Martti Suosalo

Pidin häntä jätärjen ihmisenä. Nyt on joku ituhippi-aate sekottanu sen pään. Luulee olevansa joku Elokapinan äänitorvi nykyään.

Aikuinen mies kuitenki. Ei mitään järkeä lähtee noiden huutavien keskenkkasvudten tuttösten kelkkaan. Liekö se sairastunut dementiaan?

Jotain outoa.

Talvi muuten tulossa ja raju sellanen, se on tätä ilmastonmuutosta, että pian on taas lunta maassa, kuten joka vuosi jo tuhannen vuotta. Ilmasto muuttuu....tosin kovinkovin hitaasti, kuten onTelluksen alkuräjähdyksestä asti tapahtunut. Ei kovin erikoista siis.
24415
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Jos hän on punainen, asia ei muuta tarvitse. Näitähän yleensä näyttelijät ovat.

Äänestä
  • -

    - Kyllä se on Syntymä-Juuriltaan - LaitaVasemmiston PUNIKKI-Kommunisti !

    - Tämä Tosi Tieto Tulee - OULUSTA - !

    -

    Äänestä

  • Taiteilijat ja näyttelijät ovat järjestään kaikki vasemmistolaisia sillä normaali ja oikeaa työtä tekevä ihminen ei tuollaisiin höpöhommiin hakeudu. Eihän nämä taiteilijat ja näyttelijät tee oikeaa työtä. Kulttuuriala on täysin vasemmistolainen ja siksi kulttuuri ja taidealan ihmiset kannattavat elokapinaakin. En itse arvosta kulttuurialan "työntekijöitä" ollenkaan koska he eivät tee oikeaa työtä vaan harrastelevat veronmaksajien rahoilla.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    -

    - Kyllä se on Syntymä-Juuriltaan - LaitaVasemmiston PUNIKKI-Kommunisti !

    - Tämä Tosi Tieto Tulee - OULUSTA - !

    -

    Öyhöttää porvaritrolli huutelussaan

    1Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Öyhöttää porvaritrolli huutelussaan

    Mene töihin vassari ja lopeta se taiteilu

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    -

    - Kyllä se on Syntymä-Juuriltaan - LaitaVasemmiston PUNIKKI-Kommunisti !

    - Tämä Tosi Tieto Tulee - OULUSTA - !

    -

    Eikö Oulussa opeteta kirjoittamaan?

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Taiteilijat ja näyttelijät ovat järjestään kaikki vasemmistolaisia sillä normaali ja oikeaa työtä tekevä ihminen ei tuollaisiin höpöhommiin hakeudu. Eihän nämä taiteilijat ja näyttelijät tee oikeaa työtä. Kulttuuriala on täysin vasemmistolainen ja siksi kulttuuri ja taidealan ihmiset kannattavat elokapinaakin. En itse arvosta kulttuurialan "työntekijöitä" ollenkaan koska he eivät tee oikeaa työtä vaan harrastelevat veronmaksajien rahoilla.

    Ainakin silloin voi olla varma, että taiteilija on vasemmistolainen, jos hänen maalaamasta taulusta ei erota, onko se ihmisen, vai apinan tekemä.

    Äänestä

  • Vasemmisto kun tukee,ja helppoahan se toisten rahoilla.äännestävät sitten!

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Öyhöttää porvaritrolli huutelussaan

    "Anonyymi
    2024-10-27 10:47:28
    ""Kyllä se on Syntymä-Juuriltaan - LaitaVasemmiston PUNIKKI-Kommunisti !""
    Öyhöttää porvaritrolli huutelussaan"
    ++++++++++++++++++
    Ei sen kapasiteetti riitä ees trollaamiseen.
    Se on "Kastiton".

    Äänestä

Kok ministeri Salolainen Pertti toi Suomeen WWF n ! Presidentti Kekkonen sanoi jo v. 1970 , että luontoa tuhotaan aivan liikaa . Eikö olekin karmeita ituhippejä ?

Äänestä

Martti on punikki.

Äänestä
  • Linkki.

    Äänestä

Mainoksista maksetaan Rahaa!

Äänestä

"Ilmasto muuttuu....tosin kovinkovin hitaasti, kuten onTelluksen alkuräjähdyksestä asti tapahtunut. Ei kovin erikoista siis."

Telluksen alkuräjähdys? Mikä tuollainen räjähdys on ollut? Milloin se on tapahtunut?

Äänestä

Harvapa meistä on yksirattainen. Suosalo on monipuolinen taitelija ja tekijä.

Kun tavallisen tallaajankin päähän mahtuu luonnonsuojelua esim.https://luonnonperintosaatio.fi/
tai huolta ilmstonmuutoksesta
tai huolta 'varpusesta jouluaamuna', ei ihme, että paljon elämää oppineena ja mieli avoimena kulkevalle tulee uusia aajatuksia mieleen.

Huoh. Aina on niitä, joilla on ne kaks kategoriaa, johon kaikki mahtuu. On vaikea sietää pelkoa että onkin olemassa muuta.

Äänestä
  • Hänenkin elintasonsa perustuu muun yhteiskunnan kehittyneisyyteen ja nettoverontuottokykyyn ja hän kuppaa tästä kaikesta omasta mielestään itselleen kuuluvan osan.

    Äänestä

Suosalo kertoi esittävänsä 180 kertaa monologinsa Suomessa, kuka maksaa palkan, ei kai veronmaksajat.

Äänestä
  • Pääsylipputulot varmaan?

    Kai ne jotain kattaa, jos on täysi katsomo?

    Äänestä

  • Nii-i, sinä maksat... Kannattaa äänestyspaikalla miettiä tarkasti mitä äänestyslippuun raapustaa. 🙏🇫🇮

    Äänestä

Nirunarua ja hujahajaa ei mikään yhdistänyt omissa elämissä.

Äänestä

Kiviä taskussa

Suomessa tämä irlantilainen näytelmä on saanut ensi-iltansa 13.3.2001 . Näytelmässä on 15 roolia ja kaksi esittäjää. Martti Suosalon ja Mika Nuojuan tähdittämää versiota oli vuoden 2017 syyskuun loppuun mennessä nähnyt 733 132 katsojaa. Vuoteen 2023 mennessä sitä oli esitetty noin 3870 kertaa ja esitykset jatkuivat edelleen. Se on pisimpään yhtäjaksoisesti esitetty näytelmä Suomen historiassa.
Näytelmässä on 15 roolia ja kaksi esittäjää.


Ne kaksi kertaa, kun olen sen nähnyt, katsomo oli aivan täynnä!

Äänestä

Martti on eturivin taiteilijoita!

Harmi,jos lähtee politikoimaan.

Niinkuin Vesa Vierikko ,Halosen kannattaja ryhmässä ,sai sitten
Proffesuurin näyttämä taiteesta.

Eihän Suomessa ole korruptiota,eihän ?

Äänestä

Martilla on sievä teinitytär, Aino.

Äänestä

Teltta on hyvä bisnes, eläkeläisiä täynnä aina, vaikka liput maksaisivat mitä. No hyvä näyttelijä Suosalo toki on, kuten vaimonsa taitava ohjailija. Harva yrittäjä tekee tulosta talkoilla, kuten vasemman laidan taideporvarit, esimerkkinä Kaurismäki, jolla linna Ranskassa ja ties mitä muuta. Kyllähän näillä eväillä luontokin pelastuu siinä sivussa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Pidin häntä jätärjen ihmisenä. Nyt on joku ituhippi-aate sekottanu sen pään. Luulee olevansa joku Elokapinan äänitorvi nykyään.

Aikuinen mies kuitenki. Ei mitään järkeä lähtee noiden huutavien keskenkkasvudten tuttösten kelkkaan. Liekö se sairastunut dementiaan?

Jotain outoa.

Talvi muuten tulossa ja raju sellanen, se on tätä ilmastonmuutosta, että pian on taas lunta maassa, kuten joka vuosi jo tuhannen vuotta. Ilmasto muuttuu....tosin kovinkovin hitaasti, kuten onTelluksen alkuräjähdyksestä asti tapahtunut. Ei kovin erikoista siis.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu