Vasemmisto sai rinnalleen uuden räksyttäjän Sofia Virran, joka on menettänyt uskonsa vihreään valehtelevaan ideologiaan. Hänestä on tullut äärilaita vasemmistolainen PataPunikki.
https://www.savonsanomat.fi/paikalliset/7882382
https://www.savonsanomat.fi/paikalliset/7882382
Vastaukset 16
Vanhimmat
Vihreden puolueohjelma on Suomenkansalaisiin kohdistuva sekregaatio, kansakunnan hajoittaminen, jokapäiväinen Suomalaisten haukkuminen ja heidän päälleen valehteleminen samalla kansan verorahoilla tämän sadistisen järjestön elättäminen.
Toimintatapa on selkeästi Venäjän oppien mukainen, jossa kansakunta hajoitetaan ja korvataan uudella tuontikansalla.
Viheät ovat fasisteja, jonka toiminta tule estää suomalaisena sisäsyntysenä vasemmistolaisena terroristijärjestönä.
Persut ihailevat diktaattori Putinia ja nykyajan yltiökapitalistista Venäjää.
Valehtelee porvaritrolli öyhötyksessään korvat heiluen.
Vihreät on väkivaltaa ihannoiva ja käyttävä järjestö, jonka johdossa on S.Virta.
Huutelee porvaritrolli kaljapöhnässään.
Sofia Virtsa on puolueen profiiliin hyvin sopiva.
Öyh öyh öyh öyh öyh öyh...
Vihreä liike on natsien perustama muinaisessa Saksassa
Siihen osallistui varmaankin myös kommuja. Tässä nähdään millainen puolue tiivistyy kahden hirmuaatteen yhteistyöstä.
Linkki väitteeseesi, muutoin mutuilua.
Mikko Paunio on linkki. Hän tietää koska on kirjoittanut kirjan asiasta.
Hän on demaritaustainen lääkäri Helsingissä.
"Paunio on kirjoittanut kolme kirjaa: Vihreä Valhe (Weilin & Göös 1991), Vihreä Valhe – Valheen sysimustat juuret, salakavalat lonkerot ja murheelliset seuraukset"
Näin lukee Paunion sivustolla.
Vihervassut räkyttää samalla tavalla kuin naton kannattajat. Olisiko yhtä ja samaa porukkaa..
Korjaan.......tarkoitin naton vastustajat, ne jotka ovat pääosin vihreitä ja vasemmistolaisia.
Älä ota enää kaljaa huutelija.