Ei itse kysy

Anonyymi-ap

Miksi puoliso,tässä tapauksessa aviomies,ei ehdota seksiä mutta heittäytyy hankalaksi jos ei huomaa tarjota seksiä tarpeeksi usein. Kun alkaa menemään se 3-4 päivää heittäytyy ilkeäksi,juonittelevaksi,mököttäväksi.....miksi ei voi itse ehdottaa eikä myöskään kykene osoittamaan hellyyttä? Taas niin äärettömän paha olla kun en tajunnut viikonloppuna miksi on niin paha minulle ja lopulta kun syvämietinnän jälkeen tajusin ja menin ehdottamaan seksiä niin vastaus oli että olisi pitänyt aijemmin tajuta ettei enää tee mieli kun päästin niin pitkälle.
Edellisestä kerrasta aikaa nyt 5-6 päivää. Yleensä seksiä monta kertaa viikossa,välillä venähtää.

17

339

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Osittain tuttua tarinaa.
      Vaihdevuosien jälkeen ja hieman myöhemmin vaimoni terveyden oikkuillessa päädyimme ratkaisuun jossa hän päättää ajankohdat.
      Terveytemma ja vireytemme on sen verran eri paria, että vaimoni tietää, ettei yhtään hutialoitetta synny.
      En heittäydy hankalaksi koska ymmärrän vaimoni vaikeudet ja parin viikkokerran lisäksi muutama viikottainen nyrkkikyllikki pitää 40-luvun alkupuolella syntyneen ukon rauhallisena.
      Siis, käy kimppuun riittävän usein ja miehesi toivomalla tavalla!

      • Anonyymi

        What??!! Eikö sen pitäisi olla ihan vastavuoroista? Että siis kumpikinbyekisi aloitteita eikä vaan toinen. Seksiä meillä on useamman kerran viikossa mun aloitteesta. Joskus sitten venähtää väli pidemmäksi mutta harvoin yli viikon menee.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        What??!! Eikö sen pitäisi olla ihan vastavuoroista? Että siis kumpikinbyekisi aloitteita eikä vaan toinen. Seksiä meillä on useamman kerran viikossa mun aloitteesta. Joskus sitten venähtää väli pidemmäksi mutta harvoin yli viikon menee.

        Lue terveyden oikkuillessa! Minusta olisi hävytöntä jos tavalla tai toisella painostaisin vaimoani. Tiedän, ettei hän kieltäysyisi tai edes osoittaisin vähäisempää innostusta pitemmänkään valmistelun jälkeen mutta niin paljon kunnoitan häntä ja tuen hänen hyvinvoitiaan, etten valmistele enkä vaadi.
        Ikääntyminen tuo uusia sävyjä kanssakäymiseen. Lapsuuteni kodissa asuimme ahtaasti joten hirveän paljon ei ollut intimiteettisuojaa.
        Kuitenkaan en voinut olla havaitsematta, että vanhempani odotukset nukahtamiseeni lopuivat heidän ollessaan noin 40v / 43v ikäisiä. Isäni purnatessa äitini erotti heidän vuoteensa makuupoteron eri seinille.
        Pojasta ja tytönhupakosta ovat polvet parantuneet?


    • Anonyymi

      Jos on ihan semmoinen imbotentti?

      • Anonyymi

        Ei sellaisen kanssa vaan VOi Olla. Sellaisen miehen kanssa ei ole elämää. Edes viagra ei sitä.korvaa


    • Anonyymi

      No voi että.

    • Anonyymi

      Olisikohan miehelle heränneet homoseksuaaliset halut esim. työpaikan saunaillassa ja tästä hän kokee morkkista joka oireilee kiukutteluna heteroseksin tullessa kyseeseen? Varsinkin jos miehesi on sortunut jopa lauteilla hyväilemään toisen miehen sukupuolielintä niin on aivan normaalia että kosketus naisen kanssa aiheuttaa juurikin mielialanvaihteluja ja tiuskimista

    • Anonyymi

      Voi että miten lapsellinen voikaan aikuinen ihminen olla!
      Mää kun en saanut karkkia eilen, nyt mää sit murjotan.

      Oikea ohjaus taitaisi olla;
      Laske mies hiekkalaatikolle leleuineen. Hän saattaa olla fyysisesti sukukypsä, mutta henkiseen kypsyyteen on vielä hyvin, hyvin pitkä matka!

    • Anonyymi

      Kummallista, kun en ole ollut kertaakaan kunnollisessa suhteessa, mutta silti tajuan ongelman ja tuo nainen ei.

      • Anonyymi

        Olen tosiaakin ollut idioottien ympäröimämä koko rlämäni ajan


    • Anonyymi

      Kyllästynyt kerjäämään?

      • Anonyymi

        En tunne enää itseäni haluttavaksi. Itsetuntoni murenee.


      • Anonyymi

        Ei,vaan minä olen tehnyt aloitteet AINA. Ei tarvi kerjätä koska suostun ilman muuta ottamaan huomioon myös toisen tarpeet. Olen siinä mielessä ilmeisesti oaska poikkeus ja liian kiltti tyhmä akseli etten voi jättää toista ilman kylmästi jos hän haluaa seksiä. En saisi unta jos tekisin niin toiselle. Vahva oikeellisuudentaju ja huutava omatunto on ihan kuraojasta koska en vaan saata tehdä kauheasti pahaa joka tässä maailmassa ei ole järkevää. Valitettavasti a meitä heikkojakin yksilöitä on olemassa.


    • mustasusi

      Edellisestä kerrasta 5-6 päivää... lol

    • No miehesi on urpo. Siksi se tuollaista on.

      Mihin juttuun hänessä ihastuit niin, että päätit mennä hänen kanssaan naimisiin?

      Missä kohtaa meno muuttui tuollaiseksi?

    • Anonyymi

      Kokeile jotain muuta välillä ja osaa ehdottaa.

    • Anonyymi

      Taitaa olla lapsen asteella eli narsu. Syyttää sinua kaikesta. Sinussa on se syy

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      83
      4433
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      3088
    3. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      39
      2854
    4. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      116
      2625
    5. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      17
      2499
    6. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      112
      2248
    7. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      38
      2201
    8. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      13
      2124
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2015
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      28
      1717
    Aihe