Suomelle taloudellisesti parempi vaihtoehto kuin EU. Säästyisi miljardit poikineen.
Ilmeisesti BRICS-ryhmään kuuluminen olisi
Anonyymi-ap
23383
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Nyt tiltu puhuu vaarallisia, joku voi vielä uskoakin.
Tiltun peruspulma on tosin juuri se, ettei häntä Suomessa usko kukaan!
Sinä et varmaankaan päätä/määrää mihin suomalaiset saavat uskoa ja mihin ei. Jos joku uskoo Bricsiin tai vaikka joulupukkiin niin siihen ei tarvita sinun tai kenenkään muun lupaa.
EN TOKI ETKÄ LIIOIN SINÄ ITSE!
Unohdat, että tämä on keskustelupalsta, jossa kerrotaan arvioita ja mielipiteitä!
Länsimainen sananvapaus ei eräitä miellytä?
++Länsimainen sananvapaus ei eräitä miellytä?+++
Sinä itse kuulut niihin eräisiin, haluat herjaamalla, nimittelyllä ja räyhäämisellä tukkia turvat kaikilta jotka sanallakaan poikkeavat sinun linjastasi.
Miten niin? Tämä on KESKUSTELUPALSTA ja hyvän keskustelun edellytys on se, että ollaan asiasta ERI MIELTÄ! SILLOIN KUKIN TUO OMAA KANTAANSA ESILLE TOIVON MUKAAN PERUSTELUJEN KERA!
Olet pohjimmiltasi ilmeisesti liian venäläinen, kun ideaalisi on se, että ensin yksi kertoo, mitä mieltä ollaan ja loppuremmi kisailee siitä, että kuka on ENITEN SAMAA MIELTÄ ENSIKSI PUHUNEEN KERA! Silloin muistutetaan lähinnä kotimaasi Venäjän ”keskustelukulttuuria”, jossa Putinin kanssa eri mieltä olosta saa palkkiona 15 vuotta linnaa!
+++hyvän keskustelun edellytys on se, että ollaan asiasta ERI MIELTÄ!+++
Herjaukset ja nimittelyt joita jakelet eivät ole eri mieltä oloa. Niin kuin tuossakin, nimittelet eri mieltä olevaa etniseksi venäläiseksi tyyliin " muistutetaan lähinnä kotimaasi Venäjän ”keskustelukulttuuria”".
Milloin olet edes ajatellut ruveta noudattamaan toisille jakelemiasi ohjeita?
Arvon keskustelijat: tämä on historia palsta.
Talousasioista keskustellaan niiden omalla palstalla.
Sitten, kun sinä itse niitä noudatat!
Francon talous on saatu kuntoon, pakolaisilla?🤔
Fossiiliset ovat kyllä ikuisesti merkittävässä asemassa taloudessa, mutta ajatus kuulumisesta Aasian julmaan sortokoneeseen, kauhistuttaa
Kyllä Aasia on sinulle kauhujen paikka, ei siellä asukaan ketään muita kuin 4-jalkaisia ihmissyöjiä. Pidä varasi jos ne keksii tulla tänne.
PS. Aasialaiset ovat paljon sivistyneempiä kuin heidän pelkääjänsä, Aasiastahan sivistys Eurooppaankin on tullut.
Nyt sieltä tulee sotia, ryöstöjä ja tappamista!
Ei sivistysvaltio halua olla moisessa osallisena!
Irakissa taidetaan sanoa noin viitaten länteen kun puhuttaessa vuoden 2003 maaliskuusta.
Aijaijaijai, miten kehtaat teurastaa pyhän lehmän? Miten kehtaat? ;)
-Vertigo
Tiltulla on tapana kehua itteään! Muualta kun ei kehuja heru!🤡😂🤪😅🤣👏
Oliko se ikä +70 vuotta?
Laadukkaille suomalaistuotteille olisi Venäjälläkin rajaton kysyntä. Työttömyys ja talouslama olisivat Suomessa tuntematon käsite eikä armeijaan tarviisi satsata kymmeniä miljardeja.
Parin vuoden kuluttua tulee satsata jo 11 miljardia/vuosi. Kohta kertyy 100 mrd.
Näin on. Esimerkiksi Venäjän jalostamoille voisi aivan hyvin Ukrainasta käsin lähettää laadukkaita suomalaistuotteita täynnä räjähteitä..
Taloutensa alamäen takia Suomi oikeastaan jo kuuluu tuohon ryhmään eli puoliksi kehitysmaat.
.. Aasiastahan sivistys Eurooppaankin on tullut....
Ei eurooppalaista kulttuuria enää ole, on vain Amerikkaa matkivaa muovikrääsäsekoilua ja huumeita.
SE ON SILKKA VENÄJÄN TILTUN MIELIPIDE!
Meillä on oma Eurooppalainen kulttuuri, joka poikkeaa sekä Venäjän että USA:n tavoista!