Tänään vollotti ylen alueuutisissa kuinka valittaja on saanut valtavaa vahinkoa estämällä valtiontuen ja aiheuttanut pandatalon rahoituksen kustannuksiin lisää kustannuksia. Eilen yle kertoi kuinka kunnanjohtajan virhe takauspäätöksessä aiheutti lisäkustannuksia ja oli oikein oikeuden päätöksestä lainattu tekstiä, myös pääomitus päätöksessä kunnanjohtajan virheen takia se meni nurin hallinto-oikeudessa eikä elukkala saanut kaipaamaansa pääomitusta ja sen takia valtiontuki evättiin. Aikamoinen luupää tuntuu olevan kyseinen herra ei tunnusta vastuutaan ja virheitään. Sivonen säestää häntä ja samaa hokee.Taitaa ukkoja hieman kuumottaa pirullinen tilanne.
Vastaukset 8
- Anonyymi
Lopeta nyt seppo toi jankuttaminen. Kaikki on kuullu sun juttus jo aivan liian monta kertaa. Ekat 1000 kertaa oli vielä ok, mutta enää ei ketään kiinnosta. Rupeaa vaan Pienimäen ja Savolan kannatus nousemaan.
- Anonyymi
Eiköhän ole ollut kokoajan oikiassa ainut viisas Ähtärin kaupungissa. Muut vaan hyssytteee
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eiköhän ole ollut kokoajan oikiassa ainut viisas Ähtärin kaupungissa. Muut vaan hyssytteee
On nykyään myös erittäin arvostettu ruokakriitikko.
- Anonyymi
Ehdotan, että Sahimäelle haetaan Ähtärin kaupungin toimesta Häirintäneuvoksen arvonimeä. Niin hyvin on hommansa hoitanut.
- Anonyymi
Savolalle voidaan hakea Pandaneuvoksen arvonimeä. Mikko on tämän nimen totisesti ansainnut! Tittelin maksuhan menee tietty Mikon tyyliin suoraan kaupungin kassasta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Savolalle voidaan hakea Pandaneuvoksen arvonimeä. Mikko on tämän nimen totisesti ansainnut! Tittelin maksuhan menee tietty Mikon tyyliin suoraan kaupungin kassasta.
Ei toi sepi toimi, kun sää matkit toisten juttuja.
- Anonyymi
Pienimies istuu autossaan korotuspallin päällä, jotta yltää näkemään ratin takaa edes jotain eteensä sinne tielle.
- Anonyymi
Karpo istuu kotona tietokoneella kaiket päivät solvaamassa ihmisiä. Tekisi edes jotain hyödyllistä. Aijaisi vaikka Kela-taksia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.511313Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt171021- 93977
- 77673
- 37668
- 26456
- 26451
Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?53440Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.15439Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?
Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h30423