Kannattaako metsänomistajan olla metsänhoitoyhdustyksen jäsen. Metsäsäfirmoilta saa käytännössä samat palvelut. Onko mhy vain välistävetäjä.
Metsänhoitoyhdistys
7
374
Vastaukset
- Anonyymi
No ainakin jäsenmaksun saa verovähennyksiin ja Mhy kilpailuttaa puun myynnin. Jäsenetuja on paljon.
- Anonyymi
Epäilen sitä kilpailuttamista. Tuskin joka kauppaa kilpailuttaa.
- Anonyymi
Siitä saa aina dokumentin.
- Anonyymi00005
Välistä vetäjiä ovat.
- Anonyymi00006
Aivan turha yhdistys. Myrskytuhojen jälkeen en saanut minkännlaista apua enkä neuvoja.
Ei ole asiakaspalvelijaksi syntynyt se tyyppi, joka tukks takussa konttorissa istuskelee.
Ole irtisanonut jäsenyyteni. Metsäliitossa homma hoitui. - Anonyymi00007
Metsänhoitoyhdistykset ja niiden maksut ovat jäänne neuvostoajasta ja sosialismista. Lenin-setä ei enää asu täällä.
- Anonyymi00008
Lopetin jo jäsenyyden ajat sitten, en ole tarvinnut niitä palveluita, turhaa rahastusta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2323017Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1972646Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1121263Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1411218- 721126
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait3001121Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka3721091Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831065Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a211015Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä
Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin8883