..valmis.. missä vihta? missä saunaolut? no kai sitä pärjää ilmankin.. bisset on juotu jo.. siis yksi tölkki bissee vaan..
aah sauna on
8
218
Vastaukset
sauna on..... mut vihta puuttuu..... ei ainuttakaan koivua mailla halmeilla.....:))))
pervokki kirjoitti:
..on käynyt ne kaatamassa vai asutko betoniviidakossa?
se betoniviidakko.... nyyh..... ei koivuja.... blaah.....
BBrunetti kirjoitti:
se betoniviidakko.... nyyh..... ei koivuja.... blaah.....
..kasvaa koivuja.. en vain jaksanut tehdä vihtoja..
pervokki kirjoitti:
..kasvaa koivuja.. en vain jaksanut tehdä vihtoja..
vaan..... kiva ois jos joskus kunnon vihtaa selkään sais.....heh.......
BBrunetti kirjoitti:
vaan..... kiva ois jos joskus kunnon vihtaa selkään sais.....heh.......
..tai sitten vanhaa kunnon katajavihtaa.. hmmm..
pervokki kirjoitti:
..tai sitten vanhaa kunnon katajavihtaa.. hmmm..
eli alas mennä nyt..... jookos...... no mäki taidan etsiä jostain koivun.....:))))))))
BBrunetti kirjoitti:
eli alas mennä nyt..... jookos...... no mäki taidan etsiä jostain koivun.....:))))))))
nyt sinne..... karaokeeeeeeeeeen...... huomenna taas saatan tulla..... ehkä jos krapula ei kauheesti vaivaaaaaaaaaaaaa..... :))))))))
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site515866Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714585Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464352SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564131SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt913735Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään613255SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502443Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352349Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422079En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha131209
