Museoautot on kiellettävä

Anonyymi-ap

Naapuri kun lähtee aamulla töihin niin pakosavut tunkee pirttiin. Kauhea haju sellanen. Sanoin sille kerran että anti olla viiminen kerta perkele. Sanoi että tarvii sitä töihin päästä kun on suita ruokittavana. prkl että ottaa päähän kun ei välitetä muista. Kohta se taas lähtee hyrskyttämään sillä romuautollaan. Se on muuten 80 luvulta se auto.
Itse ostin Nissan Leafin kun ajattelen vähän muitakin ja tätä maapalloa.

16

250

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä sinulla on asiat hyvin, ainua ongella sulla on.
      Puutut toisten asioihin aivan liikaa.
      Minäkin laitan kohta rekka vetäjän käyntiin, eikä minun eläkeläis naapurit kahdedi minun töihin lähtöä.
      PS: tuolaisenko paskan ostit itsellesi.

      • Anonyymi

        Toi aloittaja on selvästi, vähä Tyhmä, se o Varmasti MYRKYN-Vihreä Hörhö !


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Toi aloittaja on selvästi, vähä Tyhmä, se o Varmasti MYRKYN-Vihreä Hörhö !

        Vihreä on hyvin kaunis väri kaikissa sävyissään.


    • Anonyymi

      Siinä se sinun ongelmasi onkin, ajattelet liikaa toisten tekemisiä.
      Keskity vain siihen omaasi ahdasmieliseen elämään.

    • Anonyymi

      aloittaja
      vedä käteen

    • Anonyymi

      JOKU VIHREÄ PERSEAUKIINEN AJELEE.
      VIHREÄÄ HUUME HÖYRYÄ SE ON ENIMMÄKSEEN. EI NIITÄ MONTAA POLTTOMOOTTORIAUTOA ENÄÄ OLE.

    • Anonyymi

      Esinahka lämmitys olisi suositus ongelmaan.

    • Tätähän tää nyt on näillä hörhöillä, asutaan jossain harakanpesässä missä nurkat vuotaa niin että ulkoa tulee kaikki hajutkin sisään, mutta velaksi ostetaan vanha leaf kun höveli rahoitusyhtiö vielä sellaiseen suostui muiden pikavippien kylkiäisiksi.

      Mieti niitä naapureitasi jotka joutuvat haistelemaan teiltä tulevia hajuja, vaikka nykyihmiselle olisi hyväksi haistaa luonto sillointällöin niin siinäkin liika on liikaa, varsinkin jos se haju tulee teiltä, eikös se naapurusto ole tehnyt ympäristölautakunnalle teistä valituksenkin joka johti uhkasakkoon. Oliko se niin että pashan hajua ei saa leijua muualle ja aivopierut pidettävä omien( siis tukienvaraisten vuokra-) seinien sisällä, eli älä enää möykkää naapureille typeryyksiä.

      • Anonyymi

        moktar gubta?


      • Anonyymi kirjoitti:

        moktar gubta?

        Anonyymi?


    • Anonyymi

      Jaa minkä ostit? Nissanin??? Mikä se on? Ruohonleikkuri vai?

    • Anonyymi

      Romuttamolle pitäisi ehdottomasti määrätä kaikki vuosimalliltaan 1991 ja vanhemmat autot koska ne saastuttavat ilmaa törkeän paljon. Näin vanhat autot eivät täytä juuri minkäänlaisia päästönormeja, eikä läheskään kaikissa näistä autoista ole ollut vakiona edes katalysaattoriakaan.

    • Anonyymi

      Jos on vähääkään kunnioitusta itseään kohtaan niin ajaa uudella autolla. No nämä räkäduunarit nyt saa ajella millä ajaa, niillä vanhoilla Volvoilla tai Paskoilla Toyotoilla mutta me paremmat ihmiset sitten ajammekin uusilla sähköautoilla.

      • Anonyymi

        Ensin hankitaan oma talo, ettei naapurit häiritse, ja uusi auto kun se on maksettu. Siihen saakka voi ajella vanhalla, kulkee se sitten millä tahansa.
        Säälittävintä on vuokratalon pihalla olevat uudet, kalliit velka-autot. Siinä kupataan huolella, eikä itselle jää mitään pysyvää.


    • Anonyymi

      Pikkupojat ne leikkii patteriautoilla. Näin aikuisena ei huvita.

      • Anonyymi

        Pikkupoikana oli kovinta jos jollakin oli radio-ohjattava joka toimi polttoaineella. Edelleenkin haluan sellaisen vaikka ikää on kohtapuoliin 40.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiinni on siekkilän yliajaja

      Eilen illalla saatu kiinni Varsinais-Suomessa tämä henkilö.
      Mikkeli
      18
      2036
    2. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

      Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
      Ikävä
      56
      1824
    3. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      82
      1463
    4. Maskuliininen herrasmies

      Tekee aloitteen. 🌸
      Ikävä
      176
      1428
    5. Näyttävin pariskunta

      Ketkä lie tällä kylällä kääntää päät?
      Suomussalmi
      21
      1419
    6. Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"

      Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli
      Maailman menoa
      309
      1407
    7. Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla

      Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      98
      1025
    8. Ollaanko me tyhmiä mies?

      Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä
      Tunteet
      62
      994
    9. Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.

      Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää
      Ikävä
      34
      985
    10. Kannattaako kaikki Abrahamilaiset uskonnot jättää?

      Ja seurata jotain ihan muuta?
      Hindulaisuus
      349
      884
    Aihe