Paras tapa suojella ympäristöä olisi lopettaa sotiminen.

Anonyymi-ap

Sotiminen saastuttaa eniten.

6

186

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mutta kun väestön liika kasvu aihauttaa eniten ilmastonmuutosta niin on pakko sotia ilmastonmuutoksen torjumiseksi.
      Vanhat konstit (taudit) ei enään hillitse väestön kasvua koska lääke tiede on yli kehittynyt. Joten on pakko sotia ilmaston muutoksen torjumiseksi.

      • Anonyymi

        Vihreät väittää että Foordin Henry oli pahin syyllinen kun keksi kivikaudella Piikki pyörä Fordsonin ja T-Fordin ja ne aloitti saastuttamisen niiden mukaan.


    • Anonyymi

      Niinpä. Tähän kuuluu ingelmajätteiden asiamukainen käsittely, ml. Putin.

      Ajatteleppas minkä verran esim. Länsi-Euroopassa tarvitsisi panostaa puolustukseen ilman imperialistisfasistista Venäjää.

      • Anonyymi

        .. ongelmajätteiden...


    • Anonyymi

      Kun kaksi eri uskonnollista porukkaa sotii keskenään lähi-idässä, eikä loppua näy niin miksei nämä elokapinalliset ja muut vastaavat mene sinne osoittamaan mieltä ja makaamaan kaduille? Olisivat kerrankin hyödyksi suomalaisille veronmaksajille. Näistä sotakohteista syntyy ilmansaasteita enemmän kuin muualta maailmassa yhteensä. Kaikki sotakohteet yhteensä muuta maailmaa vastaan ilmastollisesti.

    • Anonyymi

      Taistelurakit hävitettävä ensimmäisenä, sitten muutkin rakit niin maailma pelastuu!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      316
      1325
    2. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      310
      1277
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      98
      1043
    4. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      50
      988
    5. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      103
      935
    6. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      106
      930
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      782
    8. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      20
      734
    9. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      69
      621
    10. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      5
      607
    Aihe