Ei voi olla totta ! Nyt naurattaa , oikeasti.
Juhana Vartiainen oli jo pohjanoteeraus. Mutta ei. Nyt Persut pistävät vielä paremmaksi. Eipä ole ihme, että Helsingin vetovoima katoaa katoamistaan.
Juhana Vartiainen oli jo pohjanoteeraus. Mutta ei. Nyt Persut pistävät vielä paremmaksi. Eipä ole ihme, että Helsingin vetovoima katoaa katoamistaan.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Joukossa tyhmyys tiivistyy. Alemmaksi ei voida enää vajota. Hävettää jo hesalaisten puolesta .
Demareilta löytyisi hyviä ehdokkaita. Baltzar, Lelu-Rami, Husu jne.
Ei se minnekään katoa, onhan taidemaalari Paavo Arhinmäkikin Helsinkiä johtamassa. Luulen että suosio kasvaa vaan ja asuntopula lisääntyy!
Missä on Holsti, missä on Palo. Näinhän se Paavo poliisimurhista iloitsi!
Velkaa tartte maksaa.
Ihanata! Jatkossa saa pikkutyttöjä lirkutella järjestyssäännön sallimana.
Ei koske moniosaajia.
Suomessa alkaa olla vitsitkin jo tasoa 0.
Vasemmistolla vitsi vähissä.
Willestä saataisiin paras pormestari sitten Ilaskiven!
Willehän on suuren poliitikko ja säveltäjä suvun suuri poika!
Miten olisi johan Bäckman hänelle on nyt myönnetty Venäjän kansalaisuus.
aina kun pieni lihava mies on sijoituksista päättämässä, tuhoa seuraa.. se on kaikkialla sama.. tai yleensä pieni mies tai nainen, tuollahan myös mikä lautakunta eduskunta se paksu kiuru, ilmapiiri tulehtunut .. :)
Avaaja lisää mikä "n vetovoima " i voi olla totta ! Nyt naurattaa , oikeasti.
Moiseen paskakasaan ei tulisi vapaa ehtoisesti edes palstan katkera työtön VASSARIRUNKKARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VASSARIRUNKKARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VASSARIRUNKKARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VASSARIRUNKKARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VASSARIRUNKKARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VASSARIRUNKKARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VASSARIRUNKKARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VASSARIRUNKKARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VASSARIRUNKKARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VASSARIRUNKKARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VASSARIRUNKKARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VASSARIRUNKKARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VASSARIRUNKKARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VASSARIRUNKKARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VASSARIRUNKKARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VASSARIRUNKKARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VASSARIRUNKKARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VASSARIRUNKKARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VASSARIRUNKKARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VASSARIRUNKKARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VASSARIRUNKKARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VASSARIRUNKKARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VASSARIRUNKKARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VASSARIRUNKKARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VASSARIRUNKKARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VASSARIRUNKKARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VASSARIRUNKKARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VASSARIRUNKKARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VASSARIRUNKKARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VASSARIRUNKKARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VASSARIRUNKKARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VASSARIRUNKKARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VASSARIRUNKKARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VASSARIRUNKKARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VASSARIRUNKKARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VASSARIRUNKKARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VASSARIRUNKKARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VASSARIRUNKKARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VASSARIRUNKKARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VASSARIRUNKKARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VASSARIRUNKKARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VASSARIRUNKKARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VASSARIRUNKKARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VASSARIRUNKKARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VASSARIRUNKKARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Varma läpi meno.
Avaajalla alkaa olla vitsitkin jo tasoa 0.
Tää ehdokas lyö kyllä pohjat. Ei onneksi tule valituksi, se on fakta se.
Oikeiston politiikka on aivan pelkkää pelleilyä.
No, tuota ihmiset kai sitten haluavat. Jääkiekon katsojille käy ihan mikä tahansa, eiväthän he itsekään mitään mistään tajua.
Ryde tekee jonkun rikoksen heti kun valitaan tehtävään.
Ja Batmanista apulaiskaupunginjohtaja.
Woke hesa ei persua valitse.
Eva Biaudet 63v olisi paras pormestari.
Sinne tänne mäki sopisi hyvin.
Kait nyt elinkeinoministeri olisi paras pormestari Helsinkiin. Nuoresta iästään huolimatta ollut monessa tärkeässä virassa.
"Pormestarin toimialaan kuuluvat kaupungin toiminnan ja talouden yleissuunnittelu, henkilöstöpolitiikka, elinkeinoasiat, valmiussuunnittelu, talousarvion valmistelu ja sen noudattamisen valvonta, sisäinen valvonta ja riskienhallinta sekä taloushallintoon liittyvät asiat yleensä ja riippumatta siitä mitä lautakuntaa, virastoa tai laitosta asia koskee."
Kyllä Rydman tekisi nuo tehtävät tuosta noin vaan.