Venäjän 12. Kaartinarmeija on jo kaupungissa .
Pokrovsk on kohta vapautettu
Anonyymi-ap
19337
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Slava Venäjälle.
Ja kolminkertainen Uraa-huuto viimeiselle eurooppalaisten arvojen - kodin, uskonnon ja isänmaan - puolustajalle.
Ja Ugledar on kohta vapautettu, Venäläisten joukkojen toimesta. Slava Russia.
Valehtelet joten juttusi voi sivuuttaa täysin. Ukraina on sen sijaan edennyt ja se tulee voittamaan lännen tuen avulla ja pitkänkantaman aseiden avulla. Kaikki muu on Pietarin masinoimaa valetta.
Tuota aloitusta en usko vähääkään. Rintamalinjan ollessa 10 kilometrin etäisyydellä, tuollainen "hei, olen täällä" olisi lähinnä itsemurhayksikön tekemiä päivityksiä.
Venäjä jauhaa, mutta meneehän siihen vielä ainakin 2-3 viikkoa jotta tuo aloitus olisi totta.
Eikä se edes taistele Ukrainassa. Tiltut valehtelevat ja yrittävät antaa väärää tietoa. Ukraina on torjunut kaikki yritykset ja edennyt itäänpäin.
Tuo on taas päinvastaista jaskan jauhantaa, Venäjä kyllä etenee ja Ukraina on joutunut perääntymään. Kysymys oli vain puolustuksen järjestelyistä, hyökkääjän voimasta ja ajasta.
Toki, tuo uutinen voisi olla totta jo kolmen viikon kuluttua, ei nyt.
Valehtelet kokoajan joten kommenttisi voi sivuuttaa täysin. Venäjää on potkittu 2022 saakka kokoajan itäönpäin eikä se ole lähelläkään valtaamassa mitään. Venäjä ei kykene edes hallitsemaan omia alueitaan joten se ei valtaa mitään Donbassissa. Kohta Ukraina saa pitkänkantaman aseet jolloin venäjän lopullinen häviö sinetöidään ja se häviää sodan vuoden loppuun mennessä.
Ei ole hallinnassa. Aloitus on Pietarin valhetta
Lännen voitto 🫡🫡🫡👍👍👍. Lännen voitto 🫡🫡🫡👍👍👍. Lännen voitto 🫡🫡🫡👍👍👍. Lännen voitto 🫡🫡🫡👍👍👍. Lännen voitto 🫡🫡🫡👍👍👍
Katsotaan taas aamun uutiset, suoraan rintamalta, ei iltalehdestä.
Katso länsimaalaiset, ei Pravdaa joka kertoo venäjän etenemisestä. Onhan se toki itäänpäin pakeneminenkin etenemistä
Kunhan saadaan pitkänkantaman aseet käyttöön alkaa venäjän vetäytyminen saada vauhtia 🇺🇦 Vuodenvaihteessa venäjä anoo rauhaa polvillaan.
Sitä päivää odotellessa, samoin mitä Leopard tankkeja, ja H16 Hävittäjiä...mitä niille nyt sitten kuuluu?
Samaa kuin Himars-järjestelmille ja Abrams-tankeille.
Uhrisavut nousevat taivaalle.
Eipä ole kuulunut mediassa enää Leopardien rummutusta.
Venäjän sotilaat ovat pakotettu rintamalle ja motivaatio nolla. miten voi olla mahdollista että tällainen joukkio tuhoaa ukrainan armeijat ja lännen ihmeaseet.
Aivan. Vain Ukrainalla on motivaatio ongelmia ja rekry ongelmia.
Ukrainassa oli jo ennestään paljon Venäjämielisiä. Siksipä Venäjän tukema ehdokas voitti presidentin vaalitkin ennen sotaa. Tämä ei agressiiviselle ja laajenemishaluiselle EUlle ja Natolle käynyt !