Potkut saanut kunnanjohtaja jaksaa vollottaa

Anonyymi-ap

Tänään vollotti ylen alueuutisissa kuinka valittaja on saanut valtavaa vahinkoa estämällä valtiontuen ja aiheuttanut pandatalon rahoituksen kustannuksiin lisää kustannuksia. Eilen yle kertoi kuinka kunnanjohtajan virhe takauspäätöksessä aiheutti lisäkustannuksia ja oli oikein oikeuden päätöksestä lainattu tekstiä, myös pääomitus päätöksessä kunnanjohtajan virheen takia se meni nurin hallinto-oikeudessa eikä elukkala saanut kaipaamaansa pääomitusta ja sen takia valtiontuki evättiin. Aikamoinen luupää tuntuu olevan kyseinen herra ei tunnusta vastuutaan ja virheitään. Sivonen säestää häntä ja samaa hokee.Taitaa ukkoja hieman kuumottaa pirullinen tilanne.

8

879

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lopeta nyt seppo toi jankuttaminen. Kaikki on kuullu sun juttus jo aivan liian monta kertaa. Ekat 1000 kertaa oli vielä ok, mutta enää ei ketään kiinnosta. Rupeaa vaan Pienimäen ja Savolan kannatus nousemaan.

      • Anonyymi

        Eiköhän ole ollut kokoajan oikiassa ainut viisas Ähtärin kaupungissa. Muut vaan hyssytteee


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eiköhän ole ollut kokoajan oikiassa ainut viisas Ähtärin kaupungissa. Muut vaan hyssytteee

        On nykyään myös erittäin arvostettu ruokakriitikko.


    • Anonyymi

      Ehdotan, että Sahimäelle haetaan Ähtärin kaupungin toimesta Häirintäneuvoksen arvonimeä. Niin hyvin on hommansa hoitanut.

      • Anonyymi

        Savolalle voidaan hakea Pandaneuvoksen arvonimeä. Mikko on tämän nimen totisesti ansainnut! Tittelin maksuhan menee tietty Mikon tyyliin suoraan kaupungin kassasta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Savolalle voidaan hakea Pandaneuvoksen arvonimeä. Mikko on tämän nimen totisesti ansainnut! Tittelin maksuhan menee tietty Mikon tyyliin suoraan kaupungin kassasta.

        Ei toi sepi toimi, kun sää matkit toisten juttuja.


    • Anonyymi

      Pienimies istuu autossaan korotuspallin päällä, jotta yltää näkemään ratin takaa edes jotain eteensä sinne tielle.

      • Anonyymi

        Karpo istuu kotona tietokoneella kaiket päivät solvaamassa ihmisiä. Tekisi edes jotain hyödyllistä. Aijaisi vaikka Kela-taksia.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2425
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1407
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      80
      1253
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      7
      1170
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      875
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      870
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      44
      713
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      92
      712
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      27
      689
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      666
    Aihe