Mitä nämä uudemmat 0W-20 -öljyt oikein on??

-mihin ne on lähinnä tarkoitettu? Laitatko Sinä autosi moottoriin ohuempia?
5116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

- maistuvat siis oudoilta!!

Äänestä

- alkavat pierertää mahdottomasti !

Äänestä

leikattua kojakkia, kuten sodassa.

Äänestä

Öljyähän ne. Omassa autossani käytän 5W-20 öljyä, joka on valmistajan ohjeistus. Kulutusta noilla kait pyritään saamaan alemmaksi, kun ovat kuumana notkeampia. Väljässä moottorissa tuskin pysyvät.

Äänestä

Notkeita kylmänäkin. Omassani, yli 400t ajetussa autossani kestää vain 20W50 öljyt sisässä ja kyllä jäykkää kylmänä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

-mihin ne on lähinnä tarkoitettu? Laitatko Sinä autosi moottoriin ohuempia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu