Naurettavaa hoilata kahvipaketin

hinnasta; niille n. 60-70 kupilliselle , jotka puolen kg:n paketista tiristää, ei tule juuri mitään hintaa nytkään. Vertaapa baarien hintaan.
16142
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Kaks kuppii mokkaa ja rähmäpullat,niillä saa jo paketin Juhlamokkaa.

Äänestä

Ikinä varaa ollut baarissa kahviin.

Äänestä

Ei se yksittäinen nousu, mutta kun kaikki nousee ka verotetaan lisää, yhteisvaikutus on lamaannuttava ja konkursseja ja työttömyyttä riittää.
Hyvä Riikka!

Äänestä
  • Vassujen ihmemaailmassa velalla ja ilmasto keijuja.

    Äänestä

  • Nyt meni whataboutismiksi taas..

    Äänestä

Naurettava aloitus ymmärtämättömältä !

Äänestä
  • Tuolle ei viitsi edes nauraa.
    AP

    Äänestä

Se on rahaa köyhälle. Aina voidaan verrata johonkin kalliimpaan ja perustella sillä mitä vaan. Puolustella niitä jotka sitä voittoa käärii.

Äänestä
  • Jos alle 10 centtiä tulee hinnaksi kuppia kohden ,niin turha rääkyä ja uhriutua. Sitäpaitsi kahvi ei ole välttämätön elintarvike.

    Epäilen, että moni kahvista nariseva ostaa myös olutta, viinaa ja tupakkia..tai muuta turhaa.

    Äänestä

Hyi hiivatti, kylläpä on laihaa sinun kahvisi, pannunpesuvettä sanoisin. Meillä menee puolen kilon paketti kolmessa päivässä.

Äänestä

  • "Meillä menee puolen kilon paketti kolmessa päivässä'

    No kylläpä olette varsinaisia kahvipihtareita, pula-aikaako vielä elätte?

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    "Meillä menee puolen kilon paketti kolmessa päivässä'

    No kylläpä olette varsinaisia kahvipihtareita, pula-aikaako vielä elätte?

    Paljonko sulla menee?

    Nääs palstalla on ihmisiä, jotka saavat paketin riittämään kuukaudeksi...YHDEN puolen kilon paketin.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Siun pittää mennä neuvomaan Pauligia, kun ovat niin pihalla...

    https://paulig.com/fi/suodatinkahvinkeitto

    Jos joku saa yhdestä paketista 60-70 kupillista kahvia, niin kyllähän se silloin on laihaa.

    Mistäs sinä tiedät, montako kupillista meillä juodaan siitä yhdestä paketillisesta?

    Äänestä

3 euron extra-paketti kestää minulla kuukauden, joten mistä häly ?

Äänestä

Vinkkinä köyhille: Edesmennyt mummoni keitti samoista puruista kolmet kahvit ja teepussinkin käytti kahteen kertaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

hinnasta; niille n. 60-70 kupilliselle , jotka puolen kg:n paketista tiristää, ei tule juuri mitään hintaa nytkään. Vertaapa baarien hintaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu