Trump voittaa vaalit ylivoimaisesti, hieno juttu, pitää hakea shampanjapullo juhlan kunniaksi.
Onnittelut.
Nyt on hyvin pullat uunissa.
32
1084
Vastaukset
- Anonyymi
Kannattaa muuten katsoa se trumpista tehty elokuva. ( Petosjytky )
- Anonyymi
Elokuvat on fiktiota, yhtä luotettavia kuin ylen uutiset ja a-studio.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Elokuvat on fiktiota, yhtä luotettavia kuin ylen uutiset ja a-studio.
sanoo salaliittoihin uskova trumpisti. . ja sulkee islmänsä..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Elokuvat on fiktiota, yhtä luotettavia kuin ylen uutiset ja a-studio.
Mitäköhän uutisia persut lukee?
- Anonyymi
Trumppi on menneen talven lumia. Amerikka ei tarvitse idioottia johtoon. Harris voittaa.
- Anonyymi
Tuota nauruharakkaaa ei voi kuvitellakaan USA-pressaksi...kevyttä ompeluseurakamaa.
- Anonyymi
Taitaa persuilta löytyä vain keppanaa. Ja vain soskun maksupäivänä.
- Anonyymi
Trump ja Biden samassa hoitopaikassa, toinen on kuulemma Napoleon ja toinen Mao Tse Tung. Hoitajilla on hauskaa......
- Anonyymi
Riitelevät kummalla on enemmän tavaraa vaipassa,,,,,,, hehe hee !
- Anonyymi
Käymälä harjalla on käyttöä pöntöllä?😄
- Anonyymi
Ruikku lentää?
- Anonyymi
Mies kun tulee tiettyyn ikään, niin ei sillä pelaa mikään.. - sillä sekä ala että ylä-kerta fuskaa.
- Anonyymi
Putin haluaisi olla Napoleon pituuteensa vedoten joten riitahan siitä pojille syntyi. Ottaanlyöntikisaksi meni.
- Anonyymi
Persut on omituisia kun kannattavat trumppia. No tietysti jos uskoo suomen uutisten propakandaa niin aivot pehmenee.
Harva suomalaisista kannattaa Trumpia
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/harva-suomalaisista-kannattaa-trumpia-nain-aanestaisivat-yritysjohtajat/9036776#gs.gses75- Anonyymi
Ai sinä luotat yleen ja meidän mediaan, noloa
Trump voittaa vaalit ylivoimaisesti, harris nolaa itsensä kaikissa haastatteluissa mihinkään asiakysymykseen ei osaa vastata, hänen älykkyysosamääränsä on yhtä korkea kuin lyhtypylväällä.
- Anonyymi
Trump on vaehtelija, myös persut ovat valehtelijoita.
- Anonyymi
Taitaa olla aivan sama kuka marionetin virkaa hoitaa kyllä päätökset tehdään aivan muualla samojen ihmisten toimesta keillä se valta viimekädessä on. Poliittinen teatteri on vain kansalaisten ohjailua varten, jolla saadaan kansalaiset luulemaan voivansa jotenkin vaikuttaa päätöksiin. Rahauskovaisuus on se moottori joka sanelee suunnan olipa seuraukset sitten mitä tahansa, koska mitään ymmärrystä rahan palvominen ei tarvitse.
Sama suunta on suomessakin kansalaisten hyvinvointi ei vaikuta päätösten tekemiseen mitenkään vaan pienen globaalin eliitin näennäiset edut, jotka perustuvat suureen ahneuden aiheuttamaan typeryyteen.- Anonyymi
Persujen eliitit hallituksessa määrittää jo sananvapautemme.
- Anonyymi
Trumpilla kävis flaksi gay-baarissa, Oranssi naama ja siinä sukelluslasien valkoiset läiskät... myös tiukka pieni suu saa kehuja.
- Anonyymi
Mitäs tuo nyt tänne peräpohjolaan vaikuttaa, kumpiko voittaa??
Päivät kulkee ruunarilla ihan samallalailla oli sitten Trump tai Harris rapakontakana pressana.
Ei ne ainakaan tänne meitä kättelemään tule saatika tuomaan dollareitaan : DD- Anonyymi
Sillä on aika iso merkitys euroopalle ja suomelle kumpiko voittaa. Ilmeisesti et seuraa paljoakaan maailman tapahtumia.
- Anonyymi
Eipä juuri mitään vaikuta, Trumpin voitto saa vassien naaman punottamaan entistä enemmän.
Meidän vassarimedian masinoiminen usan pressanvaaleista menee kyllä todella luokattomaksi, aivan kuin me saisimme äänestää usan vaaleissa, ja kaikki jutut vain toisesta ehdokkaasta, toinittajille helppo työ kopioida sanasta sanaan cnn:ltä propakandauutiset lehtiin ja muualle.
- Anonyymi
Meidän taloudessa on 4 persua ja yksikään kyllä ei toivo Trumpin voittavan, en tiedä sitten, ollaanko me joku poikkeus sitten?
- Anonyymi
Hienoa. Persujen verkkomedia vastaavasti taas tänään ylistää trumpia ja haukkuu Yleä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hienoa. Persujen verkkomedia vastaavasti taas tänään ylistää trumpia ja haukkuu Yleä
Persut tykkää jauhaa samanlaista vastakkainasettelua ja vihaa kun trumppi. Ovat Putinin aivopesun uhreja vaikka eivät sitä itse tajua.
- Anonyymi
Mikä ihme resirentti Stubbin Alexiin om menny kum pitää nöyristellem kulkea valtuus kuntiem kanssa kiinalaisia kumartelemassa?!?!?!
Tulos: Suomi saa vierä lihaa kiinaan, voi ristusnotta mitä pelkuruutta!!!
Suomen olis aika julistaa kiinalaasillem sota notta loppuu se putlerim hyökkäys soran maharollistaminem!!;!; Suomen poijaat Jääkärien marssin taharis uraliin ja sen yli, aika peekinkiin saakka ristus!!!!- Anonyymi
Stuppi on töllö, nuoleskelee koko maailmaa, hävettää että meillä on noin huono presidentti.
Ihmekös tuo kun on joku bi-seksuaalihörhö. - Anonyymi
LÄÄKKEET! Tai no mikä minä olen tuomitsemaan, saa suorittaa. Tuskin pääset edes itärajan yli.
- Anonyymi
Trumppi tuntee takapuolen ympärillä suurta KAMALUUTTA
- Anonyymi
Kurpitsanvärinen pökäle on parhaimmillaan halloween-juhlassa. Muuten ei mitään käyttöä.
- Anonyymi
Pitääpä äänestää ensi kerralla perussuomalaisia, kun he valitsevat USA:n pressankin.
- Anonyymi
Oranssin värinen poppamies ja kannattajat samanlaisia idiootteja, ei hyvältä näytä Amerikan tulevaisuus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk913829Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna921989Tiesitkö mies
Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll871803- 1441672
- 1621493
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1021493Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.651478Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1671432Jos siis saamme
Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j1001344- 861297