Kehuja tuli taas

IS: Suomessa on IMF:n mukaan toteutettu viime vuosina myönteisiä uudistuksia työllisyyden vahvistamiseksi. Se kehuu Petteri Orpon (kok) hallituksen toimia.

Kyllä ne muualla tietävät.
493
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Purrakin on saanut ylistystä maailmalla jäätävän tehokkaasta talouslinjastaan.

Äänestä
  • Purran tapa saada säästöjä vain näytti hieman kummastuttavan, mutta säästöt ovat säästöjä.

    Äänestä

Suomen talouskasvu on ollut maailman kymmenenneksi heikointa. Joten jotain on tehty pahasti väärin takavuosina ja on pakko muuttaa takavuosien menoa….

Viime hallitus jätti nykyhallitukselle erityisen huonosti hoidetun velanottoon perustuvien valtiotalouden uudistusten, mm sote, kera. Sote ehkä ajatuksena oli hyvä ja välttämätön tulevaisuus huomioiden, mutta toteutus meni politikoinniksi järkevyyden ja tehokkuuden kustannuksella eikä siitä johtuviin kustannuksiin oltu varauduttu laisinkaan.

Äänestä

Kaikella vihalla ei ole mitään sijaa Euroopassa. Olemme päättäneet taistella kaikentyyppistä vihaa vastaan, kirjoittaa puolestaan von Valhe.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

IS: Suomessa on IMF:n mukaan toteutettu viime vuosina myönteisiä uudistuksia työllisyyden vahvistamiseksi. Se kehuu Petteri Orpon (kok) hallituksen toimia.

Kyllä ne muualla tietävät.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu