Demarit ovat Putinin asialla aina:
https://youtu.be/quhNej6IPpY?si=11w3K4p9JOlE7A_L
Eerokin on ylpeä Putinilta saamastaan kunniamerkistä.
https://youtu.be/quhNej6IPpY?si=11w3K4p9JOlE7A_L
Eerokin on ylpeä Putinilta saamastaan kunniamerkistä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Lipponenkin elättää itsensä Venäjän kaasulla.
Teki hyvän tilin.
EU ostaa kaasua venäjältä, miksi ei suomi??
Tähän väliin lipposen kommentti: Mä tota..niin...hmmm....ääää...juu...niin se.....olikohan...mmmm...joo....vaimo meni...mmm..
Vanhoja asioita on turha muistella. Maailma on muuttunut. Jokainen puolue oli Nato jäsenyyden kannalla.
Niin, paitsi jos kyseessä on persut. Eikö niin?
Vallinnan paikka veronmaksajille kaasua vai sotaa??
Demareilla on myös venäjämielinen yhdistys eli Naapuriseura.
Aika ihmeellistä.
No niinpä
Mikä saa tyhmän jankuttamaan vanhoja asioita joilla ei ole nykytilanteeseen mitään tekoa?
Kun tilanteet muuttuu, niin nuokin asiat muuttuu.
Mutta samahan ei koske persuja? #eriasia 🤷♂️
On. Persut kannattaa natoa. Demarit seisoo puten rinnalla hamasin tukena samassa leirissä. Putte on myös vassu joten demareita vanha suola janottaa.
Onko Eero muka muuttanut mielipidettään?
Onhan putte myös vassu. Kgp-taustainen ukko.
Kokoomuslainen meininki venäjällä. Rikkaat vallassa ja raha määrää.
Kun ihminen on alussa punikki, hän on sitä käytännössä myös aina. Vain promille vassuista voi muuttaa maailmankuvaansa oikeistolaiseksi. Tämä on arvioni.
Eliitti on kommunismissakin. Se elää kaikessa loistossaan kuten paksu poika pohjoiskoreassa. Nämä johtajat elää länsimaisempaa elämää kuin länsimaiset kansat konsanaan.
Kiinassa raha määrää myös ja siitä kommunistinen puolue saa voiman. Länsimaat rahoittaa sitä hirmukoneistoa.
Putte on sanonut että neukkulan hajoitus oli valtava virhe. Hän myös viihtyy äärimmäisen hyvin paksun pojan pakeilla ja Kiinassa. Natsi jos olisi, hän luultavasti kavahtaisi näitä paikkoja.
Venäjällä näkee myös näitä kommunismin tunnuksia vielä eikä putte niitä sallisi jos hän olisi natsi.
On mahdollista että siinä on ripaus natsismia, mutta punikkiaate on määräävin.
Nimittäin on tutkittu että fasismi on hyvin läheistä sukua vasemmistoaatteen kanssa. Helsingin yliopistossa on tätä tutkittu.
Eerolla on mitali joo.
Tutkimukseni mukaan kun Venäjä sekä varsinkin putte edustaa paljon enemmän sosialismia kuin jotain natsismia, niin Suomessa vihervassut salaa tykkää siitä totalitarismista.
Kujeet siinä maassa ovat niin vastaansanomattomat mitä tulee sen maan vasemmistolaisuuteen, että on erittäin vaikeaa kuvitella että se olisi mikään muu kuin sosialismi.
Halla-aho vei persut venäjämielisten porukkaan. Kremlissä vessapaperia kutsutaan vieläkin Jussin kieleksi: Mikää ei puhdista takamusta niin hyvin kuin Jussin kieli.
Ei se tarkoita sitä että ollaan ryssänmielisiä jos jossain asiassa ollaan samaa mieltä. Jokainen ihminen on samaa mieltä jonkun vastustajan kanssa jostain asiasta. Minäkin näen siinä maassa jotain hyvääkin vaikka iloitsen naton jäsenyydestä. Sitä kansaa en myöskään vihaa mutta se valtakoneisto on hirviö. Toisaalta kansa sallii tuollaisten syntyä heitä hallitsemaan.
Jussi on kymmenen vuotta sitten vaatinut naton jäsenyyttä.
Eikös Li mennyt samaan porukkaan nyt?
#eriasia 🤷♂️
Ai niihä se olikii
Jussi pyöritteli Eeron jauhoissa 😄
Mutta edelleen Eero on samaa mieltä.
Ja Lipponen.
Kuinka monta demaripolitiikkoa on vielä vailla Putinin antamaa kunniamerkkiä?