoonissa euroissa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16850029/viha-kouluttamattomia-kohtaan-perustuslain-rukkaamiset-ja-terrorikapitalismin-turvaaminen#comment-107156145

      Suomessa kansalaiset on pakotettu osoittamaan mieltään ihmisten ja luonnon hätätilan takia, taloudellisen ym väkivallan vuoksi.

      Eduskunta ei osaa pestä vesiliukoista väriä, eikä varsinkaan tehdä suursiivousta isoimpaan talous-pörssirikollisuuteen, korruptioon, valtion virkojen törkeään väärinkäyttämiseen.

    • Anonyymi

      https://www.svt.se/nyheter/granskning/luna-bodde-i-mogel-oseriosa-hyresvardar-i-85-svenska-kommuner

      Äärioikeiston loputtoman ahneet Veroparatiisitöhrijät, vuokraavat homeisia, ylihinnoiteltuja töhrymurjuja hädänalaisille, köyhiksi veroparatiisi-kerjuttamisjonojen rahastuksen välikappaleiksi pahoinpidellyille kansalaisille.

      Ruotsissa näistä vielä uutisoidaan, Suomen EK-medioissa toistuu vihaväkivaltainen länkytys "pahoista vuokralaisista", joka ikinen vkl, umpilaiskoissa äärifasisti-ek-medioissa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista

      Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden
      Maailman menoa
      147
      4449
    2. Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi

      Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja
      Maailman menoa
      61
      3384
    3. Kokoomus kannatti aiemmin rahoitusmarkkinaveroa - kanta nyt muuttunut

      Kokoomuksen linjanmuutos rahoitusmarkkinaveron suhteen on herättänyt kysymyksiä. Vielä aiemmin puolue antoi ymmärtää kan
      Maailman menoa
      1
      2453
    4. Ei me olla sielunkumppaneita

      jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v
      Ikävä
      26
      1975
    5. KÄVELYTREFFIT ?

      Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo
      Ikävä
      233
      1660
    6. Mies pelkää mahdollista raskautta

      Millaisia ajatuksia seuraava herättää teissä? Olemme tunteneet miehen kanssa vuosikausia, seurustelleetkin jo pitkään j
      Sinkut
      233
      1247
    7. Hevosmies kylän kunnioitettu herra

      Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka
      Hyrynsalmi
      26
      1246
    8. Kiikkustuoli

      Sunnuntai aamun hiljaisuutta ja rauhaisaa oloa. Aloitan taas uuden alustan, jospa edellisessä asiat tulee pohdittu ja sa
      80 plus
      165
      1152
    9. Ihana M nainen

      Ihana M nainen. Nainen kuin unelma.
      Ikävä
      69
      1126
    10. Meidän välillä on jotain erityistä

      ..ja ei mikään helpoin tehtävä olla erillään..❤️‍🔥
      Ikävä
      62
      848
    Aihe