Viimeisin USAn vaalien gallup

https://www.economist.com/interactive/us-2024-election/trump-harris-polls

Ei muuten kiinnostaisi USAn vaalit, mutta Trumpin valinta olisi maailmalle karastrofi.
10215
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Mitään ei ole koskaan tapahtunut mikä olisi pitänyt tapahtua toisin sillä muuten se olisi tapahtunut niin.

Äänestä

Voi sinnuu aloittaja reppana, siinä sinä sitten toteat, ei minulla niin väliä , mitä minulle tapahtuu, kunhan vaan eurooppa säästyy. Tällätavalla lännen demokraatti uhraa sairaan mielensä johdosta koko saastuneen ruumiinsa eu-alttarille, ……..Em mää nut nua toiset…arvoisat ”kuulijat” onneksemme ei tuonkaltaisia täydellisyyksiä kovin montaa keskuudessamme ole,

Äänestä

  • Älä muuta sano! Eikös sen Trampin pitänyt jo 2016-20 olla katastroooffi maailmalle.

    Äänestä

Meitä pelotellaan Trumpilla ja tämä propaganda näyttää vaikuttaneen moniin suomalaisiin. Jenkkien presidentti, oli kuka tahansa, ei paljoa vaikuta meidän elämäämme.

Äänestä
  • Kyllä se vaikuttaa.Trump sanoi että päästi
    muut maailman taloudet liian helpolla viimeksi.
    Nyt aikoo polkee eu:n ja Kiinan maanrakoon.
    Ei viedä kohta Kiinalaisia ja Eurooppalaisia
    autoja ja tavaroita.

    1Äänestä


Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.economist.com/interactive/us-2024-election/trump-harris-polls

Ei muuten kiinnostaisi USAn vaalit, mutta Trumpin valinta olisi maailmalle karastrofi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu