Suomessa asuva maahanmuuttaja piti paperittomia maahanmuuttajia orjatöissä ilman palkkaa,
Lääkäriin ei päästetty, ruokansa sentään pääsivät kaivamaan kauppojen roskiksista.
Eivät osanneet hakea apua kun riistäjä uhkaili poliisilla ja karkoituksella .
Persuilla hyvä vaatimus että mamujen on opittava kieli.
Minkähän takia persut vastustaa muunmaalaisten uutisia omalla kielellä ?
Vaikka persut vastustaa muunmaalaisten uutisia, niille on tilaus.
Joka ikinen päivä introna uutisiin tietoisku Suomen POLIISIN toiminnasta ja luotettavuudesta, puhelin- ja nettiyhteyksien tiedot, omalla kielellään postilaatikkoon voisi pudottaa ilmiantoja rikoksista.
Tietoa myös Suomen TYÖLAINSÄÄDÄNNÖSTÄ .
JOKA PÄIVÄ tämä tietoisku ennen kaikkia uutisia televisioon valtion kustantamana. Kun sitä pävästä toiseen rummutetaan, se ennemmin tai myöhemmin läpäisee tietomuurin. Se maksaa itsensä takaisin.
Tunnen Venäläisen laillisesti Suomessa asuvan ja työskentelevän henkilön, joka puhuu auttavasti Suomea, mutta ei seuraa Suomen televisiota eikä uutislähetyksiä, vaan ainoastaan omia määrättyjä tietolähteitään.
Kun saadaan non -stop ruumiilliseen työhön pakotettua näin heppoisin perustein, kuinka paljon näitä pakotetaan huumeiden myyjiksi ? Rekrytoimaan uusia myyjiä ?Prostituoiduiksi ? Palkattomaan työhön ? Tuhopolttajiksi ? Rikosten tekijöiksi ?
Tätä tekevät mamut, mutta myös Suomalaiset ihonväristä tai uskonnosta riippumatta.
Mamu pitää toisia mamuja ihmskaupan uhreina
3
306
Vastaukset
- Anonyymi
Jospa ne oli sen vaimoja. Ei suomessa voida yrittäjää rangaista jos sen sukulaiset tutut ja ystävät auttaa talkoina ilman palkkaa.
- Anonyymi
Ei eroa paljonkaan tuo mamu yrittäjä suomalaisista yrittäjistä. Töitä teetetään ORJA palkalla ja jos vähänkin huilaa uhkaillaan seuraamuksilla.
Pitäisi kaikki yrittäjät tuomita kunnollisiin rangaistuksiin.- Anonyymi
Jos matu osaa kieltä niin häntä on vaikeampi riistää? Kaikki ulkomaalaisiin kohdistuneet ihmiskauppaan syyllistyneet ovat olleet saman maan kansalaisia kuin uhrit, ainakin ovat olleet mukana rikoksessa. Kielitaidotonta on helpompi riistää koska ei ymmärrä lakeja ja tapoja.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse964754Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133912Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2073800Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1012205Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575771964Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801336- 1321248
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1621226- 531095
En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???4771022