Kiinalainen sähköauto

Pääomakulut/ 100 km 630 € . Autolla ajettu 10 000 km . Arvonalennus 63 000 € . Näin Ruotsissa . Samaa automallia Hedin myy Suomessa . Iltasanomista juttu löytyy .
2186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mutku ajaminen maksaa 2€/ 100 km .

Äänestä

Aika rajusti Kiinalaisten sähköautojen hinnat putoaa jo vähillä kilometreillä .

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Pääomakulut/ 100 km 630 € . Autolla ajettu 10 000 km . Arvonalennus 63 000 € . Näin Ruotsissa . Samaa automallia Hedin myy Suomessa . Iltasanomista juttu löytyy .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu