Kehitys kehittyy niinkuin sanotaan .
EU:ssa uskalletaan jo keskustella maahanmuuton torjunnasta.
13
181
Vastaukset
- Anonyymi
Joko herätään euroopassa🌹😴 unesta!
- Anonyymi
Huutajia on jo Brysselissäkin. Meidän lukion käynyt sivarihomo Tynkky siellä nyt huutelee.
Tietenkään rajojen sulku ei ratkaise maapallon pakolaisongelmaa.
Suomikin nolasi jo itsensä maana, joka lähetteli lapsensa Ruotsiin pakoon sotaa.
Ne jotka rajoja kiinni laittaa, ovat pupuja jotka päänsä pensaaseen työntää! - Anonyymi
Mitäs suvakit tähän? Onko koko eu rasismin pesä johtajineen?
- Anonyymi
koska suomessa ja EU ssa keskustellaan kehitysmaiden hillittömästä väestönkasvusta
100 miljoonaa lisää joka vuosi, 10 vuodessa 1 miljardi lisää
jos ruoka ei riitä nyt niin ei se riitä tulevaisuudessakaan - Anonyymi
EU on pahasti myöhässä! Sen ei olisi ikinä pitänyt sallia laitonta maahan tuloa, koska tosiasiat tiedettiin, eli se, että tulevat eurooppalaisten eläteiksi eivätkä ole minkään suojelun tarpeessa!
- Anonyymi
Vähemmän työpaikkoja, järkyttävän paljon työttömiä,
kerrostalot pullollaan työttömiä, kalja- ja huumeveikkoja ja mielenterveysongelmaisia
”Kunnille tulee taloudellisia sanktioita, jos he eivät saa ohjattua asiakasta töihin sadan maksupäivän kuluessa. 101 päivästä alkaen se aiheuttaa kunnille maksuvelvoitteen. Maksuosuus asiakkaan etuudesta on tällä hetkellä 400–500 euroa per asiakas kuukaudessa”,
Entäs suomessa monet vuodet oleilee matut, koskeeko heitä työvelvoite jotka täällä vuotta asustelleet?
Matuja tullut satoja tuhansia , Nuoria ihmisiä, osalla lapsia ja lisää tulossa eli elätettäviä lisää joiden hintalappu kuukaudessa tuhansia kuukaudesa.
Mustalaiset samoin työttömiä kun eivät ole jotka kotoutuneet.
KUNTIEN TALOUDEN ONGELMAT KASVAA HURJASTI TÄMÄN UUDEN MÄÄRÄYKSIEN JA VÄESTÖPOHJAN VUOKSI.
Työssäkäyvien taakka kasvaa japalveluiden huonontuminen entisestään , kaikesta joutuu kunnat tinkimään kun rahat ei riitä kun on niin paljon ottavia käsiä jotka eivät tuota yhteiskunnan hyväksi mitään vaan ovat kiviriippana.- Anonyymi
Mutta verotetaan rikkailta riistokapitalisteilta ja annetaan köyhille…
Aloitetaan sosialisoimalla niiden kaikkien omaisuus…
Johan alkaa rahaa riittämään sosiaalieläteille ja ”turvaan” tulleille holtittomasti lisääntyville kehitysmaamuslimeille… - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutta verotetaan rikkailta riistokapitalisteilta ja annetaan köyhille…
Aloitetaan sosialisoimalla niiden kaikkien omaisuus…
Johan alkaa rahaa riittämään sosiaalieläteille ja ”turvaan” tulleille holtittomasti lisääntyville kehitysmaamuslimeille…Suvakeilta saakin verottaa. Syystäkin.
- Anonyymi
Eurooppa on jo menetetty. Mitään ei ole enää tehtävissä.
Israelin Jerusalem Post sanomalehti kirjoittaa aiheesta kohtalaisen hyvin:
https://www.jpost.com/opinion/article-825845
Ettäkö mihin tämä liittyy? Noh noh, yrittäkääpä arvata.
On se vain niin vaikeata täällä lännessä ihmisten ymmärtää... on se vain niin vaikeata.- Anonyymi
Puhetta riittää ja islamisaatio jatkuu!
No mitä siitä seuraa?
No väestön muuttuminen kehitysmaamuslimi islampaskan maanmuuttajiksi…
- Anonyymi
Mamutus lisää ainoastaan ongelmia ja vieläpä kantisten joukossa... työttömyys on jo Suomessa valtava ongelma mikä johtaa valtavaan rikollisuuden kasvuun.
- Anonyymi
Ei yhtään muslimia enään EU:hun sorrettuja kristityitä voimme kyllä ottaa .
- Anonyymi
Lopultakin vissiin järki alkaa voittamaan, toivottavasti nyt kun muutos on alkanut niin se on sitten nopea.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1603004
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541769Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1461734Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1571570- 761502
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3301376The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut201238Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m761200- 1581072
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251025