Mielenkiintoinen syndrooma perussuomalaisissa

Kun perussuomalainen on jotakin mieltä jostakin asiasta, hän tuota pikaa ilmoittaa että "Suomen kansa on tätä mieltä", siis samaa mieltä itsensä kanssa. Mistä tuo omituinen harhaluulo voi kummuta?
17141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Persut kannattavat demokratiaa ja kansan tahtoa

Äänestä
  • Oho, Upeaa.

    Äänestänkin heitä seuraavaksi😃

    Äänestä

Sieltä mistä perussuomalaisuus muutoinkin kumpuaa. Typeryydestä, sivistymättömyydestä ja sillä ylpeilystä, patavanhoillisuudesta, tietämättömyydestä ja välinpitämättömyydestä.

Äänestä
  • Onpa sulla huono käsitys Suomen🇫🇮 kansalaisista.

    Taidat itse olla "vihervasemmistolainen yli-ihminen"

    Äänestä

  • Unohdit vajaakoulutuksen, vaikka koulutusmahdollisuuksia on ollut tarjolla jo siitä kun kansakoululaitos perustettiin.

    Äänestä

  • Sulla on joku käytös/ vihanhallinta ongelma.Aika noloa kirjotusta🙈

    Äänestä

Demokraattisuus istuu ihmiseensä tosi tiukasti. Siitä ei noin vaan poistutakaan.

Äänestä

Tynnyrissä kasvaneet koulupudokaspersut kuvittelevat että koko maailma on se mikä näkyy kämpän ikkunasta ja että 95 % suomalaisista äänestäisi persuja.

Äänestä
  • Täytyypä äänestää Persuja, jotta pääsevät lähemmäs tavootettaan🤔

    Äänestä

Persut kuvittelevat edustavansa koko Suomen kansaa. Se johtuu heidän populistisesta ja fasistisesta ajatusmaailmastaan. Kannatus on kuitenkin ja onneksi vain 15 prosenttia... :)

Äänestä

Lienee kaikuja vennamolaisuudesta, joilla tapa oli sanoa että "kyllä kansa tietää". Kansa todellakin tiesi eikä kohta äänestänyt SMP:tä joka hajosi ja hävisi olemattomiin. On siis vain populistinen harhakuva.

Äänestä

Iltalehtien teettämän gallupin mukaan 95% suomalaisista kannattaa koronarajotteiden ja koronapassin uudelleen käyttöönottoa vakavoituneen tautitilanteen vuoksi.
Kansainväliset huippuasiantuntijat ennustavat 87% rokottamattomista kuolevan vuoden sisällä ja suosittelevat kaikkia pysymään kotona viruksen leviämis uhan vuoksi

... noin helppoa se on.
samaa tekevät melkolailla _kaikki_ politiikassa, mainonnassa kenties uutisoinnissa yms riippuu paljon siitä mistä raha virtaa ja mikä pelote tai lupaus myy parhaiten ;)

Äänestä
  • YK:n arvion mukaan ihmisten kuolleisuus on 100%.

    Äänestä

Vihavassarien kirjottelussa täällä samaa.... Lue ketjuista, huomaat... Me.... 🤣🤣🤣

Äänestä

Vihavasemmisto..... Kuvittelee/ arpoo/ ennustaa/ luulee/arvailee/ olettaa/ tietävänsä, mitä persut ajattelee,ja kertoo sitten aivopierujaan täällä
muille....." Totena"🤯😲😯😲.......😆😆😆😆😆😆

Äänestä

Sehän alko jo Soinin jytkystä jollon ne luuli että nyt kuljetaan hillotolpalta toiselle eikä tajunneet että valtaosa suomalaisista ei voi edes sietää niitä.

Äänestä

Harhakuvitelmat on osa öyhötystä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kun perussuomalainen on jotakin mieltä jostakin asiasta, hän tuota pikaa ilmoittaa että "Suomen kansa on tätä mieltä", siis samaa mieltä itsensä kanssa. Mistä tuo omituinen harhaluulo voi kummuta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu