sillä se viha on aina tullut vasemmistosta. Esim. äärivasemmistolaisen elokapinan sisäisellä keskustelupalstalla mässäillään väkivallalla, kielenkäyttö on hyvin väkivaltaista, puheista ei ole pitkä matka tekoihin siitähän Pertti Salolainen varoitti.
Tämä äärivasemmistolainen sakki on tietysti yhteiskunnan rattailta pudonneita luusereita, jotka ei töitä tee, mutta sitä lapsellista uhoa riittää ja lappujen liimailua tolppiin.
Tämä äärivasemmistolainen sakki on tietysti yhteiskunnan rattailta pudonneita luusereita, jotka ei töitä tee, mutta sitä lapsellista uhoa riittää ja lappujen liimailua tolppiin.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Viha sokaisee ihmisen, luulen , että sellaista esiintyy kaikissa ääriliikkeissä. Ja vähemmän näissä keskitien vasenta tai oikeaa laitaa tallaavissa. Siis enemmistössä.
Toki ääriliikkeisiin voi hakeutuakin mieleltään epävakaita persoonallisuuksia, voimakkaat tunteet elähdyttävät.
Elokapina on haittaliike.
Varsinkin vasurien pään se sotkee.
Hyvin.
Jo vuodelta 1918.
Silloin meni vaan pieleen.
Tammisaaressa vassareiden vihaa yritettiin taltuttaa, mutta kesken jäi.
Aivan...
Olipa taas typerää valehtelua. Elokapinan keskustelupalstalla on ollut tasan yksi provokaatio väkivallasta. Se on heti poistettu ja kirjoittaja bannattu ja järjestö on jyrkästi sanoutunut irti kaikesta sellaisesta sekä väkivallasta. Ehdoton väkivallattomuus on kirjattu tiukasti järjestön tärkeimpin periaatteisiin.
Typerät valheet kääntyvät vain typeriä valehtelijoita itseään vastaan.