Sekavia horissut professori sai potkut

Oli myös ostanut paljon viinaa yliopiston piikkiin.

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/c51bd37d-12fa-43fc-b831-7dcc9c4f61c2
11212
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Sama mies oli myös vastuussa Lauri Törrösen väitöskirja-fiaskosta.

1Äänestä

Tuo on seuraus kun uskaltaa kritisoida vapaamuurareita

Äänestä
  • Proffakin uskalsi vain humalluttuaan työnantajansa maksamasta viinasta. On ne muurarit aikamoisia!

    Äänestä

  • Vapaamuurarit jännä järjestö pilanneet kaikkien juoppojen elämän. Kaikki olisi täydellistä ilman niitä.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Vapaamuurarit jännä järjestö pilanneet kaikkien juoppojen elämän. Kaikki olisi täydellistä ilman niitä.

    Muurarit ovat itse rapajuoppoja. Viime kesänäkin yksi muurari kuoli viinaan.

    Äänestä

Viina on viisasten juoma

Äänestä
  • Näyttää maistuvan..

    Äänestä

  • No tällä kertaa tohtorin väitöskirja ei riittänyt että osaisi viinan kanssa läträtä hillitysti.

    Äänestä

Taisi tehdä tieteellistä tutkimusta.

Tutkimuksen otsikko: "Kuinka paljon voin juoda viinaa yliopiston piikkiin ennen kuin potkut tulee".

Äänestä

Tämä mies kyseenalaisti konventiot. Tähän yliopiston pitääkin pyrkiä.

Äänestä

noi yliopiston humanististen alojen wööööööö soijasedät (joiden tehtävä puuttua esim "sekavaan käytökseen") on kyllä vittumaisia. mistään ei saa olla humanistisilla aloilla eri mieltä, mitään ei saa kysyä tai luennoitsijat pahoittavat mielensä. koko tieteellinen vertaisarviointi on mitään lähempää tarkastelua kestämätön rinkirunkkupiiri tietyillä aloilla, eikä millään täytä tieteen kriteerejä

jos näistä soijasedistä olisi kiinni niin yliopistojen ainoa tavoite nykyään olisi puskea ulos woke-"asiantuntijoita"

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Oli myös ostanut paljon viinaa yliopiston piikkiin.

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/c51bd37d-12fa-43fc-b831-7dcc9c4f61c2

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu