Pohjois-Korea on jo sodan osapuolena Venäjän rinnalla. Mitä sitten? Lännessä jupistaan medioissa ja nurkissa, mutta kukaan ei uskalla tehdä mitään!
Kaikkein vähiten vahamuumio Biden vaalipeloissaan. Ukraina on yksin miehistöpulassaan, eikä saa edes ampua vihollista vaikka aseita olisi. Sekin vain jotta se värivirheellinen akka pääsisi presidentiksi.
Pelkurit eivät auta Ukrainaa!
16
257
Vastaukset
- Anonyymi
Säähän voit mennä auttaa niitä. Ukrainasta karkas 3 milj. velliperse ukkoa odotteleen toisten siivellä sodan loppumista. nyt papat yrittää sotia.
- Anonyymi
Lähe sinne sää sotiin ,pelle
3 Vuotta 52 maa auta Ukraina ja vielä istut tietokone takana ja kirjoitat ei kuka auta ukraina
missä sinä asu varma papusaari hahehahe- Anonyymi
Ihan sama vaikka sinne lähetettäisiin koko Euroopan ase- ja ammusvarastot kun Ukrainalla loppuvat miehet. Kuten joku tuossa yllä totesi, velliperseet ovat paenneet hillotolpille Eurooppaan ja jättivät isosisänsä pelastamaan maata.
Minua eivät vielä ota, sillä olen alaikäinen.- Anonyymi
Ja ensimmäisenäkö olisit menossa?? Hyvähän se on uhitella lapsi parka.
- Anonyymi
Ootahan saat sen ohjuksen omaas "kaupunkiin"niin että saat sitä mitä toisille toivot
- Anonyymi
Miten niin on sodan osapuolena Venäjän rinnalla?? Eihän ne Pohjois-korealaiset ole sotimassa.
- Anonyymi
Ukraina yksin miehistö Pulan takia???Haloo pahvi.. mitäs Sapliini päästi äijät karkuun.Ja se ei olisi propleema jos Länsimaat (Suomi mukaan lukien) lähettäisi Ukrainalaiset äijät Ukrainaan maataan puolustamaan.Eikä odotella että Länsimaat omia kansalaisia lähettäisi tapettvaksi.
- Anonyymi
Minustakin olisi jalo teko lähettää Ukrainasta paenneet hillotolppalaiset takaisin kotimaatansa puolustamaan. Ei villasukilla ja tyhjillä ananaspurkeilla ole juurikaan merkitystä sodan kulkuun.
Jokaisesta palautetusta sotakelpoisesta voisi ottaa yhden mummon kissoineen elämään vanhuuttaan turvassa. ( Se ei tietenkään sopisi EK:lle tai rantatomaatin viljelijöille!)- Anonyymi
Hyvä kommentti 👍👍👍
- Anonyymi
Puolalaisia olis menossa.mutta EU laittaa hantiin.
- Anonyymi
Puolassa on kymmeniä tuhansia ukrainalaiskarkureita. Ne voivat mennä vaikka heti. Kukaan ei laita hanttiin.
Anonyymi kirjoitti:
Puolassa on kymmeniä tuhansia ukrainalaiskarkureita. Ne voivat mennä vaikka heti. Kukaan ei laita hanttiin.
Kiva istua kotona tietokone takana ja ottaa kahvia ja kirjoita että miksi Osaa Ukrainalaiset ei voi menee sota
muista oikea sota se on eri juttu kuin sota elokuvia tai tietokone sota peli
- Anonyymi
Nyt olisi hillotolpisteilla historiallinen mahdollisuus taistella Pohjois-Koreaa vastaan omalla maaperällään. Vatsat täynnä sitä jaksaisi jo päästää papat lomille rintamalta!
- Anonyymi
Miksei venäjällä muurata ikkunoita umpeen? Olisi paljon turvallisempaa.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/c7767137-60fb-45e0-9140-1a146332bfa5
- Anonyymi
Koska ukrainalaiset kotimaansa sotaa paenneet pelkurit eivät uskalla mennä sitä puolustamaan, heidät voidaan pakomaassaan luokitella venäläisiksi!
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381319
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä38879Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad30623Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597- 14590
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26568Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30536- 24531
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver17523Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .16502