Nyt on ilmeisesti todistettu, että Suomi on vaarallinen maa maahanmuuttajille. Suomalainen kulttuuri ja uskonto ovat niin turmiollisia, että muutaman kantaväestön sanan kuuleminen aiheuttaa ison vahingonkorvauksen vapaaehtoisesti maahan tulleelle ulkomaalaiselle. Eikö nyt ole selvintä, että ei enää aseteta ketään ”suomalaisuuden vaaraan” ja ulkolaisten terveyden turvaamiseksi käännytetään kaikki tulijat heti rajoilta pois?
Maahanmuuttajat turvaan suomalaisuudelta
Anonyymi-ap
9332
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Voi kuinka Saksassakin oltiin hököllään; nuoret tytöt kantoivat suu leveässä hymyssä kylttejä “Refugees Welcome”, vastaanottajat taputtivat kun nämä idän ihmeet kävelivät kuin kunniakujaa heidän ohitseen, vastaanotosta ei puuttunut kuin torvisoittokunta ja joku valaistunut saarnasi väkijoukoille, että jos tämä ei käy, voi muuttaa maasta pois. Olihan meilläkin vihervasemmiston The Unelma ja kaikki varoituksen sanat kaikuivat kuuroille korville. Kaikki se, mikä tapahtuu muualla Euroopassa, tapahtuu myös meillä, mutta sitä eivät kovapäisimmät vieläkään usko. Utopiassa on kai sitten helppo elää; tällaisia utopisteja on kaiken lisäksi valittu myös eduskuntaan. Jäljet savuavat.
Suomessa sivistys on menossa 100 sta 0 aan kovaa vauhtia.
uli uli persu uli
joko sait uudet leegot?
Faktahan on, että suomalainen kuluttaa kuonnonvaroja tolkuttomasti enemmän kuin vaikkapa somali. On siis ekoteko palauttaa porukkaa lähtömaihinsa.
"Huumeita mies sanoi käyttävänsä lääkinnällisistä syistä. Henkilöllisyyskortin mies kertoi saaneensa työnantajaltaan eikä tiennyt sen olevan väärennetty. Mies ei osannut lukea tai kirjoittaa eikä tiennyt omaa syntymäpäiväänsä."
Insinööri?
Muslimit ovat täysiä idiootteja islamin aivopesun kristinuskosta saatujen valhetietojen vuoksi.
kun netissä levisi se lestasipilän asunnonanto näiden puhelimissa niin pitää levitä juttu ulkomaalaisista nälkäkuoleman partaalla suomi nimisessä pakkotyökeskuksessa 🤣