Osta jauhoja lähikaupasta.

Anonyymi-ap

Laitat kulhoon maitoo. Siihen sulatat Flooraa. Vähän suolaa ja jotain mausteita. Teet kakkaroita ja paistat mini- tai oikealla liesiuunilla.
Jos vielä lenkkimakkaraa tohon, niin nälkä lähtee kakkaroilla makkaroilla.

19

336

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kotona tehdyt kakkarat tai sämpylät ovat todella edullisia ja maukkaita.
      miksi ostaa kaupan höttöleipää kun voi tehdä sitä kotonakin.
      Pannarikin maistuu hyvältä hillon kera. Ja raaka-aineeksi kelpaa
      vaikka vanhat jauhot ja ryynit.

    • Anonyymi

      Söin just kebab rullan puolikkaan ja oli viel tuplalihalla.Pullaa ja leipää on vaikka kuinka paljon niin en tarvi kakkaroita.Toki leivon välillä ja teen ohrarievää.

    • Anonyymi

      Myös makkaraa voi tehdä itse kotona . Keittämällä onnistuu. Juutuubissa hyviä ohjeita keittomakkaroiden valmistukseen

    • Anonyymi

      Kannattaa tehdä kuten suomi24n köyhyyspalstan kylähullut sanovat

    • Anonyymi

      Tosi köyhä varmaan bongaa makkaran tekoon ainekset nam nam maistuu kuselle niinkuin halvat uunilenkit.Mistä ylipäätänsä edes suolet hommaisitte.Makaroni ja kilju sopii toi köyhille ou jeah.

      • Anonyymi

        kiljun voi maustaa ja leivätkin. Älä ole katkera. Elät vanhemmaksi. One in lifetime.


      • Anonyymi

        Ihan on kinkkupussiin kääritty ja uunissa kypsennetty makkarat, joita juutubissa on valmistettu. Että vittuilut sikseen


    • Anonyymi

      Jauhoista, hiivasta, ravintorasvasta, vedestä ja suolasta saa valmistettua ns. leiväkettä. Se ei kuitenkaan vastaa laadultaan ihan kaupan aitoa leipää. Vaikkakin tänä päivänä leiväke, voi olla ihan todella hyvä korvike aidolle kaupan leivälle, koska leipiin liittyvä osaaminen on kadonnut niiden valmistusprosessien automatisoinnin myötä. Maukasta leipää ei saa kaupasta. Ja siksi leiväke eli leivän korvike on joskus ihan yhtä hyvä vaihtoehto.
      Jauhopaketissa voi olla kirjoitettuna omatekoisen leivän tai pullan teko-ohje. Ja, jos aikoo kokeilla leiväkettä, on kauppaan otettava suurennuslasi mukaan, jotta osaa valita oikeilla ohjeilla varustetun jauhopaketin.
      Leiväkkeen päälle sopii ravintorasvaksi voi, mariintuotteet ja muiksi lisukkeiksi keitetty tai paistettu kananmuna, sipuli, alelaarikinkku, juusto, paprika jne.

    • Anonyymi

      Samalla tekee kunnon pataleivän vielä helpommin, eri jauhoista.
      Sitkoakaan ei tarvi niihin.Lusikalla pyöräyttää ja seuraavana päivänä uuniin.
      Olen jo vissiin 500 pataleipää tehnyt.Teräskattilakin käy+leivinpaperi.
      Padassa parempi.

      suositukset!

      • Anonyymi

        Mitäs siinä reteilet saat pataan kohta.


      • Anonyymi

        Pataleipä on todella hyvää. Tiedän, koska olen usein tehnyt


    • Anonyymi

      Saispa eläkeläisen mulqqusta

      Tupauuno, savo.kuopio

      • Anonyymi

        Imuutin tänään aamupäivällä enon gullia se kehuu mua aina.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Imuutin tänään aamupäivällä enon gullia se kehuu mua aina.

        Veitkö myös ahvenia. Niistä eno maksaa huimasti.


    • Anonyymi

      Eikö hypermarket kelpaa?

    • Anonyymi

      Tosi köyhä ostaa jauhot kioskilta.

    • Anonyymi

      Minä osti irtipottuja. Keitän niitä ja ripottelen hieman suolaa kuoritun potun päälle ja syön. Opin tavan videolta, joka kertoi yksineläjästä kaukana kaikesta

    • Anonyymi

      Ostin olutta lähikaupasta

    • Anonyymi

      Sekoita vesi ja ruisjauho. Tee taikinasta litteitä läpysköitä ja paista yksi kerrallaan voissa paistinpannulla. Nauti voin kanssa. Hyvää on

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3819
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2954
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1855
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1588
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1069
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      924
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      854
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      764
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      731
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      708
    Aihe