Antakaas kunnon vinkkejä sinkkunaisille miten löytää iki oma mies itse sanon nainen kysyy mieheltä oletko sinkku ja jos vastaa joo niin nainen sanoo lähtisitkö kanssani vaik tavarataloja kiertelemään ja kahvil johonki varmasti huomenna ja siitä eteen päin tekee kaikkea yhdessä
Nyt kaikki miehet ja varatut naiset
21
329
Vastaukset
- Anonyymi
Kuule, olispa tällaisia naisia oikeasti olemassa.
Ei ole ainuttakaan naista, joka olisi tullut kysymään, että lähtisitkö kanssani vaikkapa tavarataloa kiertämään, kahvilaan kahville tai lenkille.
Kun olen vastaavaa naiselle ehdottanut, niin vastaukseksi olen saanut EI KIITOS!
Jos nainen ehdottaisi, mitä olet sanonut, niin minä kyllä sanoisin, kiitos mielelläni lähden naisen kanssa vaikka ostoskeskukseen, mut sellaisia naisia ei vaan ole olemassa!- Anonyymi
Sama täällä , suomesta on naiset loppu, renttunaisia riittää.
Varmasti nainen haluaa tavarataloa kiertämään. Täällä päin on sellanen lopetettu tavaratalo. Ois mielenkiintoista käydä sielä kiertelemässä. Voin laittaa videolinkki, jos kiinnostaa. Mennään vaikka virtuaalikierrokselle. Oiskin muuten mielenkiintoista, jollain 3D kameralla kuvata ja vois liikkua kuten pelissä.
- Anonyymi
Paljon pitää olla tapahtunut ennen sitä, että nainen lämpenee noille ehdotuksille. Pitää olla paljon kohtaamisia, joista voisi ensinnäkin päätellä, että voisiko yhdessä asiat/ monet asiat toimia, et myönteinen tuntemus toisesta olisi yhteinen? Ronkeliutta voi kohdata niin miehissä kuin naisissakin, asiat harvemmin ovat niin yksioikoisia?
- Anonyymi
Viekää naiset tavarataloon, se on hyvä idea. Siellä on paljon katseltavaa, eikä tarvitse istua hiljaa. Tavaratalossa ei tarvitse pelätä päälle käymisiä eikä väärinkäsityksiä siitä, mitä treffeillä tapahtui. Kaikki kun ei ole tervepäisiä.
- Anonyymi
Viekää Puuiloon.
Sieltä voi tulla ulos vasara kädessä.
Hahhhahhh
Vilma - Anonyymi
Niin siellä kamerat tallentaa, ettei vaan satu mitään väärinkäsityksiä, mistä mies voisi myöhemmin kärsiä. Siinä hyvä tuki
- Anonyymi
söpöä ☺️
- Anonyymi
Kakista huvittavinta on se, että täällä saa kirjoittaa ainoastaan harvat, valitut ihmiset, olipa ne sinkkuja eli ei.
Ne oikeat sinkut, niin niiden aloitukset poistetaan ja kommentit myös, tää on ihan sisäpiiripaikka ja paskaa tulee tästäkin kommentista.
T. Entinen kirjoittaja- Anonyymi
Täältä poistuu jatkuvasti minunkin viestejä. Jatkuvasti.
Entinen Eivori - Anonyymi
No ensimmäiseksi huomaa sen että poistoissa ei ole mitään logiikkaa, ne ovat kuin edellisenä iltana rällänneen humalaisen, tänään krapulaisen botin poisteluja
Anonyymi kirjoitti:
Täältä poistuu jatkuvasti minunkin viestejä. Jatkuvasti.
Entinen EivoriSiis se että tänne ei saa kirjoittaa tai kirjoitukset poistuu.. se vaikuttaa siihen ettei pahemmin edes kiinnosta kommentoida ja näin ollen edes käydä.
- Anonyymi
Haaveilija39 kirjoitti:
Siis se että tänne ei saa kirjoittaa tai kirjoitukset poistuu.. se vaikuttaa siihen ettei pahemmin edes kiinnosta kommentoida ja näin ollen edes käydä.
Totta. Menee niin hankalaksi. 🙄
Entinen Eivori Haaveilija39 kirjoitti:
Siis se että tänne ei saa kirjoittaa tai kirjoitukset poistuu.. se vaikuttaa siihen ettei pahemmin edes kiinnosta kommentoida ja näin ollen edes käydä.
Vähän kummallista näiden viestien poistaminen kyllä. Joko minulla on tuuria, tai sitten se johtuu kirjoitustyylistäni, mutta yhtäkään viestiä en ole huomannut että olisi poistettu minulta, vaikka olen kirjoittanut palstalla yli vuoden.
Kun olin palstalla yli 10 vuotta sitten, niin silloin muutama kirjoitukseni kyllä poistettiin, mutta silloin kirjoitin kyllä enemmän provosoivia kirjoituksia.m36-intj kirjoitti:
Vähän kummallista näiden viestien poistaminen kyllä. Joko minulla on tuuria, tai sitten se johtuu kirjoitustyylistäni, mutta yhtäkään viestiä en ole huomannut että olisi poistettu minulta, vaikka olen kirjoittanut palstalla yli vuoden.
Kun olin palstalla yli 10 vuotta sitten, niin silloin muutama kirjoitukseni kyllä poistettiin, mutta silloin kirjoitin kyllä enemmän provosoivia kirjoituksia.Joskus oli ainakin se syynä jos kirjoitti lyhyesti, niin ne viestit poistui miltei heti.
Eli sulla yleensä on aika pitkiä kommentteja. Ehkä siinä syy miksi niitä ei niin poistella.
Itselläni kun tämä kirjoittaminen on muutenkin haastavaa, niin kyllä itseäni alkaa reippaasti potuttamaan jos vastaan pitkän rimpsun ja se poistetaan.. siksi pitäisi aina muistaa tallentaa ko kirjoitus ja vaikka myöhemmin yrittää uudelleen.Haaveilija39 kirjoitti:
Joskus oli ainakin se syynä jos kirjoitti lyhyesti, niin ne viestit poistui miltei heti.
Eli sulla yleensä on aika pitkiä kommentteja. Ehkä siinä syy miksi niitä ei niin poistella.
Itselläni kun tämä kirjoittaminen on muutenkin haastavaa, niin kyllä itseäni alkaa reippaasti potuttamaan jos vastaan pitkän rimpsun ja se poistetaan.. siksi pitäisi aina muistaa tallentaa ko kirjoitus ja vaikka myöhemmin yrittää uudelleen.Kirjoitan kyllä myös välillä lyhyitä muutaman rivin kommentteja, mutta nekään eivät ole hävinneet. Lisäksi tuon erään roskapostaajan kirjoituksia ei yleensä poisteta, joka kirjoittaa muutaman rivin roskaa moniin aloituksiin.
Mutta kannattaa kyllä pidemmät kirjoitukset tosiaan laittaa ensin talteen. Esim. joku notepad ohjelma on kätevä siihen.m36-intj kirjoitti:
Kirjoitan kyllä myös välillä lyhyitä muutaman rivin kommentteja, mutta nekään eivät ole hävinneet. Lisäksi tuon erään roskapostaajan kirjoituksia ei yleensä poisteta, joka kirjoittaa muutaman rivin roskaa moniin aloituksiin.
Mutta kannattaa kyllä pidemmät kirjoitukset tosiaan laittaa ensin talteen. Esim. joku notepad ohjelma on kätevä siihen.No aika erikoista tosiaan jos ei edes se vaikuta vaikka olis lyhyt viesti.
Niin toi on kyllä totta. Toiset kommentit pysyy vaikka mikä on. Vaikka olis ihan jo sisällön takia oikeus poistamiseen.
- Anonyymi
No siis miehn löytäminen on yksi helpoimpia tehtäviä tässä maailmassa. Sen eteen ei oikeastaan tarvitse tehdä juuri yhtään mitään. Täysin eri kysymys on sitten se, että kannattaako tuollaista miestä itselleen huolia. Yleensä niistä on enemmän riesaa ja vaivaa kuin iloa. Tämä on selvästi nähtävissä näistä sunkin jutuistasi Välis. Sun kuvaamasi miehet ovat aina riesoja ja sellasen kanssa eläminen olisi loputon työmaa, josta ei saisi itselle mitään iloa.
- Anonyymi
Jos nainen vaikuttaisi mukavalta ja söpöltä, niin toki lähtisin mukaan. Jos hänen kanssaan tulisi hyvin juttuun, niin mahdollisuuksia on enempäänkin. Tuollainen lähestyminen on tällaisen ujon miehen unelma.
- Anonyymi
Mies ja nainen kohtaavat kun juodaan viinaa baareissa. Menet baariin juomaan, siellä niitä miehiä tapaa. Raittiit jäävät yksin.
t. viinamies - Anonyymi
"iki oma"
Jos tuo tarkoittaa ikuisesti omaa, sellaista tuskin tapahtuu.
Tai voihan se toinen henkilö sellainen myös olla, se taasen on riippuvainen siitä, mihin itse uskoo.
Julmaa vaatia joltain henkilöltä tuollaista?
"Ole minulle hetken hurma", se sointuu paremmin korvaan.
Kiitävä hetki voi sitten olla tuurissaan pitempikin aikamääre.
https://www.youtube.com/watch?v=3RS2YK4epdQ
AV
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 424300
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1354069- 643716
- 873551
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans333537Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe643341- 862921
- 542835
- 252626
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142334