Luovutaan itsäisyydestä. Tehdään kuolemanasia jostain suurvaltapellejen kiistoista. Tuhotaan Suomi. Koska lapsi haluaa itkeä ja öyhöttää... Voi helvetin jeesus miten kaipaan Kekkosta.
On ne natoniilot kyllä ihmeellisiä.
Anonyymi-ap
17204
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Nykyään jos puhuu itsenäisyydestä liittoutumattomuudesta , on joidenkin mielestä putinisti.
Siis luovutaan itsenäisyydestä samalla tavalla kuin Norja, Ruotsi, Tanska, Puola, Viro, Ranska, Saksa ja Britannia luopuivat kun ne liittyivät Natoon?
Kertoisitko vielä tarkemmin millä tavalla kaikki nuo luopuivat itsenäisyydestä ja miten ne eivät enää ole itsenäisiä valtioita?
Siis sivistytään ja hankitaan rikkautta kuten Ruotsi? Mikä vittu nykyihmisissä on, että ei pystytä ajatteleen itsenäisesti. Muut maat haistakoon pitkän paskan.
Ps. Oikeinkirjoitus on aikamoinen haaste kännissä.
Jostain vitun "ideologioista" on tullut niin hirveen tärkeetä. En olisi vaan uskonut, että USA-lutka olisi hurmannut lapsuustoveritkin. No, niin kävi. GET OVER IT!
Et sitten osannut vastata mitään yksinkertaiseen kysymykseen, vaan öyhötit vain jotain sekavia typeryyksiä. Mikä ei tietenkään yhtään yllätä.
Mitä vittua sä typerä natoniilo nyt itket? Jotain järkeä ja rakennetta noihin kommenteihin?
Nämä maat luopuivat itsenäisyydestä uskoen ettei enää tarvitse pitää omaa puolustusreserviä yllä. Kunhan vain veisaa samaa virttä Naton kanssa. Nato pitää huolen, turvallisuudesta. Eikö sellainen asia ole tullut näkösälle?
Suomi kuitenkin päätti luovuttaa koko Suomen harjoitusalueeksi. Eikö teillä pörrää hävittäjät päivittäin? Täällä pörrää, ilmaston suojelua tietenkin.
Niinpä. Ei ole natoniilolla juurikaan mitään asiaa. Mitä nyt iltsistä luin... 💩
Aloittaja mahtanee olla imbesillin tasolla historian ja faktojen suhteen liekö huomaa, että Venäjä on terroristinaapuri, jonka orjaksi ei pidä jäädä. Siksi Nato on paikallaan.
Se on kyllä surullista, miten isänmaallisuus on nykyisin jotain pahaa. Olen vaan niin pettynyt niihin lapsuusajan kavereihin. Mikä teki heistä maanpettureita?
Toisaalta se on jotenkin kaunista. Hölmoläiset valmiina tappohommiin... 🤡
Aina kun joku kritisoi Natoa, EU:ta tai ilmastohörhöilyä, niin trolliporukka tulee hokemaan venäjää.
Nuoruus ja huoruus
Homous
Syntistä väkeä Aunuksella
USA:n tarve ajaa muita maita sotimaan itsensä puolesta on paljon suurempi uhka kuin venäjäuhka.
Säälittävää, että tuotat tänne edelleen tuota samaa roskaa. Puhuisit asiaa.
Tai, no, ethän sinä siihen pysty.