Zelenskyi suostuu alueluovutuksiin

Zelenskyi suostuu pysyvään rauhaan, kun Putin luovuttaa valtaamansa alueet takaisin Ukrainalle.
19220
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

No Putin, haluatko rauhan vai tuhota Venäjän ?

Äänestä

Selesnyiltä ei kysytä mitään.

Äänestä
  • Ei, kysymys onkin Putinille.
    Hän on ainut joka haluaa sotia.
    - eikä se opi

    Äänestä

Kyllä se näin on, Puuttin joukkoineen lakaistaan mustaanmereen.

Äänestä
  • venäjä häviää sodan tämän vuoden loppuun mennessä. Mitään alueita ei sille anneta. venäjä tulee pyytämään tulitaukoa piakkoin koska se on rankasti häviöllä

    Äänestä

VENÄJÄ ON TAPPAMISELÄMÄINEN AINA OLLUT

SIIS VENÄJÄ ON LIIAN LÄHELLÄ SUOMEA

TÄMÄ IHMISTEN ELÄMÄN HELVETÖIJÄ

SUOMALAISIA ON TAPPANUT AINAKIN SEN MILJOONAN VERRAN

VENÄJÄLLÄ TAPPAMINEN ON ELÄMÄÄ EDELLEENKIN

Äänestä

Putiinin alueluovutukset on ihan ok

Äänestä

Putin on rauhan asialla sotahulluja vastaan.

Äänestä
  • venäjä häviää sodan sanoipa Natovastaiset eli siis putinistit ja stallarit mitä tahansa. Se ei voita koskaan sillä se lyödään vuoden loppuun mennessä.

    Äänestä

Krim julistautui itsenäiseksi Ukrainasta tammikuussa 1991, kansan äänestyksellä.
Asia, josta länsi ei puhu.

Äänestä
  • Ei ole ja kaalisopan hajuinen on tämäkin väitteesi. Krim ei ole koskaan hakenut itsenäisyyttä se on Kremlin tökerösti tehty vale

    Äänestä

VENÄJÄ ERKAANUTETAAN MAAILMAN YHTEISÖISTÄ

TAPPAJILLA ON OMAT SAMANLAISET TAPPAJA VALTIOT JOTKA YHESSÄ KONKKAAVAT PÄIN LOPULLISTA TUHOAAN

Äänestä

VENÄJÄÄN EI NORMI VALTIOT PIDÄ ENÄÄN MINÄÄN NÄITÄ TAPPAJIA

IHMISTEN TAPPAJIA

Äänestä

Venäjä ei hae rauhaa ennen kuin zelen natzi armeija on lopetettu🤫

Äänestä
  • Ei nazeja ole muualla kun z nazi Venäjällä.

    Äänestä

Kiova ja sen läntiset liittolaiset alkavat vähitellen ymmärtää, että Ukrainan on aloitettava neuvottelut Venäjän kanssa ja luovuttava ajatuksesta saada takaisin hallintaansa menettämänsä alueet, Financial Times (FT) -lehti kirjoitti pääkirjoituksessaan.

Äänestä

Aloittaja olettaa olevansa nokkela!
Venäjä laajentaa hitaasti mutta varmasti miehittämiään alueita eikä sillä liene olla varsinaisesti kiirettä totisiin neuvotteluihin pysyvästä rauhasta vaikka Ukrainan presidentti alkaa kuulemma jo näyttää nöyrtymisen merkkejä...

Äänestä

Kurskissa on nyt paha tilanne, 2 pataljoonaa jäänyt mottiin kun Venäjä aloittanut vastahyökkäyksen.

Äänestä

Tässäkin asiassa nähdään, miten pimennossa kansaa pidetään....nimittäin Krimi itsenäistyi jo tammikuussa 1991.
Kansa äänesti itsensä irti Kiovan hallinnosta, voitte tarkistaa.

Ne kuuluisat 'vihreät miehet', jotka ilmestyivät Krimille 2014, olivat Ukrainan asevoimien loikkareita, ei venäläisiä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Zelenskyi suostuu pysyvään rauhaan, kun Putin luovuttaa valtaamansa alueet takaisin Ukrainalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu