YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN äärioikeistotrollit ovat aivan kauhuissaan, kun ruotsalaiset luonnonsuojelijat ovat ilmaisseet kantansa, Suomen ihmisten ja luonnon tuhoamiseen perustuvaan, isoimpien talous-pörssirikollisten politiikkaan, eduskunnan yksipuoluejärjestelmässä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18580068/quotvihollinen-ei-tule-laivalla-vaan-limusiinillaquot--kyltti-britannian-vastamielenilmauksessa
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18303058/tarkea-kansalaisaloite-luonnonsuojelualueitten-suojaaminen-kaivostoiminnalta
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18383695/suomen-valtionjohdossa-jarjestaytynytta-porssirikollisuutta#comment-128051669
Käykää ihmiset allekirjoittamassa kansalaisaloite, jossa vaaditaan kaivoslakien muuttamista siten, etteivät monikansalliset kaivosyhtiöt pääse ryöstämään ja raiskaamaan, tuhoamaan Suomen luontoa kaivoksilla, joissa käytetään ulkomaista halpatyövoimaa, ja joista ei makseta veroja, eikä kanneta aitoa yhteiskunta-luonto-ilmastovastuuta mihinkään valtioon.
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/13216
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18511777/elokapinan--kansalaisten-hatahuuto-ilmaston-puolesta-estetty-raaasti
Veroparatiisianarkia on pahempi uhka ihmisille ja luonnolle kuin punajuurimehu
20
2563
Vastaukset
- Anonyymi
Kansainvälisissä tiedotusvälineissä uutisoidaan, aivan normaalina uutisasioina veroparatiisi-anarkiasta- ja terrorismista, Suomessa EK-Yle estää Suomen kansalaisten sananvapauksia, tuo yksityistetty mediaoudokki, jota kansa on pakotettu järjettömillä summilla, ilmeisesti verokeitaisiin rahoittamaan.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18547202/kaivos-ryostomonopolit-kaivosyhtiot-estetaan-kansalaisaloitteella-nimia--!- Anonyymi
ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
ELOKAPINA-liike on Lakkautettava ja Kiellettävä Kokonaan Suomessa !
Sen Kannattajia ovat Vain ;
SDP:n ja ÄäriVasemmisto ja MYRKYN-Vihreät PUNIKKI-Kommunistit !
oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
- Anonyymi
Kuka maksaa veroparatiisiterroristien pörssirikollisanarkistien biljoonien ryöstöretket Suomeen, sinä minä, me kaikki tavalliset kansalaiset.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18584109/isoimpia-talousrikoksia-syyttamalla-asiat-kuntoon-valtiolla- - Anonyymi
Kertoo erittäin vakavia asioita Suomen oletetun demokratian tilasta, kansalaisten viedyistä oikeuksista, ihmisten ja luonnon tuhoamisesta, kun oman kotimaan kansalaiset, eivät enää uskalla osoittaa mieltään, sitäkin varten pitää tulla jo laivalla naapurimaasta.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17988528/veroparatiisisosialismi-porssirikollisuus-on-kriminalisoitava
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18386249/suursiivous-isoimman-talous-porssirikollisuuden-rikostutkinnat-aloitettava-eduskunnassa - Anonyymi
Käykää ihmiset suojelemassa kotimaamme luontoa, kun sitä vielä vähän on jäljellä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18066886/kiinalainen-veroparatiisi-quotakkutehdasquot-valetyollistamaan-porssirikollisuudelle
Kansalaisaloite kaivoslakien muuttamisesta, etteivät monikansalliset veroparatiisivarkaat kaivosyhtiöineen, pääse tuhoamaan luontoamme, käynnissä, allekirjoitukset tärkeitä. - Anonyymi
Kaikki vanhemmat eivät rakasta jälkeläisiään, eivät halua jättää heillekään elämän mahdollisuuksia planeetallamme.
https://www.dw.com/en/fridays-for-future-protests-draw-75000-in-germany/a-70287782- Anonyymi
Kakaroista ei ole kuin harmia, abortti on aina oikea ratkaisu
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kakaroista ei ole kuin harmia, abortti on aina oikea ratkaisu
Tai mahdollinen jälkiabortti koko perheen voimalla. Pääsevät lampaat taas kauhistelemaan perhesurmaa
- Anonyymi
VALHEILLA kansalaisia huijaavat, äärioikeiston pörssirikollispopulistit, uhkasivat Saksassakin käydä kalliiksi kansalaisille, vaan järki voitti ja uhka karkoitettiin sinne mistä se on tullutkin, itään ja verokeitaisiin.
https://www.dw.com/en/germany-brandenburg-election-brings-relief-for-ruling-spd/a-70298529 - Anonyymi
Rasismikortin nöyristeleminen ja populistiporvari-pörssivarkaiden VALHEISIIN uskominen, tulee kalliiksi Suomen kansalle.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18644443/ek-aarioikeistomediat-eivat-uutisoi-veroparatiisianarkian-kustannuksista- Anonyymi
Vasemmisto ja juutalaiset ovat aina rahoittamassa sananvapautta ja sensuroimassa
- Anonyymi
On jo makaaberia pörssianarkistien ruikuttaa punajuurimehusta, kun kansalta ryöstävät tuon äärioikeiston veroparatiisiterroristihallituksen välityksellä, tuhansia miljardeja toisensa perään ja kun valtion ja eläkerahastojen ryöstöt lasketaan mukaan, puhutaan jo biljoonista biljoonien perään, vuosikymmenten aikana.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18386249/suursiivous-isoimman-talous-porssirikollisuuden-rikostutkinnat-aloitettava-eduskunnassa - Anonyymi
Aivan kyllä ne niitä varsinaisia pörssivarasTÖHRIJÖITÄ ovat veroparatiisivarkaat, töhrivät ihmiset köyhyyteen ja luonnon palasiksi Suomessa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18644619/porssirikollistohrijat-aarioikealla-tohrivat-ihmiset-ja-luonnon-suomessa - Anonyymi
Veroparatiisivarkaat niitä todellisia töhrijöitä ovat, vaikka EK-medioitten toimituslampaat äärioikealla, kansalaisia jälleen syyttävät, eivätkä kykene edes alkeelliseen analyysiin saati tiedonvälitykseen, isoimmista talous-pörssirikoksista, Suomen kansan valtion ja eläkerahastojen, ym biljoonavarallisuuksien ryöväämisestä ja kavaltamisesta, loputtoman ahneille pörssipsykopaatti-TÖHRIJÖILLE verokeitaisiin.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17843059/aarifasismin-ja-porssirikollisuuden-vastakohta-ei-ole-antifa-vaan-demokratia-ja-oikeusvaltio#comment-120645708- Anonyymi
Ei rikkaimpien talousrikollisten touhuja saa tutkia, menee aika antisemitistiseksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei rikkaimpien talousrikollisten touhuja saa tutkia, menee aika antisemitistiseksi.
Niin, ei saa unohtaa kuutta ziljoonaa jotka Adolf kaasutti ja poltti
- Anonyymi
Terrorikapitalismin, isoimman talous-pörssirikollisuuden kustannukset valtiolle eli Suomen kansalle, lasketaan jo biljoonissa euroissa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16850029/viha-kouluttamattomia-kohtaan-perustuslain-rukkaamiset-ja-terrorikapitalismin-turvaaminen#comment-107156145
Suomessa kansalaiset on pakotettu osoittamaan mieltään ihmisten ja luonnon hätätilan takia, taloudellisen ym väkivallan vuoksi.
Eduskunta ei osaa pestä vesiliukoista väriä, eikä varsinkaan tehdä suursiivousta isoimpaan talous-pörssirikollisuuteen, korruptioon, valtion virkojen törkeään väärinkäyttämiseen. - Anonyymi
https://www.svt.se/nyheter/granskning/luna-bodde-i-mogel-oseriosa-hyresvardar-i-85-svenska-kommuner
Äärioikeiston loputtoman ahneet Veroparatiisitöhrijät, vuokraavat homeisia, ylihinnoiteltuja töhrymurjuja hädänalaisille, köyhiksi veroparatiisi-kerjuttamisjonojen rahastuksen välikappaleiksi pahoinpidellyille kansalaisille.
Ruotsissa näistä vielä uutisoidaan, Suomen EK-medioissa toistuu vihaväkivaltainen länkytys "pahoista vuokralaisista", joka ikinen vkl, umpilaiskoissa äärifasisti-ek-medioissa. - Anonyymi
ÄärioikeistoVihreät eivät edusta luontoa ja ihmisiä, yhtään sen enempää kuin PetosPersKok, tai muutkaan yksipuoluejärjestelmän korruptiopuolueet.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18612847/perinteisesti-konservatiivinen-sveitsi-aanesti-75lla-elakeian-nostoa-vastaan
2 500€/kk minimieläkkeistä Suomen eläkeläisväestölle, alkaa sosiaalinen oikeudenmukaisuus Suomessa, se joka on ilmastouhkien ja luontokadon torjumisten ehto ja edellytys. - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18651504/palkat-alenevat-itavallassa-kun-aarifasistipuolue-vaalivoittajana
PetosKokPersuille riittää kerjuuttamiskeppi, niiden takia koko Suomen väestö on vedetty köyhyyteen pakottamisen, eli taloudellisen väkivallan syvyyksiin, VeroparatiisiSrp:n ja muiden välistä vetäjien rahastuksen välineiksi ja sote-ihmiskaupan.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18646072/moderni-sveitsi-saastaa-valtion-taloudessa-2-500ekk-minimielakkeilla
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1218676Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4307927Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-105518Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite825159Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294989Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2373487- 1253204
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os353096Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin853089Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps252690