SDP aiheuttaa vasemmiston kanssa vastakkainasettelua aivan turhaan

Sitä tämä nykyään on. Toivotaan että Trump voittaa ja saadaan Suomessakin kansa vielä isommin jyräävään punavihreä liike josta ei ole kokonaisuutena mitään muuta kuin haittaa Suomelle.
13155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Ei kommut ole kuin haitaksi maailmalle.

Äänestä
  • Sama asia: kommut demarit vihreät vasemmistoliitto.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Sama asia: kommut demarit vihreät vasemmistoliitto.

    Pidä persu pääsi kiinni kun et edes näytä tietävän, mistä kirjoitat.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Pidä persu pääsi kiinni kun et edes näytä tietävän, mistä kirjoitat.

    No ei kai se muuten persu olisikaan?

    Äänestä

Suomi on euroopan vasemmistolaisin maa ja verotetuin. Sen takia täällä kaikki kuihtuu.

Äänestä

Punavihreät häviävät olemattomiin 10v sisällä. Kukaan ei kannata näitä epäisänmaallisia, aina vastaanhangoittelevia Venäjän kannattajia. Onneksi ollaan jo kulissien takana sovittu ettei vasemmistohenkiset ja sosialistit pääse enää valtaan. Siitä pitää huolen kumppanimme Yhdysvallat. ja se on vain hyvä, sillä sosialismi ei ole ollut Suomelle koskaan hyvä.

Äänestä
  • Persun märkä uni. Ei tule toteutumaan, vässykkä!

    Äänestä

  • Viherpunikkien muslimiveljeskuntien kannatus tulee vain lisääntymään tulevaisuudessa…

    Äänestä

  • Meinaatko, ettei hyvinvointivaltio ole hyvä asia? Perunakuopassa asuminenko olisi parempi vaihtoehto?

    Äänestä

  • Tipale kirjoitti:

    Meinaatko, ettei hyvinvointivaltio ole hyvä asia? Perunakuopassa asuminenko olisi parempi vaihtoehto?

    Mene töihin niin ei tarvi asua kuopassa.

    Äänestä

Harris , niin suomestakaan ei tule Persuputinland .

Äänestä

Voi tyhmäpoikaa... sääliksi käy.

Äänestä

pp taitaa olla pietarista kun tuo suomen kieli ei ole edes huonosti hallussa

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sitä tämä nykyään on. Toivotaan että Trump voittaa ja saadaan Suomessakin kansa vielä isommin jyräävään punavihreä liike josta ei ole kokonaisuutena mitään muuta kuin haittaa Suomelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu