Ei kiinnosta enää SANNA MARIN!

Ei ole enää pääministeri niin ihan sama!
13158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Joo, ei. Saa elää omaa elämäänsä.

Kun siitä aina puhutaan, mulle tulee mieleen, että miks?
Eihän se enää ole edes Suomessa töissä.

Mua kiinnostaa enemmän, montako hoitajaa irtisanotaan tänään,kun kunnilla ei ole varaa ostaa hoivapalveluita.

Kun meillä pienituloiset on leimattu loisiksi. Niinkuin juutalaiset Natsi-Saksan alussa 1930-luvulla.

Äänestä

Aivan käsittämättömän hyökkäyksen on Marinia kohtaan media tehnyt ja kaikki aikoo saada "nimeä" kirjoittamalla juttuja, kolumneja ja jopa vaöheellisen fiktiivisen näytelmän, jota totuutena mainostetaan .

Antakaa nyt olla, pääministeri aika meni jo. Luulis nyt, että kaikki kivet on käännetty ja ihmiset kyllästetty samojen juttujen jauhamisella.

Äänestä

Hehe, eivät Persut pääse eroon Sanna-traumastaan ilman vuosien päälääkärien rauhoittelua ja terapiaa.

Äänestä
  • Persut ovat traumatisoituneita Sannasta. Sanna vain on niin ihana 🏵🏵🏵🏵

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Persut ovat traumatisoituneita Sannasta. Sanna vain on niin ihana 🏵🏵🏵🏵

    "Sanna Marin ei itse suostunut antamaan haastattelua kirjaan.

    – Olen pyytänyt haastattelua ja olen halunnut kuulla hänen näkökulmansa. Hän sulki oven suomalaiselta medialta pääministeriytensä loppuvaiheessa. En yllättänyt, että vastaus oli minullekin ei, Vuorikoski sanoo."

    En kyllä yllättynyt yhtään...niin veemäisiä toimittajat kirjoitteli ja oli koko Marinin pääministeriajan.

    🖕toimittajille.

    Äänestä

Millähän tavalla persut taas liittyy jauhobilejuttuihin

Äänestä
  • Entäs se räkälän nuoleminen?

    Äänestä

  • No mietipä sitä, että ketkä niitä juttuja on yli neljävuotta kirjoitellut joka saitille ja jakanut disinformaatiota. Jopa nykyinen eduskunnan puhemies oli disinformaatiota levittämässänkorona-aikana.

    Ei ole mitään jauhobilejuttuja paitsi persujen mielikuvitusmaailmassa.

    Äänestä

Ihana Sanna aito lady boss ❤️❤️❤️🇫🇮🇫🇮🇫🇮

Äänestä
  • Sanna aitosti bois ❤️❤️❤️🇫🇮🇫🇮🇫🇮

    Äänestä

Jos ei kiinnostaisi, ette vaivautuisi täällä hänestä jaappaamaan yötä päivää.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ei ole enää pääministeri niin ihan sama!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu