Profeetta tuomitaan

Anonyymi-ap

Ja aitouskovat saavat marttyyrinsa. Tyytyväisiä ovat oikeuslaitos, että aitouskovat. Kaikki hyvin siis, oikeus toteutuu ja aitouskovien vainot voidaan katsoa alkaneen todenteolla.

5

117

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Poliisi onkin jo reagoinut asiaan, syrjintä on yleisen syytteen alainen rikos.

      • Anonyymi

        Onkohan yrityksen loppu? Tuollaine törkeä syrjintä ja hautajaisvöen solvaaminen menee yli ihmisten ymmärrys ja sietokyvyn.


      • Anonyymi

        Aika huono laki, kun sitä eivät tahdo ihmiset noudattaa. Käytännössä laki vain ajaa tämän niin sanotun syrjinnän piiloon. Eli tämä yrittäjä olisi voinut esittää muita päteviä syitä pitopalvelun perumiselle. Lopputulema olisi ollut sama, mutta ilman tätä niin sanottua homojen syrjintää. Sehän ei lopu lailla, vaan sillä on juurensa kristillisessä opissa, Raamatun sanassa, joka on homokielteinen. Ketään ei voi pakottaa toimimaan vakaumustaan vastaan, joten mikään ei muutu, mutta niin sanottu syrjintä jää vain piiloon.


    • Anonyymi

      Kyllä tällä mennään vielä korkeimpaan oikeuteen ja ihmisoikeustuomioistuimeen asti - ainakin 10 vuoden show tulossa.

      • Anonyymi

        Ei mennä. Niin selkeä tapaus kuin olla voi.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      69
      4357
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      66
      4022
    3. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      115
      3863
    4. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      76
      3215
    5. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      86
      3142
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      63
      2387
    7. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      62
      1776
    8. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      216
      1250
    9. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      128
      1243
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      1235
    Aihe