🤔🐀🦎 keittiössä kaffeekupposen äärellä hiljaisuuden katkaisee seinäkellon rauhoittava tikutus. Kaapin alta kuuluu epäilyttävää rapinaa. Se lakkasi kun vähän kolistelin.
Metsässä oli yksi ukonsieni, ei susia. Ilves oli saanut linnun saaliikseen. Jäljellä oli pelkkiä sulkia. Rappujen alla asuvaa sisiliskoa ei ole näkynyt. Taitaa olla sillekin liian kylmä.
Nurkissa rapisee
5
179
Vastaukset
- Anonyymi
Onko näkynyt käärmeitä 🐍? Sellainen voisi lemmikkinä pitää huolen vierailevista jyrsijöistä. Käärmeitä en näe juuri koskaan. Jokin rapisi eilen pusikossa, epäilen jotain rastasta. Jokin rastas jopa lauloi pimeässä, tai oli ainakin hyvin hämärää.
Täällä ei ole käärmeitä eikä siilejäkään. Pihalta jatkuva viljapelto elätyää hiiriä, myyriä ja vesirottia. Naapurin kissat niitä harventaa. Kissojen takia en voi enää laittaa myrkkyjä.
Mulla pomppii pihapuskissa mustarastas. Eilen illalla pyrähti pihaan parvi harmaasieppoja. .Mietin olivatko ne jo matkalla Afrikkaan vai omien pönttöjeni asukkeja. Niitä oli kiva tarkkailla.
- Anonyymi
Minä oon alkanu pelätä susia, kun niitä on liian lähellä asutusta nykyään, ja jotain koirakkoa on susi seuraillutkin metsässä. Täytyy pysyä vain valaistuilla reiteillä lähellä taloja, mikä on tosi sääli.
- Anonyymi
Susia voi yrittää pelotella kovilla äänillä. Esim paukuttaa kepillä puita. Ymmärrän hyvin pelkosi. Sohvaperuna-kotikoira ei pärjää jos villit pedot käy laumana kimppuun. En mäkään enää halua syvälle tuohon lähimetsään mennä kun siellä näin kaksi sutta. Kierrän vain reunoja.
Saisi metsästäjät nukuttaa niitä ja viedä itärajalle. Anonyymi kirjoitti:
Susia voi yrittää pelotella kovilla äänillä. Esim paukuttaa kepillä puita. Ymmärrän hyvin pelkosi. Sohvaperuna-kotikoira ei pärjää jos villit pedot käy laumana kimppuun. En mäkään enää halua syvälle tuohon lähimetsään mennä kun siellä näin kaksi sutta. Kierrän vain reunoja.
Saisi metsästäjät nukuttaa niitä ja viedä itärajalle.Saunakiireessä jäi kirjautumatta. Sattuneesta.syystä en halua pimeässä pihalla liikkua.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1011031
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt57989Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv61830Miehen ja naisen ystävyys
Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa144798- 65695
Naisten top-5 red flagit
1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel103571Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta
ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto90567- 78541
- 53527
- 39518
