taas toyota myynnin ykkönen?

joko uudet polttomoottorit

on käytössä

ilmasto tykkää kun vety ja muut kaasut palaa
11285
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ladakin oli ykkönen -70 luvulla,Ladoja siellä täällä!

Äänestä

Suomi on Euroopan kummajainen ainoana Toyota-kiimassaan.

Äänestä

Suomalainen ei ole kiinnostunut erinomaisista autoista koska hän on köyhä liiallisen verotuksen takia.
Suomalainen on kiinnostunut lenkkimakkarasta koska hän on köyhä liiallisen verotuksen takia hän ei saa sisäfilettä.
Suomalainen juo koskenkorvaa koska hänellä ei ole varaa ostaa kunnon juomia.
Syyn voi päätellä edelläolevasta.

Äänestä

Vety business vaatii miljardien investoinnit, joten Toyotalla joudutaan pari vuosisataa porskuttamaan.🤭

Äänestä
  • saksa ne jo aloitti-uutiset kertoi juuri eilen...alahan ostamaan vetyosakkeita

    Äänestä

Toyotan osuus on kuitenkin vain alle 20%, joka on toisaalta ihan käsittämättömän paljon kun huomio auton hinnan, laadun ja huono ominaisuudet. 70-80 luvun maineella on suomalaiselle iso merkitys.

Äänestä

Euroopan kymmenen myydyimmän automerkin joukossa ei ole yhtään Toyotaa, mutta toista on kirgiisien maassa Suomessa.

Äänestä
  • usassa ei VW autoja ole olenkaan?

    saastekohu juu

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

joko uudet polttomoottorit

on käytössä

ilmasto tykkää kun vety ja muut kaasut palaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu