Synti on syntiä

Anonyymi-ap

Aika paljon uskovienkin keskuudessa rakkaus kylmenee ja synti ei enää tunnukaan niin synniltä. Voisi olla jo piakkoin aika tehdä parannusta, vai mitäs mietitte. Itsekin välillä liian avoimesti maailmaa halaillut, mutta onneksi saanut kääntää kurssia.

11

241

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      rakkauden kusetus paljastuu sinulle aikanaan 🤣

      • Anonyymi

        Toivottavasti saat joskus kokea ihan aitoa rakkautta, joka ei ole kusetusta. Ehkä sinulle paljastuu silloin vielä enemmän. Älä luovu toivosta, pyydä esirukousta ja löydä rukouksen voima.


      • Anonyymi

        Raamatun kusetus ei ehkä koskaan.


    • Anonyymi

      Vapahtaja olet sinä.

    • Anonyymi

      Syntejä on vain hihhuleilla.

      • Anonyymi

        pölypunkkeja on ateistihihhuleilla?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        pölypunkkeja on ateistihihhuleilla?

        Ja papeilta saatuja tauteja lahkohihhuleilla,


    • Anonyymi

      Missä keskustelualueilla saa vielä puhua raamatullisesta totuudesta ?

      Joillakin keskustelualueilla on jo antikristilliset moderaattorit, ja sellaisilla keskustelualueilla viestisi voi joutua sensuroiduksi, jos se sisältää lainauksia Raamatusta.

      Erityisesti vauva -lehteä julkaiseva Sanoma Media Finland on mediatalo, jota hallitsevat pimeyden voimat.

      Esimerkiksi laitoin vauva -lehden keskustelualueelle viestin, joka oli vastaus siihen, kun joku toinen keskustelija mainitsi otsaan tai oikeaan käteen upotettavaan maksuväline-mikrosirun.

      Viestini sisälsi lainauksia Raamtusta, joiden asiayhteys sopi ko. viestiketjuun.
      vauva -lehti sensuroi kirjoitukseni. Mitää asiatonta tai lainvastaista viestini ei sisältänyt.

      Joskus aikanaan oli netissä varo666siru.net -niminen sivusto.
      Alkuperäinen on kadonnut bittiavaruuteen.
      Sivusto oli pääasiassa asiaa, joskin oli siellä yksi typerä kömmähdyskin:
      Tuo sivusto mainitsi lämpötilanvaihtelut - oikein olisi ollut lämpötilaerot.

      lämpötilaeroista kun saa peltier -elementin avulla luotua sähköenergiaa - aika pienen määrän, mutta virtapihiksi suunnitellulle mikrosirulle saattaisi riittää.

      Kyllä - luku 666 liittyy tähän.
      Miten, sitä emme vielä tiedä.
      Mutta kun tuo järjestelmä otetaan käyttöön, kyllä joku tuon luvun 666 ja sen merkityksen asiayhteydessään tulee kaivamaan esiin.

      • Anonyymi

        eiks vaan ookkin, se mikrosirujuttu liittyy siihen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        eiks vaan ookkin, se mikrosirujuttu liittyy siihen.

        ja isopiru omistaa siihen liittyvän ison tietokoneen, joten joo, kyllä ne numerot vaan tähän liittyy.


    • Anonyymi

      Kuuntelin kerran iltahartauden jossa tuli esille juuri tämä aloittajan kertoma asia. Me uskovat teemme itse itsellemme sopivan uskonnon. Niin toimin itsekin, koska luotan siihen että jos elän rehellisesti, oikein ja toisia ihmisiä auttaen, olen Jumalalle kelpaava uskovainen. En millään meinaa ymmärtää ja muistaa sitä että teot eivät ratkaise vaan armo ja anteeksianto. Eikö tunnukin vähän epäreilulta Jumalan säännöltä. Kyllähän oikein toimivan elämäntapa pitäisi riittää.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      904
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      768
    3. 55
      725
    4. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      43
      694
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      654
    6. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      44
      640
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      31
      629
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      577
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      570
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      516
    Aihe