Kristityt ovat kiittäneet Jumalaa ja Trump voi muuttaa meilläkin kaiken 4 vuodessa. Päivi Räsänen toimii välikappaleena. Miehenä ajattelen nöin.
Naiset palaavat kotiin synnyttämään ja jättävät työt miehille perheen elätyäjille. Naiset ovat miehen apu ja hoitavat kodin miehen valvonnassa.
Korkeakouluhin tulee mieskiintiöt jolloin naisia ei tule jotaviin asemiin. Rahaton nainen on uskolisin. Koulutus tekee nausuta röyhkeitä.
Naiset palaavat kotiin synnyttämään ja jättävät työt miehille perheen elätyäjille. Naiset ovat miehen apu ja hoitavat kodin miehen valvonnassa.
Korkeakouluhin tulee mieskiintiöt jolloin naisia ei tule jotaviin asemiin. Rahaton nainen on uskolisin. Koulutus tekee nausuta röyhkeitä.
Vastaukset 57
Vanhimmat
Herra sinua siunatkoon
Sitähän tässä on pelättykin.
ArtoTTT
Provoillen aamuun taas.
Jenkeissä laitauskoville Trump on todellakin Jumalan lahja. Niin kyllä oli aikoinaan Hitlerkin Saksassa.
Olipa asiaton ja typerä vertaus. Korostit vain, Hitleristä mielellään jankuttaja, taas vain omaa sivistymättömyyttäsi.
Hyvä huomio.
Provo, mutta kotona olevat naiset olisivat yhteiskunnalle hyvä asia. Se ei tule toteutumaan ennen Jeesuksen paluuta, tosin. Antikristuksen aika on alkamaisillaan. Tuleeko se Trumpista? Voisi olla mahdollista.
Trump pn uudelleen syntynyt Jeesus!
Kyllä syntyvyys olisi hyvä saada nousuun ja normaaliksi. Se vahingoittaa jo kansantaloutta kun naiset lykkäävät lastenhankintaa ja hommaavat vähemmän lapsia kuin ennen. Liberaalit vetoaa aina tieteeseen ja tutkimukseen, mutta taloustiede todistaa että laskeva syntyvyys on kansantalouden kannalta erittäin huono asia. Miksi tiedettä ei kunnioiteta lapsien hankinnassa?
Olet vain jumalaton kristinuskon pilkkaaja,
Ihmiset välttävät ratkaisuja, jotka aiheuttavat heille hankaluuksia. Siihen ei juurikaan vaikuta tieto jostakin kollektiivisesta hyödystä.
Trumpin voitto on jo Amerikoista tännekin tulossa olevaa suuntausta missä ihmiset ovat kyllästyneet ihmisiä ja lapsia tuhoavaan woketukseen ja aletaan tehdä paluuta kristillisiin ja perhearvoihin, rauhaan ja rakkauteen ja yleiseen sosiaalisuuteen missä vuosisataiset ja hyvin kestäneet arvot vallitsevat.
Rumppi on paha mies.
Niin. Trump oli perheitä rakastava oli niitä ainakin kolme. Rakastaja osti ja aborteista ei tietoa. Korkean moraalin Jumala.
Ei läheskään niin paha millaista kuvaa jotkut ovat hänestä yrittäneet luoda
Opettele kirjoittamaan
Seuraavan presidenttimme hyveeksi siis tulee laskea perheellisen miehen maksullisissa naisissa käynnit sekä tiukka henkilökohtainen talous ja tietenkin luotettavuus 😁
Älä valehtele! Ei Trump ole luvannut kaikkea muuttaa eikä mukaan niin ole väittänyt! 😾
VaaliLupaukset on helppo pettää, niinhän kotopersutkin.
Kukaan peukutti kirjoitusvihrettä?
Trump on pressa joka nimeomaan ei ole näin tehnyt. 😺
Trump on luvannut transsukupuoliset erotetaan armeijasta.homojen avioliitot kielletään.sukupuoli leikkaukset kielletään.mies ei saa ruveta naiseksi
En tiedä onko tuo edes totta, että Trump näin, mutta jos on niin eikö se ole vain hyvä asia, että transsukupuoliset ym. vastaavat pois armeijasta sillä eihän heillä ole taistelutahtoa missään tilanteessa ja puolustaa Isänmaataan.
Kylläpä kiivastut helposti. Mikä sai sinut taas alentumaan tuolle tasolle? Lapsellista nimittelyä vain, kun et muuta osaa?
Samat aatokset on meidän hurskaalla uskovalla kuin Hitlerillä oli aikoinaan.
Vai niin siellä teillä taas.
Älä nyt viitsi liioitella. Pura turhautumistasi jotenkin muuten. Käy kävelyllä tai mene saunaan. Äläkä enää kirjoita tänne humalassa. .
Olet fanaattinen Hitleristä, kun hänestä niin mielelläsi jatkuvasti kirjoittelet Hitler-korttia argumentointivirheenä suosien.
Toivottavasti muuttaakin.
Hän muuttaa kaiken. Niin kauan kuin 80v elää. Emme me kauaa elä. Mutta lopettaisi sodat. Venäläisiä kaatunut 6000000
UUSI MAAILMANJÄRJESTYS.
”Naiset palaavat kotiin synnyttämään ja jättävät työt miehille perheen elätyäjille.”
:D Mitähän tapahtuu kun 1,3 miljoonaa naista irtisanoutuu ja jää kotiin? Tai entä yritykset, joista 33 % on naisten omistamia?
Saa siinä miehet raataa 3 – 4 työpaikassa vuorokaudet läpeensä :D
”Naiset palaavat kotiin synnyttämään ja jättävät työt miehille perheen elätyäjille.”
Tämä on vain eräs käytäntö minkä pitäisi myös tuoda Suomeen missä synnytys on laskussa!!
Mutta kaikenkaikkiaan Trumpilla on nyt Valkoinen talo, Korkein oikeus, Senaatti ja Kongressi ainakin kaksi vuotta jolloin hänellä on aikaa muuttaa USA ihmisten kannalta järkevämmäksi ja lopettaa ihmistuhontaa aiheuttava woketus.
Niin? Naisten jättäessä työnsä ja siirtyessä koyiäidriksi pelkästään jo suomalaisten lääkinnällinen terveydenhoitokin loppuisi jonka perusteella voidaan olettaa meidän suomalaisten terveyshistoriamme vievän viimeiselle matkalleen nopeasti suurimman osan ikäihmisistämme sekä perussairaista työikäisistämme.
Ehkä tuokin ongelma saataisiin korjaantumaan itsetulostettavilla kiitoskorteilla, joilla vallan sekä elintason huipulle asemoituneet miehet kiittäisivät menehtyviä ihmisiä jättämästään perinnöstä yhteiskunnan johtaville miehille.
Roomalaiskirje 13:1-5 FB38
[1] Jokainen olkoon alamainen sille esivallalle, jonka vallan alla hän on. Sillä ei ole esivaltaa muutoin kuin Jumalalta; ne, jotka ovat, ovat Jumalan asettamat. [2] Sentähden, joka asettuu esivaltaa vastaan, se nousee Jumalan säätämystä vastaan; mutta jotka nousevat vastaan, tuottavat itsellensä tuomion. [3] Sillä hallitusmiehet eivät ole niiden pelkona, jotka tekevät hyvää, vaan niiden, jotka tekevät pahaa. Jos siis tahdot olla esivaltaa pelkäämättä, niin tee sitä, mikä hyvää on, ja sinä saat siltä kiitoksen; [4] sillä se on Jumalan palvelija, sinulle hyväksi. Mutta jos pahaa teet, niin pelkää; sillä se ei miekkaa turhaan kanna, koska se on Jumalan palvelija, kostaja sen rankaisemiseksi, joka pahaa tekee. [5] Siksi tulee olla alamainen, ei ainoastaan rangaistuksen tähden, vaan myös omantunnon tähden.
https://bible.com/bible/365/rom.13.1-5.FB38
Esivalta on siis Jumalasta, mutta "jolle on paljon annettu siltä myös paljon vaaditaan". Siis jos esivalta rikkoo Jumalan käskyjä ja alamaistaan vastaan, Se saa kyllä siitä sitten sen paljon vaadittavan tuomion jo täällä ajassa leivättömän pöydän ääressä, mutta jos siitä tuomiosta onnistuu jokenkin kieräilemällä luovimaan. Niin viimeisellä tuomiolla Jumalan kasvojen edessä. Tuomio on sitten sitäkin kovempi tulisessa pätsissä, missä ikuinen" itku ja hammasten kiristys".
Uskonnottomana luottaisin siihen Jumalan viimeiseen tuomioon, kuinka julma se sitten minulle onkaan.
Miksi uskovaiset eivät luota ja malta sitä odottaa vaan tuomitsevat itsensä jo eläessään paratiisiin ?
Millaista palkkaa aloittaja on valmis maksamaan "kotiäideille" siitä, että työskentelevät kotona yhteiskunnan hyväksi?
Saavatko yliopisto- ja Korkeakoulututkinnon suorittaneet äidit vastaavaa palkkaa kotona kuin ovat saaneet töissään aloittajan ihannoimaan muutokseen saakka?
Yhteiskunta ilmeisesti antaisi kyseisille äideille tarvittavat sairaus- ja hoitokulu, sekä tapaturmavakuutukset, myöntäisi palkalliset vuosilomat etc?
Aloitus on pelkkä provo, vaikka se nyt onkin hihhulin "märkä uni".....
EI kotiäiti tarvitse rahaa. Mies maksaa kaiken. Asunto huutokaupataan sijoittajille.
Tätä pitää kysyä kotiäiti magaSirpalta
Eläminen ja asumiskustannukset lapsiperheessä edellyttävät sitten miesten tekevän töitä riittävästi kyetäkseen yksin kantamaan taloudellisen vastuun kakkesta perheen elämisestä, asuntolainasta, vaimon jäljellä olevasta opintovelasta, lasten ja vaimon terveydenhoidosta etc.
Niinpä. Ehkä pitäisi vaatia kaikille yli 10000 ekun kuukausipalkkaa? Tai miehet kävisivät kolmessa eri työpaikassa, jotta saisivat ruokaa, kodin ja vaatteita.
Trump on pelkkä kultainen vasikka. Oikeauskoiset kyllä tietävät mitä kultaisen vasikan kumartajille tapahtui. Sama tulee tapahtumaan Trumpin kumartajille sillä he rikkovat ensimmäistä, kaikkein tärkeintä käskyä.
Tramp on vajavainen ihminen niin kuin minä ja sinäkin. Sillä erolla että hän ymmärtää yrittämisen tärkeyden, työssä käyvän ihmisen elannon ja yhteiskunnan tarpeiden takia. Tramp ymmärtää myös tämän paremmin kuin edeltäjänsä, että ei ole oikein, että rikkaat Euroopan kansat, kuppaavat Usan työläisen kovalla työllä hankkimia ja maksamia verorahoja heidän kassastaan, vaatimalla rahojaan aseitaan ja sotilaitaan puolustamaan meitä raukkoja kädettömiä eurooppalaisia vihollisen pahoilta aikeilta. Olis mukava tietää, onko Euroopan rikkaat kansat olleet joskus auttamassa, kun esim. Floridassa hirmumyrsky on pyyhkäissyt rakennukset maan tasalle. Voi olla, että on olleet, mutta ei minun korviini sellaista tietoa ole tullut. Sen sijaan meidän Sdp masinoi väkeään puuttumaan Usan vaaleihin, lähettämällä agitaattoreitaan probakoimaann Tramppia vastaan, mutta rumasti, häntä koipien välissä kuin koirilla, oli palattava kotimaahan myyrän työ retkiltään.
Trump on Jeesus. Hän on palannut. Tule sinäkin Jeesusta rakastavaan Suomen Evankelis-luterilaiseen Kansanlähetykseen
https://www.youtube.com/watch?v=WN1uKTG0zrU
Olen todella tyytyväinen Trampin valinnalle toiselle kaudelle. Kaikki me, jotka omistamme Usan yritysten osakkeita tai jos omistamme, kuten me piensijoittajat omistamme Usan indeksirahastojen osakkeita. Niin kyllä hyvin on arvonnousua tapahtunut Trampin valinnan jälkeen ja varmaan kun Tramp oikeen aloittaa hommat pressana, niin arvonnousu voi jatkua vakaana ja päästään aina silloin tällöin kotiuttamaan mukavia voittoja.
Trump todellakin saattaa muuttaa kaiken siihen suuntaan, että antikristus pääsee valtaan.
Trumpilla on kaikki valta muuttaa asiat antikristuksen hallinnon suuntaan.
Minua huolestuttaa, että nykyuskovat eivät näe varoitusmerkkejä näissä maailman johtajissa. Ennen kaikki vallassa olijat syynättiin Raamatun valossa siltä varalta, että joku voi olla se odotettu viimeinen petohallitsija.
Siinä on iso riski toteutua Raamatun ennustus siitä, että monet eksyvät pedon lumoihin ja ottavat pedon merkin, jos vaan huudetaan hallelujaa, kun joku (pseudo)kristillinen hahmo valitaan.
"Minua huolestuttaa, että nykyuskovat eivät näe varoitusmerkkejä näissä maailman johtajissa."
Tai tarkemmin vain jotkut uskovat tuntuvat olevan aika sokeita.
Trump ei saa edes vaimoaan muuttamaan valkoiseen taloon 🤭noloa
Tuohan antaa Trumpille mahiksen copeloida suhteereitään…. Vrt Monica ja Clinton
Miten copetat, kun mitään näistä ei tule tapahtumaan? :D
Copelointia on aina tapahtunut ja tulee tapahtumaan .
Trump on Jeesus Jumalan Poika ja Itse Jumala
Tulet maksamaan tuostakin pilkastasi.
"Rahaton nainen on uskolisin. "
:D Naiset ovat aina keksineet huonoinakin aikoina, miten elättää itseään. Aina on pimeää kauppaa, sekä seksiä voi myydä.:::::D
Eihän se aviomies tiedä, kun joutuu olemaan töissä 12 tuntia päivässä, jotta voisi elättää perheensä yksi.