Museoautot on kiellettävä

Anonyymi-ap

Naapuri kun lähtee aamulla töihin niin pakosavut tunkee pirttiin. Kauhea haju sellanen. Sanoin sille kerran että anti olla viiminen kerta perkele. Sanoi että tarvii sitä töihin päästä kun on suita ruokittavana. prkl että ottaa päähän kun ei välitetä muista. Kohta se taas lähtee hyrskyttämään sillä romuautollaan. Se on muuten 80 luvulta se auto.
Itse ostin Nissan Leafin kun ajattelen vähän muitakin ja tätä maapalloa.

16

305

    Vastaukset 16

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä sinulla on asiat hyvin, ainua ongella sulla on.
      Puutut toisten asioihin aivan liikaa.
      Minäkin laitan kohta rekka vetäjän käyntiin, eikä minun eläkeläis naapurit kahdedi minun töihin lähtöä.
      PS: tuolaisenko paskan ostit itsellesi.

      • Anonyymi

        Toi aloittaja on selvästi, vähä Tyhmä, se o Varmasti MYRKYN-Vihreä Hörhö !


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Toi aloittaja on selvästi, vähä Tyhmä, se o Varmasti MYRKYN-Vihreä Hörhö !

        Vihreä on hyvin kaunis väri kaikissa sävyissään.


    • Anonyymi

      Siinä se sinun ongelmasi onkin, ajattelet liikaa toisten tekemisiä.
      Keskity vain siihen omaasi ahdasmieliseen elämään.

    • Anonyymi

      aloittaja
      vedä käteen

    • Anonyymi

      JOKU VIHREÄ PERSEAUKIINEN AJELEE.
      VIHREÄÄ HUUME HÖYRYÄ SE ON ENIMMÄKSEEN. EI NIITÄ MONTAA POLTTOMOOTTORIAUTOA ENÄÄ OLE.

    • Anonyymi

      Esinahka lämmitys olisi suositus ongelmaan.

    • Tätähän tää nyt on näillä hörhöillä, asutaan jossain harakanpesässä missä nurkat vuotaa niin että ulkoa tulee kaikki hajutkin sisään, mutta velaksi ostetaan vanha leaf kun höveli rahoitusyhtiö vielä sellaiseen suostui muiden pikavippien kylkiäisiksi.

      Mieti niitä naapureitasi jotka joutuvat haistelemaan teiltä tulevia hajuja, vaikka nykyihmiselle olisi hyväksi haistaa luonto sillointällöin niin siinäkin liika on liikaa, varsinkin jos se haju tulee teiltä, eikös se naapurusto ole tehnyt ympäristölautakunnalle teistä valituksenkin joka johti uhkasakkoon. Oliko se niin että pashan hajua ei saa leijua muualle ja aivopierut pidettävä omien( siis tukienvaraisten vuokra-) seinien sisällä, eli älä enää möykkää naapureille typeryyksiä.

      • Anonyymi

        moktar gubta?


      • Anonyymi kirjoitti:

        moktar gubta?

        Anonyymi?


    • Anonyymi

      Jaa minkä ostit? Nissanin??? Mikä se on? Ruohonleikkuri vai?

    • Anonyymi

      Romuttamolle pitäisi ehdottomasti määrätä kaikki vuosimalliltaan 1991 ja vanhemmat autot koska ne saastuttavat ilmaa törkeän paljon. Näin vanhat autot eivät täytä juuri minkäänlaisia päästönormeja, eikä läheskään kaikissa näistä autoista ole ollut vakiona edes katalysaattoriakaan.

    • Anonyymi

      Jos on vähääkään kunnioitusta itseään kohtaan niin ajaa uudella autolla. No nämä räkäduunarit nyt saa ajella millä ajaa, niillä vanhoilla Volvoilla tai Paskoilla Toyotoilla mutta me paremmat ihmiset sitten ajammekin uusilla sähköautoilla.

      • Anonyymi

        Ensin hankitaan oma talo, ettei naapurit häiritse, ja uusi auto kun se on maksettu. Siihen saakka voi ajella vanhalla, kulkee se sitten millä tahansa.
        Säälittävintä on vuokratalon pihalla olevat uudet, kalliit velka-autot. Siinä kupataan huolella, eikä itselle jää mitään pysyvää.


    • Anonyymi

      Pikkupojat ne leikkii patteriautoilla. Näin aikuisena ei huvita.

      • Anonyymi

        Pikkupoikana oli kovinta jos jollakin oli radio-ohjattava joka toimi polttoaineella. Edelleenkin haluan sellaisen vaikka ikää on kohtapuoliin 40.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      106
      1261
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      94
      878
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      784
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      693
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      626
    6. 32
      625
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      574
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      558
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      523
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe