Maailman menoa Libanonista ennen muslimisaaatiota
Anonyymi-ap
19411
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
pitää nopeasti kuvata suomen elämään ennenkuin islamisaatio kieltää kaiken islamin vastaisena
muslimittuhosivat beirutin joka oli ennen Lähi-Idän helmi
samoin netuhosivat Somalianpääkaupungin Mogadiscioin
joka oli Afrikan helmi
ennen tuhoamista Mogadiscio oli Mussolinin rakennuttama paratiisi
https://italiacoloniale.com/wp-content/uploads/2017/05/viaggio-nella-somalia-italiana-mogadiscio.jpg
Ennen Mussolinia oli satoja vuosia bantuorjakaupan keskus. Näkyy somalien asenteissa vieläkin kun ovat mieltään muita parempia.
Muslien muuttoaallon mukkana ei seuraa kuin taantumusta ja tappamista.
eli se oli USA
Kun ymmärtää sen, mitä Libanonille on tapahtunut niin ymmärtää hyvin, miksi Israel ei voi hyväksyä itsenäistä Palestiinaa. Kun muslimit saivat valtaa Libanonissa niin heidän avullaan ensin Syyria ja sitten Iran sekaantuivat Libanonin asioihin ja tekivät maasta jihad-sodan taistelualustan. Nyt sitten Libanon on täysin toimimaton valtio, kykenemätön puolustamaan itseään ja kansalaisiaan. Entinen kukoistava maa on rutiköyhä raunioläjä. Itsenäisestä Palestiinasta tulisi aivan samanlainen heikko valtio, jota islamistit käyttäisivät jihad-sodan taistelualustana.
Sanottakoon juutalaisista mitä tahansa niin tyhmiä he eivät ole. Israel on juutalaisten valtio, joka on tehokas ja toimiva. Israel kykenee puolustamaan itseään ja kansalaisiaan. Israelin tuhoaminen on jihadin päämäärä. Israel syyllistyy ehkä turhan koviin otteisiin puolustautuessaan jihadia vastaan, mutta miksi Suomessa ja niin monissa länsimaissa hyssytellään islamismia ja jihadia?
kiitos influensseri moktar gubta
Ei kupta tolleen puhu
"Israel kykenee puolustamaan itseään ja kansalaisiaan."
Selitä sitten 7.10. Mitä tapahtui?
Israel tiesi iskusta, mutta "ei pystynyt puolustautumaan".
Kaikki naapurimaat varoitti Israelia. Oma armeija varoitti Israelia. IDF:n ja Israelin välit oli tulehtuneet, kun isku oli tulossa ja Israel ei ottanut käskyjä vastaan. Omat ANNETTIIN UHRIKSI.
Tätäkö sinä kutsut suojelemiseksi?
Israel murhautti kerralla 1400 ihmistä, valtaosa juutalaisia. Mitä varten, tätä varten, mitä se tekee tänään.
Toora aivopesee juutalaiset tähän.
Maailma kehittyy ja islampaskan takapajulat taantuu…
Näillä mennään…
kaikki uskovat pitää poistaa päätäntäelimistä !
Olet harvinaisen oikeassa!
Myös valtio ja kirkko pitää erottaa toisistaan!
Syyrian sisällissota synnytti valtavan pakolaisaallon Eurooppaan. Suorastaan ihme, että libanonilaiset eivät ole lähteneet liikkeelle maan surkean taloudellisen ja turvallisuustilanteen takia.
Onko Eurooppa valmis siihen, että Libanonista lähtee kohta miljoonia ihmisiä kohti Eurooppaa ja rauhallisempia oloja? Olisiko helpompaa ja halvempaa pyrkiä ratkaisuun nyt vielä paikan päällä?
Natsima on valmis, jos tuliat ovat kehitysmaamuslimeita!
Mitä täytyy tapahtua että islam kielletään koko maailmasta. Miksi sen kauheudelta ja sairaudelta suljetaan silmät ja vaietaan? Onneksi edes Israel tuhoaa tuota väkivaltakulttia kannattavaa sadistista maailman tuhoaja joukkoa!
valetta?
Libanonia kutsuttiin tuolloin”Lähi-idän Sveitsiksi.
Kauas on tultu.