Persut ja rasistit väittävät olevansa isänmaallisia

Miten on tullut juhlistettua Aleksis Kiven päivää?

YLE on muistanut kansalliskirjailijaa koko päivän.
483
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Persut eivät edes ymmärrä, mitä isänmaallisuus tarkoittaa.

Äänestä
  • Suomi ensin öhöhö mamut pois öyhön öyhön halapaa pensaa joojoo persut on perseestä.

    Äänestä

YLE on ainoa TV media , joka pitää Suomen kulttuuria hengissä .

Äänestä

Persut juovat enemmän ja ottavat pamia .

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miten on tullut juhlistettua Aleksis Kiven päivää?

YLE on muistanut kansalliskirjailijaa koko päivän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu