Venäjän federaatiossa lisääntyy väkivalta

Venäläiset Telegram-kanavat raportoivat, että tuntemattomat henkilöt ovat ampuneet ajoneuvoa Ingušiassa liittovaltion moottoritiellä. Ampujat pakenivat.

Alustavien tietojen mukaan kolme poliisia sai surmansa. On raportoitu, että myös ajoneuvossa ollut Ingušian ääriliikkeiden torjuntakeskuksen apulaisjohtaja ei loukkaantunut. Väitetään, että hän oli pääkohde.

Näyttää siltä, ​​että riidat ja laittomuudet ovat lisääntymässä Ingušiassa.
9204
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Hyvä huomio, vielä kun tajuisitte että Persut myös hyväksyvät väkivallan, jos se heidän mielestä osuu oikeaan.

Äänestä

Ingushetia vastaan Tsetseenia vastaan Dagestan.

Kaukasuksen alueen ruutitynnyri suorastaan kipinöi!

Äänestä

Kadyrovkin vannoi verikostoa muutamalle paikallisen parlamentin jäsenelle.

Lutuista...

Äänestä

Tsetsenian pääkaupungissa räjähti tänään sopivasti huoltoasema keskellä kylää. Saattoihan se olla onnettomuus, toisaalta näiden verikostopuheiden jälkeen kuka tietää?

Äänestä

Oikein innolla seuraan Kaukasuksen tilanteen kehitystä. Pitääkö Tsetsenian sekopääjohtajan kohta vetää vuohiin tykästyneet joukkonsa pois Ukrainan perärintamilta puolustamaan Tsetseniaa tai hyökkäämään Ingusetiaan?

Äänestä

Kuinkas muutenkaan, niinhän se diktaatuureissa tuppaa menemään.

Äänestä

Täydenkuun aikaan alkaa käyrien puukkojen yö!

Äänestä

Suomalaisia kehoitetaan nyt varautumaan sotaa varten - varastoiman vettä ja elintarvikkeita, paristoja ja lämmintä vaatetta ja peitteitä. Kohta tulee nimittäin talvi ja vilu kun Nato-suomen ydinvoimaloita aletaan huoltaa talvipakkasilla.

Suomen sähköpörssi taitaa olla se esikunta josta sotaa johdetaan Suomalaisia vastaan?

Nato toi sodan uhan konkreettisesti Suomeen.

Äänestä

Putin, ja Venäjän media on hiljaa liittovaltioissa paukkuu, ja huoltoasemia räjäytellään. Kadyrov on Putinille tärkeä terroristi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Venäläiset Telegram-kanavat raportoivat, että tuntemattomat henkilöt ovat ampuneet ajoneuvoa Ingušiassa liittovaltion moottoritiellä. Ampujat pakenivat.

Alustavien tietojen mukaan kolme poliisia sai surmansa. On raportoitu, että myös ajoneuvossa ollut Ingušian ääriliikkeiden torjuntakeskuksen apulaisjohtaja ei loukkaantunut. Väitetään, että hän oli pääkohde.

Näyttää siltä, ​​että riidat ja laittomuudet ovat lisääntymässä Ingušiassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu