Pelkurit eivät auta Ukrainaa!

Pohjois-Korea on jo sodan osapuolena Venäjän rinnalla. Mitä sitten? Lännessä jupistaan medioissa ja nurkissa, mutta kukaan ei uskalla tehdä mitään!
Kaikkein vähiten vahamuumio Biden vaalipeloissaan. Ukraina on yksin miehistöpulassaan, eikä saa edes ampua vihollista vaikka aseita olisi. Sekin vain jotta se värivirheellinen akka pääsisi presidentiksi.
16258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Säähän voit mennä auttaa niitä. Ukrainasta karkas 3 milj. velliperse ukkoa odotteleen toisten siivellä sodan loppumista. nyt papat yrittää sotia.

Äänestä

Lähe sinne sää sotiin ,pelle

Äänestä

3 Vuotta 52 maa auta Ukraina ja vielä istut tietokone takana ja kirjoitat ei kuka auta ukraina
missä sinä asu varma papusaari hahehahe

Äänestä

Ihan sama vaikka sinne lähetettäisiin koko Euroopan ase- ja ammusvarastot kun Ukrainalla loppuvat miehet. Kuten joku tuossa yllä totesi, velliperseet ovat paenneet hillotolpille Eurooppaan ja jättivät isosisänsä pelastamaan maata.
Minua eivät vielä ota, sillä olen alaikäinen.

Äänestä
  • Ja ensimmäisenäkö olisit menossa?? Hyvähän se on uhitella lapsi parka.

    Äänestä

  • Ootahan saat sen ohjuksen omaas "kaupunkiin"niin että saat sitä mitä toisille toivot

    Äänestä

Miten niin on sodan osapuolena Venäjän rinnalla?? Eihän ne Pohjois-korealaiset ole sotimassa.

Äänestä

Ukraina yksin miehistö Pulan takia???Haloo pahvi.. mitäs Sapliini päästi äijät karkuun.Ja se ei olisi propleema jos Länsimaat (Suomi mukaan lukien) lähettäisi Ukrainalaiset äijät Ukrainaan maataan puolustamaan.Eikä odotella että Länsimaat omia kansalaisia lähettäisi tapettvaksi.

Äänestä

Minustakin olisi jalo teko lähettää Ukrainasta paenneet hillotolppalaiset takaisin kotimaatansa puolustamaan. Ei villasukilla ja tyhjillä ananaspurkeilla ole juurikaan merkitystä sodan kulkuun.
Jokaisesta palautetusta sotakelpoisesta voisi ottaa yhden mummon kissoineen elämään vanhuuttaan turvassa. ( Se ei tietenkään sopisi EK:lle tai rantatomaatin viljelijöille!)

Äänestä
  • Hyvä kommentti 👍👍👍

    Äänestä

Puolalaisia olis menossa.mutta EU laittaa hantiin.

Äänestä
  • Puolassa on kymmeniä tuhansia ukrainalaiskarkureita. Ne voivat mennä vaikka heti. Kukaan ei laita hanttiin.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Puolassa on kymmeniä tuhansia ukrainalaiskarkureita. Ne voivat mennä vaikka heti. Kukaan ei laita hanttiin.

    Kiva istua kotona tietokone takana ja ottaa kahvia ja kirjoita että miksi Osaa Ukrainalaiset ei voi menee sota
    muista oikea sota se on eri juttu kuin sota elokuvia tai tietokone sota peli

    Äänestä

Nyt olisi hillotolpisteilla historiallinen mahdollisuus taistella Pohjois-Koreaa vastaan omalla maaperällään. Vatsat täynnä sitä jaksaisi jo päästää papat lomille rintamalta!

Äänestä

Koska ukrainalaiset kotimaansa sotaa paenneet pelkurit eivät uskalla mennä sitä puolustamaan, heidät voidaan pakomaassaan luokitella venäläisiksi!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Pohjois-Korea on jo sodan osapuolena Venäjän rinnalla. Mitä sitten? Lännessä jupistaan medioissa ja nurkissa, mutta kukaan ei uskalla tehdä mitään!
Kaikkein vähiten vahamuumio Biden vaalipeloissaan. Ukraina on yksin miehistöpulassaan, eikä saa edes ampua vihollista vaikka aseita olisi. Sekin vain jotta se värivirheellinen akka pääsisi presidentiksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu