Koiria ei pidetä vapaana. Onhan se selvä?!
Santalahden aallonmurtajalla punaisessa mökissä häiriköivä koira pidetään vapaana.? Sotilaat tuhoavat koiran kun ei ole kiinni pihalla, eräällä koiralla kävi säkä pari vuotta sitten...isäntä huutaa puskii...??! Idiot!!
Sotilaat ampuvat, se sotilaan tehtävä.
Ilmakivääristä valittanut punamökkiläinen ei tajunnut alkuunkaan tilannetta (pelkuri kait) silloin...tajuaako nyt??!
EI! Todellakaaan.
Siellä aallon murtajalla on ampuma sektori ilmakiväärille vapaa ku jäät on meressä vielä. Ja siellä on ampuiltu monta ketaa talvella ja keväällä.
Punamökkiläinen vaan ei hiffannut. Puskii! Se on viimeinen hyökkäys sille koiralle.
Pappa pidä koira kiinni!
Ampuminen on sotilaan työ. Eli pitää itsensä hengissä että voi puolustaa muita ihmisiä.
Sotilaspoliisi ampui koiran, oikein! Tämän päivän uutinen.
7
391
Vastaukset
- Anonyymi
Oliko se ampuja Mörkö Markkanen,Maastanosto liitto?
- Anonyymi
And this is how Finnish law works. If necessary, also blames the victim of the crime. It is not worth moving to Finland. Spread the word.
- Anonyymi
Koiran omistajaperhe on järkyttynyt.
Tulee varmasti poliisitutkinta asiassa.
Tosi surullista!!!!!!!!!!- Anonyymi
Minustakin on surullista että agressiivisiä koiria pidetään vapaana.
- Anonyymi
Sotilaalle kunniamerkki! Ja 10 000e in cash! Kiitämme!
Suomessa on Suomen laki, rosvo kytääjät menkää oikeuteen mutta te ette pysty maksamaan häviötä joten , ulos Suomesta, vakoojat!!
Suomessa ei hilluta kuten Özalanit on tehnyt jo monia kymmeniä vuosia....kiitos politiikoille että oma napa nöyhtäisempi...kammottavaa.
Syökää pullamössöä. Kohta jytisee ja sitten tavataan.
Mutta Suomen lippu liehuu vaikka rosvot nauraa päin naamaa Suomen leikki laille.
Poliiseille kunnon oikeudet tehdä työtä!!
POIS SUOMESTA ROSVOT!!- Anonyymi
Kirjoituksesta päätellen jako on muutaman pinnan sekaisin jamäntä hakkaa venttiileihin...
- Anonyymi
Eikai vaan sotapoliisi Mörkö , kukkulan kuningas?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1328386Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4997654SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2225709Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en974775Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1474654Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1104497Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su1624485Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p254375Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr144216Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03850