Olen sitä lakannut seuraamasta koska se haukotuttaa.
Neitimäistä tohinaa jossa tyypit muksivat tyynyillä toisiaan.
Samaa mieltä alkaa olla myös maksava yleisö ja siksi "kehittyneemmät" uudet taistelumuodot alkavat syrjäyttää perinteisen nyrkkeilyn suosiota.
Tosin jo muinaiset kreikkalaiset nyrkkeilivät olympiadeissaan paljain nyrkein (?) ja roomalaisilla olikin sitten jo hyvin jalostettuja taistelumuotoja areenoillaan.
Tässä kuitenkin esimerkkejä nykyisistä taistelulajeista:
https://www.youtube.com/watch?v=3Vwn1LTJd9I
Pidättekö nyrkkeilystä..?
5
123
Vastaukset
- Anonyymi
Sama täällä.
Vapaaottelut ovat parempia kuin snekkaus.
Jos pitää hieman kovemmista otteista niin tämä kanava sitä tarjoaa:
King of the Streets.
Siinä ovat sallittuja päällä puskut ja maassamakaavan päähän potkut.
Myös silmän kaiveluja olen nähnyt sallittavan. Taitavat olla sopimusotteita?
Puremiset ja pippelistä vetämiset lienevät kiellettyjä? - Anonyymi
Et ole sitten itse kokeillut miltä tuntuu tulla "muksaistuksi tyynyllä " ?
Kokeile joskus. Voit yllättyä.- Anonyymi
Tässä oli kyse yleisön viihdyttämisestä, pönttopää.
Sinun olisi pitänyt päästä Rooman Colossiumille, olisit yllättynyt Persekärpänen.. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tässä oli kyse yleisön viihdyttämisestä, pönttopää.
Sinun olisi pitänyt päästä Rooman Colossiumille, olisit yllättynyt Persekärpänen..Ai hän on sinusta persekärpänen? Monissa muissa ketjuissa olet minua kutsunut siksi, pitäisikö sinun päättää viimein kuka se on?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ai hän on sinusta persekärpänen? Monissa muissa ketjuissa olet minua kutsunut siksi, pitäisikö sinun päättää viimein kuka se on?
Jokainen palstalainen tunnistaa kuka on se ainoa ja oikea Persekärpänen ja se olet
SINÄ..... DDD
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1074662Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293433No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452390- 491514
- 361423
- 381236
- 141142
- 1591036
- 271028
- 6954
