Halpoja juureksia

Nyt k-supermarketista halpoja juureksia 5€/ämpärillinen. Kannattaa tuohon hintaan hakea, saa monenlaista ruokaa tehtyä. Tarjous on sunnuntaihin asti niin kerkee toisenkin ämpärillisen hakea.
Itse pilkon ja pussitan valmiiksi pakasteeseen , osan kiusaukseen ja osan raastan sosekeittoon ja osan ihan lohkoina kypsennettäväksi sellaisenaan.
10197
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Vaikuttaa jälleen siltä tavaomaiselta K-huijaukselta.

Äänestä
  • Miltä tavanomaiselta k-huijaukselta? Jos ap saa ämpärillisen juureksia 5 eurolla niin eikö hän sitten saakaan niitä ämpärillistä 5 eurolla? Mikä jekku tai huijaus tässä on takana? Näkeekö ap unta??

    Äänestä


Juureksia, perunoita kattilaan + K-menu nakin paloja. + pari lihaliemikuutiota. Siinä on halpa ja hyvä soppa.

Äänestä

Itse tekin kanapizza koko pellillisen.

Äänestä

Kuuluuko ämpäri kauppaan? Saako valita juuresket itse? Onko ämpäri sinkkiämpäri vai muovi?

Äänestä
  • Valkokaalia, lanttua, punajuurta, porkkanaa, sipulia, perunaa......niistä saa valita mitä ottaa ja ämpärin saa laittaa niin täyteen kuin saa pysymään. Ämpäri on muovia ja mun lähisuperissa oli 3 värivaihtoehtoa joista valitsin ihanan pinkin ämpärin. Reilu 6 kiloa, siitä riittää yhdelle pitkäksi aikaa.

    1Äänestä

Jos haluaa todella halpoja juureksia, niin ne kannattaa ostaa tuottajalta.
Ei tarvitse maksaa ahnas-keskon provisioita yhtään.

Äänestä
  • Keneltä tuottajalta saat juureksia alle euron/kilo. Itse en tiedä ainuttakaan. Torillakin näkyy olevan perunantuottajalla kalliimpia kuin kaupassa

    Äänestä

Lantut keitettynä ja jauhoperunat.
voita kimpale.

Tuoretta kalaa paistettuna.

niin on namia. o

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nyt k-supermarketista halpoja juureksia 5€/ämpärillinen. Kannattaa tuohon hintaan hakea, saa monenlaista ruokaa tehtyä. Tarjous on sunnuntaihin asti niin kerkee toisenkin ämpärillisen hakea.
Itse pilkon ja pussitan valmiiksi pakasteeseen , osan kiusaukseen ja osan raastan sosekeittoon ja osan ihan lohkoina kypsennettäväksi sellaisenaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu