Jos ette muuhun kuin suunsoittoon pysty, menee se vähäkin arvostus. Ja etenkin äänestäjät lähtee.
Kokoomushallitus TÄYTYY kaataa ! Nyt Orpo on myymässä julkisia vesivaroja ja silloin maksetaan itsemme kipeiksi jokaisesta vesilasista ja suihkusta ! Briteissä on jo yksityiset vesivarat, hakekaa oppinne sieltä. Nyt on korkein aika kaataa tällainen hallitus.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/439f4d8a-6aaa-467a-9994-f83422526c23
Vassarit herätys: Orpo myy julkisia vesivaroja ulkomaille
11
318
Vastaukset 11
- Anonyymi
Kuka äänestää noita en minä ainakaan.
- Anonyymi
Vaasemmisto pilasi jo itsensä. Suomen tuhoajat tuhoavat ollessaan oppositiossakin.
- Anonyymi
Eniten olen järkyttynyt kovasta Kokoomuksesta. Ensin puhuttiin niin perustellusti miten Suomen valtion velat pitää maksaa pois ja miten kovat korotkin lainalla on, mutta kansalta , tavallisilta veronmaksajilta, alkaa mennä nyt jo elämän perusedellytykset . On tämä nähty jo sähköverkkojen kanssa.
- Anonyymi
Ei vassareita kiinnosta. Ne kadehtii ja haluaa lisää veroja ja perintöveroa kyttäävät. Ei niistä ole mihinkään todelliseen.
- Anonyymi
Vihreissä on ihan samaa huuhaata. Jääkö vetäjän käteen todellakin enää vain SDP ja mistä se ottaa voimia kaataa tällainen hallitus. Voi Kristus.
- Anonyymi
Kun Orpu sanoo "Fantastista!" on syytä lähteä juoksemaan lujaaa
- Anonyymi
Ja pahimmat suunsoittajat ei yleensäkään toimiin pysty. Tosiasia. SDP on ehkä pahin kaikista. Suuta kyllä soitetaan. Siihen se sitten jääkin.
- Anonyymi
Vesihuoltojärjestelmää yritettiin myydä Englannissa yrityksille jo 10-15 vuotta sitten. Amerikan asialla ollaan nyt myös Suomessa. Pääomalle pitää löytää uusia, varmoja sijoituskohteita. Ukrainankin pääomapiirit ovat jo ostaneet.
- Anonyymi
Englannissa yksityistäminen johti myös ympäristötuhoihin omistajien jättivoittojen lisäksi.
https://www.hs.fi/talous/art-2000010747151.html- Anonyymi
Senkin kustansi sitten tavalliset veronmaksajat. Sama on Suomessakin , mm.kaivoksissa. Omistajat ja sijoittajat käärii hirmuvoitot, vahingot maksatetaan veronmaksajilla. Ei jossakin indokiinassa asuvia sijoittajia kiinnosta pätkääkään Suomen luonto ! Niitä kiinnostaa voitot ja osingot ! Ei mikää muu.
Suomen vesivarojakin ollaan myymässä. Pekka Haavisto ja Stubb myi jo sähköverkotkin ulkomaille eikä ole paljon anteeksi pyydelleet ! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Senkin kustansi sitten tavalliset veronmaksajat. Sama on Suomessakin , mm.kaivoksissa. Omistajat ja sijoittajat käärii hirmuvoitot, vahingot maksatetaan veronmaksajilla. Ei jossakin indokiinassa asuvia sijoittajia kiinnosta pätkääkään Suomen luonto ! Niitä kiinnostaa voitot ja osingot ! Ei mikää muu.
Suomen vesivarojakin ollaan myymässä. Pekka Haavisto ja Stubb myi jo sähköverkotkin ulkomaille eikä ole paljon anteeksi pyydelleet !Ja sitten vielä haukutaan jotakin Elokapinaa... Uskomatonta !
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.501287Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt151008- 93967
- 77673
- 37668
- 26441
- 25431
Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?53430Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.15429Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?
Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h30413