Terroristit hyökkäsi Libanoniin

Anonyymi-ap

Terroristivaltio Israel on viime yönä hyökännyt Libanonin maaperälle, kylväen tuhoa ympärilleen.

9

191

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hisbollah saa sitä mitä on hamasin kanssa halunnut, toivottavasti Israel ei jätä tehtäväänsä kesken.

      • Anonyymi

        Ei Juutalaisia saa haukkua Terroristeiksi ,syyllistyy pian holokaustin kieltämiseen josta voi saada vankeutta !

        Suomen poltiitinen johtokaan ei tuomitse Israelia !

        Suomen poliittiinen johto ei myöskään Tuomitse Eu:ta joka rahoittaa ja aseistaa Ukrainan sotaa tuhansilla Miljardeilla ja tappaa näin satoja tuhansia ihmisiä ja ajaa Miljoonia pakolaisiksi.

        Sotahan on Politiiikkaa ja ilmaston muutoksen torjuntaa !
        Ilmaston muutos johtuu todellisuudessa liiallisesta västönkasvusta,
        Politikot ei voi sanoa ja käskeä että tuhotaan asein lääketehtaat ja lääkeiden kehittäjät jotta taudit voisi luonnollisesti hoitaa väestönkasvun,niiin ainoaksi keinoksi Politikoilla jää Sodat ja niiden rahoitus ja ihannoiminen joilla voidaan tehokkaasti vähentää mailman väestöä.

        Sota vaan on erittäin kallista hommaa Suomikin on maksanut todellisuudessa kymmenillä Miljardeilla Ukrainassa ihmisten tapppamisesta on leikattu ,velkaannuttu ,veroja korotettu omaisuuksien arvoja laskettu ja korkoja nostettu jne..
        Tämä on välttämätöntä ilmastonmuutoksen torjunnan kannalta.

        Mutta pitäisikö meidän politikkojen tehdä enemmän Israelin tukemiseksi että saataisiin enemmän aikaan ilamstonmuutoksen eteen meillähän olisi vielä paljon firmoja joita voitaisiin ajaa konkurssiin ja velkaakin voitaiin ottaa lisäää ja leikata kaikesta ja veroja korottaa että voisimme olla eturintamassa ilamstonmuutoksen torjunnassa.
        Meillähän on mm. terös ja mateäyhtiöitä ja konepajoja paljon jotka voisimme uhrata saisimme paljon rahaa israelille ja Netanjaahu ja Biden kiitäisivät maitä.
        Ei ne aseet muuten pauku jos ei rahaa laiteta se pitää muistaa !


    • Anonyymi

      Netanjahu on verrattavissa Hitleriin toivottavasti pääsee Haagiin kansainvälisen rikostuomioistuimen eteen.

      • Anonyymi

        Hitlerin tekojen/ niiden (Holokaustin ) kieltäminen on lailla kiellltty.
        Mutta varmaan saa miettiä Jos Hitler olisi tehnyt työnsä loppuun, nyt Israelia ei olisi .
        Olisiko maailma nyt rauhallisempi ? Vai Tapppelisiko siiat ja Sunnit keskenäää samalla alueella tälläkin hetkellä. Sitäkin voi miettiä että harmittteleeko Venäjä nyt että tulikin tehtyä loppu Hitlerin hommista liian aikain ?

        En usko että maailma olisi sen rauhallisempi vaikka historiassa olisi mennyt miten.
        Politkkojen etu on aina ollut sota ja tulee olemaan ne kiihottaa kansat toisiaan vastaan tekosyillä keksittynä ja provosoiden. On ollut Juutalais,Natsi (sakasalsi) Venäläis,Muslimi ym. vastaisuuutta ja on tällä hetkelläkin !
        Politikothan meitä ohjaa kuin pässiä narussa
        Pitää muistaa että 1 ja 2 Maailmansota on alkanut nykyiseltä Eu alueelta Saksan kulmilta ja 3. alkaa luultavasti samoilta kulmilta !
        Eu on niin salakavalasti tehty sekameteli soppa kattila että se kiehuu varmasti kohta yli...
        siinä on niiin suuri valuvika ettei se voi olla kiehumatta yli..
        Siihen on sekoitettu kaikki kansallisuudet,kielet,,rodut,uskonnot,rahat, velat,moraalit ,sukupuolet tätä sekameteli soppakattilaa mausutetaan elintasopakolaisilla,houdella,huumeilla,valtion velalla sodalla ja Venäläisyys vastaisuudella jne...on varmaa että soppa kiehuu yli .on vain ajan kysymys milloin.
        ON VAIN YKSI HENKILÄ MAAILMASSA JOKA VOI SAMMUTTAA TÄMÄN SOPPPA KATTILAN NIIN ETTEI SE KIEHU YLI SE ON TRUMP. !

        Jos Trump valitaan Usa:n presitentiksi niin kattilan kiehuminen yli estetään tällä erää...mutta en usko ettei se myöhemmin kiehu yli. siis sekopäistä hommaa Eu:ssa nyt oon.

        Vaikka kaikki uskkonnot ja kansalaisuudet kielletääisiin niin politikot keksii uusia riidan aiheita ja joukkioita joita voi käskeä tappeleen toisiaan vastaan....sellaisia on politikot.
        Mutta Trump on rauhan mies nro 1. tässä ajassa.


    • Anonyymi

      Ei Israel hyökkää, kuten ei Yhdysvallatkaan.
      Niiden doktriinien mukaan kyse on "eteen työnnetystä puolustuksesta".
      Terroristit hyökkäävät, nämä vain varjelevat turvallisuuttaan kun rajoja siirtelee.
      Oman turvallisuutensa nimissä kaikenlainen sotiminen on niille hyväksyttävää.
      Yhdysvaltojen koko maailman hallinta on siinä retoriikassa vapauden ja demokratian puolustamista.
      Ja vastaava, tai edes mikään sinne päinkään, ei ole luvallista simerkiksi Venäjälle.
      Näin sama asia eri näkökulmista nähtynä saa nimityksensä.

      • Anonyymi

        Juuri näin. Ovatko ihmiset sokeita? Venäjän hyökkäys Ukrainaan on täysin sama asia kuin Israelin hyökkäys Libanoniin? Venäjä hyökkäsi Ukrainaan tuhotakseen "natsit" erikoisoperaationaan, koska koki ne uhkana, Israel on nyt hyökännyt Libanoniin tuhotakseen hizbollahin terroristit, jotka koki uhkana.

        Länsimaat: avatkaa silmänne mitä nyt tapahtuu? Venäjä ja Israel ovat terroristeja.


    • Anonyymi

      Avatkaa silmänne, Israel on se joka syyllistyy miehitykseen ja terrorismiin!

      Kertokaa millä oikeudella juutalaiset miehittivät Israelin Palestiinan?

      Länsimaat ovat vuosikymmeniä tukeneet Israelin miehitystä ja esittäkää kysymys MIKSI?

      Miksi holokaustista selvinneiden oikeutettiin alkaa toteuttamaan samanlaista terrorismia kuin natsi-Saksa teki heille? Ihan suoraan keskitysleireiltä tai heidän omaisinaan tekemään täysin samaa palestiinalaisille? Ja vielä länsimaiden hyväksymänä?

      Juutalaiset olisivat voineet muuttaa ihan mihin tahansa länsimaahan ja osa heistä muuttikin, mutta länsimaiden siunauksella alkoivat miehittää Israelin alueita. Meille on vuosikymmeniä esitetty valhetta, että Israel on hyvä ja arabi/ Palestiina paha.

      Jos Venäjä päättäisi, että miehitetäänpä nyt Helsinki ja asetetaan tarkastuspisteitä joka kadun kulmaan, olisivatko suomalaiset hyväksyneet sen? EIVÄT. Olisi syntynyt vastarintaa ja olisivatko suomalaiset terroristeja kuten palestiinalaiset, jos vastustaisivat esim pommein Venäjän aikeita?

      Lähi-Itä kuuluu islamistisen uskonnon arabikansalle ja juutalaisilla ei ole sijaa siellä.

      Kysymys sen sijaan on: onko Israel toiminyt länsimaiden testimaana miten miehitys toteutetaan vieraassa valtiossa? Israelin kehittynyt asevarustelu ja sotilaiden koulutus?
      Ihan sattumaako tämä on?

      Miten kauan muslimivaltiot katsovat tilannetta? Miettikää, jos kristinusko olisi näin uhattuna? Muslimeilla on ihan samanlainen oikeus uskontoonsa kuin kristityillä.

      Jos Iran päättää nyt käyttää ydinsaseohjelmaansa Israelin tekemää sortoa muslimeja kohtaan, se on voi voi. Länsimaiden olisi pitänyt olla viisaampia.

    • Anonyymi

      Mitä eroa Hitlerillä ja Netanjahulla ??

    • Anonyymi

      Hitleriltä jäi työ kesken, - valitettavasti !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      172
      22237
    2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      73
      9440
    3. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      28
      7421
    4. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      323
      6619
    5. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      79
      6291
    6. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      180
      5904
    7. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      33
      4920
    8. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      94
      4565
    9. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      97
      4319
    10. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      115
      3770
    Aihe