Venäjän kiusanteko!

Kauanko Venäjän sallitaan tehdä tinkiä kaikin mahdollisin tavoin?
Palstat ovat täynnä pietarin troIIien propagandaa ja dronet Ientää joka paikassa. Somessa peräänkuulutetaaan desantteja tekemään sabotaasi-iskuja.
Eikö tuoIIaiselle kuulu panna kertakaikkiaan stoppi?
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/nyt-se-sanotaan-suoraan-venaja-on-suomen-energiayhtioita-paivittain-riivaavien-verkkohyokkaysten-taustalla-muukin-vakoilu-yha-yleisempaa/9037988
7159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tv:ssä perussuomalainen poliitikko sanoi tuosta, että venäjä on aina uhkaillut meitä, eikä siitä tarvitse olla moksiskaan.
Kukaan ei usko vaikka sitä, että venäjän vankileireillä tappamat olisivat kuolleet suomalaisilla keskitysleireillä.

Äänestä
  • Ei ole uhkaillut eikä uhkaile.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Ei ole uhkaillut eikä uhkaile.

    Joka ikiseen naksahdukseen venäjä vastaa kostotoimenpiteillä, vaikka ne eivät liittyisi mitenkään venäjään, tuohon menneisyyden suurvaltaan.
    Ukraina on tästä hyvä esimerkki.

    Äänestä

Narsistinen putin menee lapsellisuuksiin asti. Käyttäytyy kuin uhmaikäinen kersa.

Äänestä

Niin kauan mitä luultavammin ennen kuin putin osoittaa olevansa niin idiootti että muu maailma joutuu yhteistuumin iskemään venäjälle varmistaen mitä luultavammin koko kansakunnan tuhon mitä virkaa on kansakunnalla joka ei uskalla nousta johtoaan vastaan vaikka maan hyvinvointi sitä edellyttäisikin

Äänestä

Kuuluu ja kuuluu laittaa stoppi. Mutta milläs laitat. Keinoja ei ole länsimaisessa yhteiskunnassa, tai jos olisi, niin emme olisi enää länsimainen yhteiskunta.

Äänestä
  • Käydään hakemassa pikkumies Haagiin käräjille.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kauanko Venäjän sallitaan tehdä tinkiä kaikin mahdollisin tavoin?
Palstat ovat täynnä pietarin troIIien propagandaa ja dronet Ientää joka paikassa. Somessa peräänkuulutetaaan desantteja tekemään sabotaasi-iskuja.
Eikö tuoIIaiselle kuulu panna kertakaikkiaan stoppi?
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/nyt-se-sanotaan-suoraan-venaja-on-suomen-energiayhtioita-paivittain-riivaavien-verkkohyokkaysten-taustalla-muukin-vakoilu-yha-yleisempaa/9037988

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu