Kuunnelkaa huviksenne laajemmin eri medioita ja eri puolueiden jäsenten haastatteluita, ei pelkästään hallituksen tai opposition. Kun näin toimitte, niin saatte hyvän kuvan siitä, miten paljon oppositio levittää disinformaatiota hallituksen toimista ja niiden vaikutuksista ja miten paljon disinformaatiota jää vaikuttamaan "totuutena", kun valtamedia levittää sitä sellaisenaan.
Vihervasemmisto on vaarallinen kultti, jonka voimaa on kilpailijoiden lokaaminen valhein ja tahallisesti virheellisin tiedoin. Siksi on syytä pitää se kulttii vastaisuudessakin oppositiossa.
Vihervasemmisto on vaarallinen kultti, jonka voimaa on kilpailijoiden lokaaminen valhein ja tahallisesti virheellisin tiedoin. Siksi on syytä pitää se kulttii vastaisuudessakin oppositiossa.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Orpon hallitus tekee uudistuksia, joita olisi pitänyt tehdä jo kauan sitten, mutta hallitukset eivät ole siihen ryhtyneet, paitsi nyt. Sanna Marinkin sanoi, että se joka niitä uudistuksia lähtee tekemään, joutuu rajun kritiikin kohteeksi. Ja kuten tiedämme, Marinin hallituskaan ei lähtenyt sille linjalle, vaan päätyi puppupopulistiseen strategiaan,jossa kansa ajetaan hurmokseen valheilla.
Sanna Marin taannoin sanoi, että se hallitus, joka lähtee tekemään niitä tärkeitä uudistuksia, joita olisi pitänyt tehdä jo kauan sitten, joutuu rajun kritiikin kohteeksi. Marin siis päätti myös, ettei hänen hallituksensa lähde niitä uudistuksia tekemään. Sen sijaan hän valitsi tien, jollaisella ei pitisi olla asiaa valtion johtoon. Ja mikä hävettävintä, fanit hurrasivat sitä sontaa, mitä Marin päästeli.
Juu . Uutisista kyl kuulee äärioikeisto hallituksen Suomen tuhoamistyön . Ei siinä tarvita vihervaddsria.
Persunatsilla kohta keittää . Älä hajota paikkoja vaan juo rauhas kiljua niin joskus uni tulee .
Eikä vain disinformaatio vaan väkivalta sen eri muodoissa esim. woke ja terrori vaikuttamiskeinoina.