EU:ssa keksitään, että maat maksavat jälleenrakennuksen siinä suhteessa kuin ovat antaneet sotilaallista apua Ukrainalle. Suomi on silloin heikoilla, Suomen maksuosuus on yhtä suuri kuin Ranskan
Tynkä Ukrainan jälleenrakennus
Anonyymi-ap
3133
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
EU:n välimeren valtiot ajavat asian näin
Venäjä maksaa Ukrainalle eikä vain Ukrainalle vaan kaikille joiden on täytynyt uhrautua taloudellisesti venäjän hyökkäyksen torjumiseen rauhalliseen Eurooppaan.
venäjän tulevat sukupolvet ovat siis korvamerkittyjä Putinin järjettömyysien toimesta palvelemaan ainoastaan läntistä maailmaa ja maksamaan Putinin velkaa sivistyneelle maailmalle syntymästä kuolemaansa.
Venäjän lähimmän liittolaisen ja yhteisen arvomaailman jakaneiden maiden kuten pohjoiskorean asioihin en ota kantaa rangaistaanko näitä jotenkin Unkarin tapaiset maat venäjän buudelit tosin tulevat maksamaan kalliin hinnan valinnoistaan tulevaisuudessa lähes kaikissa kansainvälisissä päätöksissä jotka koskevat tai sivuavat heitä jotenkin.
Moni maa on siis kirjoittanut tulevaisuutensa pitkälle tämä putinin järjettömän terroristisen sodan aikana vain sillä onko ollut puolustamassa kansainvälisiä lakeja vai tukenut laittomuutta näiden lakien suhteen
” EU:ssa keksitään, että maat maksavat jälleenrakennuksen siinä suhteessa kuin ovat antaneet sotilaallista apua Ukrainalle. Suomi on silloin heikoilla”
Eivät krksi! Venäjä on tuhoon syyllinen!
” EU:n välimeren valtiot ajavat asian näin”
Venäjän Tiltulla on himo kertoa omista salaisista haaveistaan?
Sellaisiksi ne jäävätkin!